تاریخ درج خبر : 1393/03/25
کد خبر : ۲۹۱۴۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

تخریب مدیر هم استانی؛ نقطه مشترک دلواپسان و هواداران نماینده

سایت استان: محمود آرام

طی روزهای گذشته هجمه های زیادی بر علیه آقای مهندس پناه مدیر ملی هم استانی در سایت ها و رسانه ها منتشر شد.

این هجمه ها از سوی دو گروه بود.

گروه اول دلواپسانی بودند که سرخوش از لغو سفر خاتمی و کنسرت موسیقی در یاسوج بودند که بار دیگر قدرت خود را به رخ مسئولان کشیده و مسرور از این پیروزی و احتمالا دادن آمار به بزرگترهای خود که ما در استان حرف اول را میزنیم و قدرتمان نه تنها کم نشده که کسی جرات ندارد بدون اجازه ما کاری کند. اما انتشار خبر ورود فایزه هاشمی به یاسوج اوقاتشان را تلخ و احتمالا شماتت همان بزرگترها را برایشان بدنبال داشت.

گروه دوم نیز طرفداران حاج زارع نماینده بویراحمد و دنا، که مصاحبه ها و اخبار مربوط به غلامرضا پناه نگرانشان کرد که نکند وی فکری در سر دارد و رقیبمان در انتخابات آتی باشد.
در خصوص گروه اول که واکنش آنها کاملا طبیعی بود و اگر غیر از این بود باید متعجب می شدیم. هر چند مهندس پناه در گفتگویی گفته بود که این گروه از سفر خانم هاشمی خبر داشتند و حتی در مکانی که قرار بود صحبت کند حضور یافتند اما مجالی برای عرض اندام نیافتند.

در دولت احمدی نژاد که دولت محبوب این گروه دلواپس بود بیشترین هجمه و تخریبها بر علیه هاشمی رفسنجانی و خانواده اش رفت و علیرغم این تخریبها، نه تنها از محبوبیت آیت الله کم نشد که بر این محبوبیت افزوده شد. به یاد بیاوریم که قبل از انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 ، حتی جوراب پوشیدن هاشمی رفسنجانی برای رفتن به وزارت کشور و ثبت نام برای انتخابات، خبر اول اکثر رسانه های داخلی و بین المللی شد. چنان موج حمایت از هاشمی در کشور ایجاد شده بود که طبق نظرسنجی که برخی نهادها انجام داده بودند، در صورت تایید صلاحیت هاشمی، 70 درصد آرای انتخابات به وی تعلق می گرفت. و می توان به جرات گفت یکی از ارکان پیروزی حسن روحانی در آن انتخابات، حمایت هاشمی رفسنجانی از وی بود.

فشارها بر خانواده هاشمی در دولت مهرورز بیشتر شد. در مناظره مشهور احمدی نژاد و میرحسین موسوی اتهاماتی متوجه خانواده هاشمی شد و در مورد دیگر، فیلم هتاکی یکی از این دلواپسان به خانم فایزه هاشمی، نیز به صورت گسترده در اینترنت منتشر شد.

هاشمی رفسنجانی یکی از افرادی است که روحانی خود را مدیون وی می داند و رئیس جمهور جدید نیز به دلیل حمایت هاشمی رفسنجانی، بسیاری از نیروهای حزب کارگزاران که در بین گروههای سیاسی به تکنوکرات ها و افراد متخصص شهره هستند، در وزارت خانه ها یا مسئولیتهای کلیدی گماشته شدند.

هاشمی رفسنجانی را می توان پدر معنوی حزب کارگزاران دانست. فایزه هاشمی، محسن هاشمی، محمد هاشمی، حسین مرعشی و … که همگی از وابستگان درجه یک هاشمی رفسنجانی هستند موسس و عضو شورای مرکزی این حزب هستند. پس حضور یکی از این افراد در استان محروم ما برای شنیدن نقطه نظرات مردم و انتقال به راس مدیریت کلان کشور نه تنها امر پسندیده ای است بلکه به بانی آن باید دست مریزاد گفت که توانست خانم هاشمی را به یاسوج بیاورد. آن گونه که مهندس پناه در گفتگویی که با ما داشت عنوان می کرد، همه صحبتها و پیشنهادها به هاشمی رفسنجانی و مسئولین دولت منتقل شده است و آثار آن در آینده نزدیک نمایان می شود.

اما گروه دوم که از فعالیت های سیاسی و اقتصادی مهندس پناه در استان احساس خطر کرده اند، هواداران و طرفداران نماینده کنونی بویراحمد هستند. به نظر می رسد بیش از آنکه نماینده محترم و طرفدارانش این وضعیت و تلاشهای یک مدیر کشوری برای توسعه استان چه به لحاظ سیاسی و چه به لحاظ اقتصادی را تهدیدی برای خود قلمداد کنند باید از این فرصت نهایت بهره را ببرند.

مدیر هم استانی، هم در یکی از مهمترین احزاب سیاسی حضور فعال دارد و هم در یک نهاد مهم اقتصادی مسئولیتی مهم. و این یعنی فرصت طلایی برای توسعه استان.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد پیشتر در یکی از جلسه های اداری استان گفته بود با توجه به وضعیت خاص کشور، و مشکلات به جا مانده از دولت قبل و محدودیتهای بودجه ای، دولت اعتدال نمی تواند سرمایه گذاری های بزرگ در استان داشته باشد و سرمایه گذاران خصوصی هم با توجه به ریسک بالای سرمایه گذاری در استان ما، معمولا سرمایه خود را در استانهای بزرگتر به کار می گیرند. خادمی بهترین وضعیت برای استان را استفاده از پتانسیل نهادهای اقتصادی شبه دولتی نظیر سازمان اقتصادی کوثر و بنیاد برکت و امثالهم دانسته بود.

در هفته گذشته نیز سفر تیم اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر به سرپرستی مهندس پناه معاونت اقتصادی این سازمان (که مهمترین معاونت سازمان اقتصادی کوثر است) به استان انجام شد و اگر زمینه ها و شروط گفته شده این تیم به مسولان استان محقق شود سرمایه گذاری 100 میلیارد تومانی با اشتغال زایی 2 تا 3 هزارنفری در استان ایجاد می گردد. پس اگر نماینده محترم بویراحمد و طرفداران وی دغدغه اشتغال و توسعه استان را داشته باشند به جای تخریب یک مدیر موفق و دلسوز هم استانی می بایست از وی حمایت کرده تا راحت تر این سرمایه به استان ما بیاید و نه اینکه احساس خطر کرده و به جای تشویق و ترغیب او را با فرضیاتی که مشخص نیست تا چه اندازه درست باشد تخریب کنند تا همین فرصت اندک و کورسوی امید برای ایجاد بنگاههای اقتصادی و رفع مشکل بیکاری که از اصلی ترین مشکلات استان هست نیز از دست برود.

موقع سخن که می شود، همیشه از نخبه کشی نالیده ایم اما در مقام عمل دقیقا در همین راستا گام برمیداریم و بی توجه به عواقب کار، نیروهای توانمند را متهم به سیاسی کاری و برنامه ریزی برای مقاصد خاص می کنیم. اصلا فرض را بر این می گذاریم که آقای پناه قصد ورود به انتخابات را داشته باشد و همه این کارها برای برنامه ریزی جهت شرکت در انتخابات است. خب مگر ما به دنبال چه هستیم و از نماینده چه انتظاری داریم؟ مگر نه این است که می خواهیم نماینده ای قوی و در خور داشته باشیم که ضمن ارتباط موثر با مسئولان عالی رتبه نظام، بتواند سرمایه به استان بیاورد، بیکاری را کم کند، کارخانه ها و بنگاههایی در استان ایجاد کند و سهم بودجه ای استان را از منابع ملی بگیرد؟ خب اگر این کارها از سوی یک مدیر انجام شود نشان از توانایی وی دارد و باید خود مردم به دنبال وی رفته و او را جهت نمایندگی مردم در مجلس قانع کنند و به صحنه بیاورند.

نکته دوم در این خصوص این است که آقای پناه نزدیک به 18 سال دبیر حزب کارگزاران در استان است و چندی پیش هم از بین دبیران این حزب در 31 استان کشور توانست به عضویت شورای مرکزی کارگزاران درآید و قطعا بیش از من و شما با علم سیاست و چم و خم آن آشناست. بی شک طی این سالهایی که فعالیت سیاسی می کند این نکته را دریافته است که اگر به دنبال فعالیت برای انتخابات مجلس باشد، باید حمایت گروههای سیاسی همسو را با خود داشته باشد و تابع تصمیم جمعی باشد تا بتواند موفقیتی به دست آورد. رفتار هوشمندانه مخصوصا در وادی سیاست در عملکرد گذشته وی نمایان است.

این نکته را هم باید گفت که اگر مجلس آینده از آن اصلاح طلبان باشد و یا یک اقلیت قوی از این گروه در مجلس حضور یابند، حضور اولین کهگیلویه و بویراحمدی در هیئت دولت و در کسوت وزیر دور از تصور نخواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • علی رضا گفت:

  درود بر مهندس پناه

 • علی گفت:

  بغیر از …… چیزی دیگه در این مطلب ندیدم .

