تاریخ درج خبر : 1393/03/27
کد خبر : ۲۹۱۷۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

جهان آرا: با عاملان آتش‌سوزی در مراتع قاطعانه برخورد می شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با عاملان بروز آتش‌سوزی‌ها برخورد قاطع و بدون اغماض خواهد شد.

سید محمدرضا جهان‌آرا در جمع خبرنگاران با اشاره به بروز برخی آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌ها و مراتع استان گفت: علت آتش‌سوزی‌ها در دست بررسی است ولی با توجه به تجارب قبلی سهل‌انگاری و بی‌احتیاطی مهم‌ترین دلایل بروز اینگونه آتش‌سوزی‌ها هستند.

وی متذکر شد: انتظار می‌رود کسانی که به طبیعت می‌‌روند و آتش روشن می‌کنند قبل از ترک محل آتش را خاموش تا عاملی برای ضربه زدن به منابع طبیعی به وجود نیاید.

این مسئول با تاکید بر اینکه میزان خسارت وارده به جنگل‌های مختار هنوز معلوم نیست، تصریح کرد: از آحاد مردم تقاضا می‌شود با احتیاط از جنگل‌ها و مراتع که ثروت بزرگی برای استان محسوب می‌شود، حفاظت کنند.

وی حفاظت و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی را وظیفه همگانی دانست و گفت: در صورتی که فرد یا گروهی در آتش‌سوزی امروز دست داشته باشند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه بخش عظیمی از جنگل‌ها و مراتع استان در شهرستان بویراحمد وجود دارد،‌ خاطرنشان کرد: قریب به 33 درصد منابع طبیعی متعلق به بویراحمد بوده که حفاظت و صیانت از آن‌ها وظیفه همگانی است.

جهان‌آرا نقش جنگل‌ها در زندگی انسانی و حیات بشر را موثر عنوان کرد و گفت: در تمامی جلسات و برنامه‌ها مرکز استان را به عنوان پایتخت طبیعت ایران یاد می‌کنیم از این رو حفاظت از شهرستان به دلیل دارا بودن جنگل‌های زیاد که نقش موثری در جذب گردشگر و توریست دارد، ضروری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد