تاریخ درج خبر : 1393/03/28
کد خبر : ۲۹۲۱۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم معارفه مدیرکل حمل و نقل استان برگزار شد/ تصاویر

سایت استان: مراسم معارفه مدیرکل جدید حمل و نقل و پایانه های استان در یاسوج برگزار شد.

IMG_0912

به گزارش سایت استان،  معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: یکی از معضلات استان کهگیلویه و بویراحمد شبکه ارتباطی است.

علی حسن نوروزی افزود: این استان در زمینه نوسازی و حمل و نقل برون شهری مشکلات جدی دارد که لازم است توجه لازم به این امر صورت گیرد.

وی اظهارکرد: باید برای احداث پایانه مسافربری در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلو یه و بویراحمد از سوی دستگاه های مربوطه تلاش شود.

معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: با اجرای پرو ژه های مهم و پمپاژ آب کشاورزی در مناطقی از استان ازجمله روستای مختار، سادات محمودی، شمس آباد، املش لنده، امامزاده جعفر و چهار تلخ حداقل 8000هکتار از اراضی دیم استان زیر کشت آبی خواهند رفت .

همچنین علی رحیمیان سرپرست اداره کل حمل و نقل و پایانه ها ی کهگیلویه و بویراحمدنیز گفت :ساختمان پلیس راه دهدشت به بهبهان تا کنون 90درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: هم اکنون دو دستگاه دوربین ثبت تخلف رانندگی در محور گچساران به بهبهان فعال است که دو دستگاه نیز در سال جاری خریداری شده و در آینده ی نزدیک در محور یاسوج به بابا میدان راه اندازی خواهند شد.

همچنین علی خوان پایه، مدیرکل جدید حمل ونقل وپایانه های کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: امروزه به حمل و نقل به عنوان یک صنعت نگاه می شود و یکی از مهمترین شاخصه های توسعه ی هر کشوری است.

وی افزود: حمل و نقل در قیمت تمام شده کالا و خدمات نقش موثری دارد به طوری که در سطح کشور 5 تا10 درصد و در سطح استان کهگیلو یه و بویر احمد 10 تا 15 در صد است.

خوان پایه با اشاره با این مطلب که در زمینه زیر ساخت ها و جاده های کهگیلویه و بویراحمد کارهای خوبی در گذشته انجام شده اما کافی نیست تصریح کرد: هم اکنون در استان کهگیلویه و بویر احمد تنها 65 کیلو متر راه چهارخطه وجود دارد که این میزان در ورودی دو شهر یاسوج و گچساران است که می تواند با توجه به این که دارای هشت شهرستان هستیم بیشتر باشد.

وی بیان کرد: میانگین تلفات جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته به ازای هر 100هزار نفر 18 نفر بوده است.

مدیرکل جدید حمل و نقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد :میزان تصادفات فوتی در صحنه در سطح دنیا 15 تا 20درصد،در سطح کشور 51 درصد و در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد 71درصد است که لازم است به امکانات و زیر ساخت ها ی این استان توجه ویژه ای شود.

در پایان این مراسم طی حکم از زحمات مسعود مصدقی مدیرکل پیشین و علی رحیمیان سرپرست سابق این اداره کل تقدیر شد و علی خوان پایه به عنوان مدیرکل جدید حمل و نقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ایازپور گفت:

    جناب آقای خوانپایه فردی با تدبیر و مدیری لایق میباشد .
    ضمن عرض تبریک انشاء الله در سمت جدید هم کما فی سابق موفق باشند .

  • مسعود گفت:

    آخ وبخت ای استان

پربازديد