 • نظری گفت:

  با سلام واحترام بنده سالها چناب مهندس پناه را میشناسم انصافا فرد توانمند ودلسوزی است وهدفی چز کمک به توسعه استان وایچاد اشتغال ندارد چرا بچای اینکه از رشد یک هم استانی خوشحال باشیم حسادت وتخریب میکنیم؟با این روحیه و کوته بینی چطور انتظار داریم در هیات دولت وزیر داشته باشیم؟ سایر استانهاراببینیم چطور از نیروهایشان درتهران حمایت میکنند وانهارا بزرگ میکنند…

 • اردکانی گفت:

  جناب ارام تا جایی من اطلاع دارم از شما یک تخریب گر بیشتر نیستی
  و همه شما را میشناسند که یکی از تخریبگران مدیرت بومی و هم استانی های خود هستی حالا چی شده که شما هم مثل اون دلواپسا دلواپس مهندس پناه گمنام شدی

 • ىاسر گفت:

  امىدوارم ىه روز بساط جناح ها برچىده شه و مردم همه ىکرنگ و ىکرو بشن

 • منتقد گفت:

  یکی بگه این آقای پناه چه کاری برای این استان انجام داده
  در زمینه علمی و سیاسی چه در چه جایگاهی قرار داردکتابهای اقای پناه را لیست کنید تا من ببینم چرا الکی از یک آدم ساده بت می سازید برادران من خیلی ها تو این مملکت اصلاحاتی هستند مهم این است که طرف فقط لیدر نباشد و فقط خودش را معرفی نکند برخی ها در گوشه ای می نشینند و حس می کنند بزرگند
  بزرگی در قدرت تفکر و ارائه آن است تفکر آقای پناه اگر در مغزش است به درد خودش می خورد باید در قالب علمی و منطقی ارائه دهد در غیر اینصورت های و هوی الکی کسی را بزرگ نمی کند

 • ذهدشتی گفت:

  اگر درباره خشونت با ز نان مطلبی بنویسید و یه فرهنگ سازی کنید خیلی خوب میشه

 • دهدشتي گفت:

  جناب اقای آرام خودشان برای تخریب نیروهای بومی دست کمی ندارند حالا چرا نگران شده اند ؟
  (( یه گام به جلو دو گام به عقب ))

 • غلامرضاپناه معاون اموراقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت:

  جناب آقای عظیمی فر با سلام وسپاس از فکر بلند واندیشه بزرگتان کمال ادب واحترام رادارم . خداوند نیک اندیشان این دیار همچون جناب عالی را عمر طولانی وعزت عنایت فرمایید.

 • غلامرضاپناه معاون اموراقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت:

  همسایه عزیز درود بسیار بر شما باد من از ابراز لطف جناب عالی بسیار سپاسگزارم

 • غلامرضاپناه معاون اموراقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت:

  از ابراز لطف بویراحمد سفلی ی عزیز سپاسگزارم به خاطر آرامش خاطر کاندیداهای فعلی وآتی بنده قصد حضور در عرصه انتخابات در استان را ندارم دوستان بیخود وقت تلف نکنند ومسیر را اشتباهی نروند

 • غلامرضاپناه معاون اموراقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت:

  جناب علی عزیز از بیان نظر وعقیده خود در این موضوع سپاس گزارم

 • غلامرضاپناه معاون اموراقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت:

  اصلاحات عزیز ومحترم اصلاحات یک جریان است نه یک فرد من هم قبول دارم که اصلاحات باعث موفقیت وپیروزی نماینده محترم بویراحمد ودنابوده است ودر این شکی نیست والبته این را هم قبول دارم که اصلاحات یکی از الزاماتش شفافیت است . بحث داد زدن نیست بنده هم برای موفقیت ایشان تلاش می کنم چون مردم وپیشرفت منطقه مهم است به دست هرکه باشد مفید است وقابل تقدیر مردم ما هم آگاهند وهم حق شناس

 • غلامرضاپناه معاون اموراقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت:

  ناشناس عزیز همین بهتر که ناشناس بمانی زیرا اثر انسان برگرفته از هویتش تعریف می گردد.

 • غلامرضاپناه معاون اموراقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت:

  زرین محترم نامت زر است و بیانت زرین سپاس دارم گرچه شایستگی مرحمت تان را ندارم

 • عظیمی فر گفت:

  جناب مهندس پناه از سرمایه های استان می باشند/ایشان بدون هیچ رانتی معاونت این کارتل اقتصادی شد و الان هم درصدد خدمت به استان می باشد حالا تخریب ایشون چه سودی عاید این افراد مغرض می کنه خدا می دونه؟در هر حال اقای زارع و مهندس پناه هردو در صدد خدمت به استان هستند تخریب هیچ کدوم به صلاح استان نمی باشد

 • یک شهروند گفت:

  ادمین عزیز!
  جناب آرام گرامی
  مدتی ست در این سایت مهمان تو هستم و چقدر لطف و احترام از تو, میزبان عزیز دیده ام. سپاس و درود فراوان.
  برای چند وقتی به دلیل مشغله های شخصی به این دریچه پر از روشنایی نخواهم امد. امیدوارم همیشه سلامت و سرزنده باشی.
  ” لطفا نمایش ندهید.”

 • همسایه گفت:

  درود بر مهندس پناه
  متاسفم برای دوستانی که ندانسته تاختند و گفتند.
  در حال حاضر جو بسیار بدی بر سازمان کوثر و همچنین شرکتهای تابعه آن علیه بچه های استان که اونجا مشغولند سایه افکنده
  به احتمال زیادباعثش همین افراد با افکار پلید و دور از انسانیتند
  که اینچنین روزگار را بر ما تیره ساختند.بنده قبل از جناب مهندس پناه در یکی از شرکتهای تابعه مشغول به کار بودم.هم استانیهای زیادی نیز هستند و بودند(از همین دوستان) که در پستهای مهم سازمان بودند و هرگز به فکر منافع جمعی نبودند
  حال که مهندس پناه آستین همت بالا زده و قصد خیر دارد باید این گونه تخریب شود؟ به فرض که ایشان قصد ورود به صحنه انتخابات را هم داشته باشد آیا با کسی که اولین اولویت را توسعه استان و اشتغال جوانان را در دستور برنامه هایش دارد سزاوار است این گونه برخوردها؟ و اگر هم قصد چنین کاری داشته باشد ایا گناه می کند؟ در ضمن با روحیه ای که از مهندس سراغ داریم ایشان بیشتر دوست دارند در کارهای اجرایی باشند تا دیگر پستهای…
  واقعا باید به شجاعت این مرد آفرین گفت، در چنین شرایطی باز کار خودش را می کند سرمایه های عظیم سازمان اقتصادی کوثر را به سمت استان سرازیر می کند و این نشان گر قدرت سیاسی و اجرایی ایشان است پیشنهاد می کنم این دوستان با احتیاط بیشتری حرف بزنند پشت کسان گردن کلفت تری را به خاک مالانده که از حمایتهای بسیاری برخوردار بودند.

 • بویراحمد سفلی گفت:

  مرده شور ببره این جریانات سیاسی را که مردم را به روز سیاه نشونده اند/همه مردم ایران و استان دیگه خسته شده اند/ توصیه به اقای پناه دارم که بدون توجه به جریانات سیاسی وارد عرصه شوند که انشالله نتیجه می گیرند/زارع دیگه تموم شد.

 • علي گفت:

  کدام اصلاحاتی حول محور جناب آقای زارعی است آقای زارعی که دنبال نابودی اصلاحات است . کسی که ستاد برای احمدی ن‍‍ژ اد علم میکند . کسی که تمام ایل وتبارش را مسئولیت میدهد . وبه آنهمه مردمی که تحت عنوان اصولگرا به وی رای دادند. وپشزی ارزش وبها برایشان قائل نشد. بخصوص . طایفه تامرادی که برایش سر ودست میشکاندند. وحال بخود لعنت میفرستند.که بوی رای دادند.کجا میتواند دنبال اصلااحات باشد.و چه اصلاحاتی میتواند با او باشد.کدامیک از نیروهایی که پست گرفتند . اصلاحاتی هستند. تاز ه نیروهایی که به استاندار تحمیل کردند. اکثرا” …..وتنهاحسنی که دارند. براساس ایل وتبارشان خداوکیلی . معاونتهای کلان استانداری یا مدیران کل راه وشهرسازی ودیگر مدیران پستهای حساس استان چه راهکاری ویا تخصص ابتکاری دارند .این مدیران تحمیلی خود آقای دکتر خادم استاندار محترم را هم مصتعصل در کارش کرده اند چون همخوانی ندارند.حال فردا هم حتما”اعلام میشود که آقای زارع اصلاحاتی شده تمام افراد نخبه و کارآمدی با تو جه به سوءمدیریت در استان این استان را ترک گفتند. عملکرد عدم توجه دولت گذشته به این استان وحمایت نمایندگان شهرستانهای( کهگیلویه چرام.بهمئی.لنده) و شهرستان بویراحمد به آن دولت عدالت محور نقطه تاریک است . که آینده قضاوت خواهد کرد.

 • اصلاحات گفت:

  باسلام،جناب آقاى پناه بایدبدانداجماع اصلاحات حول محوریت جناب آقاى زارعى حرکت میکند،وبایداین رابداندعملکردنماینده حال حاظرهمه وهمه حول محوراصلاحات بوده وهست فقط ایرادنکردن من اصلاحاتى هستم چراکه دادزدن اصلاحات تنها براى معروفیت هست.

 • ناشناس گفت:

  به این میگن …..
  راست میگی منتشرش کن

 • زرین گفت:

  پناه بى پناهان شو

پربازديد