تاریخ درج خبر : 1393/03/27
کد خبر : ۲۹۱۷۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

وضعیت نامناسب کتابخانه‌های عمومی استان از زبان مدیر جدید

سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، برخی کارهای غیرکارشناسی و کمبود منابع مالی و فضای مطالعه در سال‌های اخیر، را از عوامل تنزل جایگاه کتابخانه‌های عمومی استان به رده‌های پایین در کشور دانست.

زینب قربانی در دیدار با استاندار ضمن ارائه آخرین وضعیت کتابخانه‌های عمومی اظهار کرد: متأسفانه کتابخانه‌های عمومی استان در برخی شاخص‌ها در وضعیت نامناسبی در کشور قرار دارند و در دو سال اخیر به جای رشد در رده‌های آخر کشور قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد در دوره‌ای بعضی از شاخص‌ها مانند انجمن‌ها و سرانه عضو و فضا نسبت به سایر استان‌ها در جایگاه خوب کشور بود ولی برخی کارهای غیرکارشناسی و کمبود منابع مالی و فضای مطالعه در استان را به جایگاه پایین کشور تنزل پیدا کرد.

قربانی با اشاره به بدهی 200 میلیونی کتابخانه‌های عمومی به سایر دستگاه‌های دیگر افزود: بیشترین بدهی مجموعه کتابخانه‌ها به صدا و سیما و چند دستگاه خدمات‌رسان دیگر است که مشکلاتی را برای ما فراهم کرده است.

وی همچنین ضمن قدردانی از اعتماد استاندار و مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سپردن سکان مدیریت این مجموعه فرهنگی به خود را افتخاری بزرگ عنوان کرد و افزود: خدا را شاکرم که در ایران اسلامی جایگاه زن در مرتبه‌ای والا قرار دارد و زنان و بانوان ایرانی بارها ثابت کرده‌اند که می‌توان مدیری لایق بود و من به عنوان اولین مدیر زن در کهگیلویه و بویراحمد تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت مطالعه و ترویج و گسترش کتاب و کتابخوانی در این استان انجام خواهم داد.

موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این دیدار ضمن تبریک به سرپرست کتابخانه‌های عمومی اظهار کرد: مقام معظم رهبری بارها در اظهارات و فرمایشات خود به نقش زنان در عرصه‌های مدیریتی و به خصوص مدیریت مجموعه‌های فرهنگی، آموزشی و تربیتی اشاره کرده‌اند و از این پس ما شاهد سپردن بیشتر امور فرهنگی به زنان خواهیم بود.

خادمی تصریح کرد: ما از مشکلات کتابخانه‌های عمومی آگاه و با تمام توان به رفع این مشکلات کمک می‌کنیم و در جلسات انجمن که از این پس به طور مستمر برگزار خواهد شد مصوباتی را برای بهتر شدن وضعیت کتابخوانی در کهگیلویه و بویراحمد به تصویب می‌رسانیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: شهرداری‌های استان موظفند طبق قانون بدهی خود را به کتابخانه‌های عمومی پرداخت کنند و در جلساتی که با شهرداران استان برگزار می‌کنیم این مسئله را به آنها متذکر می‌شویم و تا این مجموعه دغدغه‌ای برای اهداف خود و ترویج کتابخوانی نداشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • جمعی از کتابداران گفت:

    باسلام وخسته نباشید خدمت سر کارخانم قربانی

    ما کتابداران کتابخانه مرکزی با تمام وجود از برنامه های شما حمایت می کنیم.و در رستای ارتقائ سطح کیفی و کمی خدمات کتابخانه از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

پربازديد