تاریخ درج خبر : 1393/03/27
کد خبر : ۲۹۱۷۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

استانداران ادوار کهگیلویه و بویراحمد راهکارهای توسعه ارائه می دهند/عکس

سایت استان: مدیرکل ساسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با حضور استانداران ادوار استان در 28 خرداد موانع توسعه‌ کهگیلویه و بویراحمد به بحث گذاشته می‌شود

جلیل حسنی از برگزاری همایش استانداران ادوار کهگیلویه و بویراحمد در 28 خرداد خبر داد و اظهار کرد: این همایش با حضور همه استانداران که پس از پیروزی انقلاب در استان مسئولیت داشته‌اند برگزار می‌شود.

IMG_5361

حسنی اذعان کرد: مجمعی در سطح وزارت کشور تشکیل شده که سعی بر این است در قالب همایشی استانداران ادوار هر استان و استانداران متولدین آن استان‌ها به منظور ارائه راهکار و تجربیات خود جهت توسعه استان‌‌ها گردهم آیند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه پیگیری‌های لازم و دعوت‌نامه‌ها به منظور برگزاری همایش استانی استانداران استان ارسال شده است، گفت: حدود 13 استاندار استان طی دو جلسه اختصاصی و عمومی (شورای اداری) نظرات و پیشنهادات خود را ارائه می‌دهند.

این مسئول با تاکید بر اینکه کهگیلویه و بویراحمد با وجود برخورداری از منابع ملی، طبیعی و زمینه‌های لازم جهت توسعه گردشگری، نیروی انسانی جوان و توانمند، موقعیت جغرافیایی و مناطق سردسیری و گرمسیری با آب و هوای متنوع اما به لحاظ شاخص‌های توسعه در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … در ردیف استان‌های محروم کشور قرار دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم از نقطه نظرات استانداران ادوار استفاده لازم را در راه توسعه استان ببریم.

وی ادامه داد: بررسی علل و عوامل توسعه نیافتگی استان و ارائه پیشنهادات و راهکارهای مدیران ارشد سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در استان می‌تواند تاثیر به‌سزایی در تصمیم‌گیری‌ها و تسهیل روند توسعه استان داشته باشد.

حسنی با تاکید بر اینکه کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت‌های خوبی در بخش کشاورزی، جنگل‌ها و مراتع و منابع آبی است، گفت: خلاصه وضعیتی از ظرفیت‌های کنونی استان، شرایط، تهدیدها، فرصت‌ها نقاط ضعف و قوت احصا شده و در اختیار استانداران ادوار استان قرار گرفته شده است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه موانع و مشکلات فعلی در استان احصا شده، گفت: عوامل فرهنگی، مسائل طایفه‌ای و قبیله‌ای، فعالیت‌های سیاسی و شبه‌سیاسی، تعاملات اجتماعی و بافت سنتی غالب بر ابعاد مختلف اجتماعی و تضادهای ایجاد شده به بحث گذاشته می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • راستین گفت:

  عامل بدبینی و کاهش محبوبیت استانداری فشار جریا نها برای انتصاب افرادی از این دست است اگر درون جریان از افراد قوی انتخاب میشد حالا استانداری این حال و روزگار را نداشت

 • شهروند گفت:

  استانداران محترم در یک نگاه ان هم در امانت داری نمره بیست می گیرند
  زیرا همان گونه که استان را تحویل گرفته بودند همان گونه هم تحویل استاندار بعدی داده اند
  ونقطه های مشترک زیادی نیز دارند برای مثال همه انها در ساخت پل سوم ابشار
  (بلکو) که طرح ان مربوط به سال 1354 است سهیم هستند امیدواریم استانداران بعدی پروژه را ادامه دهند.. . .و

 • منتقد استاندار گفت:

  خادمی چون زود باید استان را ترک کند و ……………. شود از استانداران قبل خواست که حالت بعد از عزل از استانداری را برایش تعریف کنند

 • یک تیر و سه نشان! گفت:

  این همان حکایت یک تیر و دو نشان است!
  با این کار آقای خادمی هم دارد به مردم یاداوری می کند که یادتان نرود استاندارهای قبلی چه کسانی بودند و چه کردند؟ تا مردم با به یاد آوردن این مساله کمی هم به آقای خادمی و وضعیت موجود حق بدهند و ناخواسته به این نتیجه برسند که دیگه بدتر از آن قبلی ها نیست!
  از طرفی با دعوت از استانداران گذشته و نظرخواهی از آنها (که مسامل بی فایده است. زیرا اگر آن حضرات می خواستند کاری کنند در زمان خودشان می کردند) توپ را در زمین رقبای خود می اندازد و خود به نظاره می ایستد.
  اما از آنطرف برای آن حضرات استانداران قدیمی هم بد نیست تا دعوت آقای خادمی را ارزیابی کنند و اگر بشود فرصتی برای بهره برداری از آن بدست آورند.
  البته اینها یک سری فرضیات است. حالت دیگرش هم همانست که آقای حسنی گفتند.

پربازديد