تاریخ درج خبر : 1393/03/28
کد خبر : ۲۹۲۲۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نیک اقبالی: داشتن بالگرد برای مقابله با آتش سوزی جنگلها ضروری است

سایت استان: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه و بویراحمد به یک فروند بالگرد برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها نیاز دارد.

پژمان نیک اقبالی در ستاد مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون آمادگی و مقابله مدیریت بحران کشور در یاسوج افزود: بعد از جنگلهای شمال کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین پوشش جنگلی را دارد.

IMG_0971

وی اظهار کرد: به دلیل گازرسانی به روستاها، استفاده از چوب جنگل ها به عنوان سوخت در استان کمتر شده است اما آتش سوزی ها تهدیدی جدی برای این جنگل هاست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه وضعیت خاص استان به لحاظ مسائل بحران خیز توجه جدی مسئولان را می طلبد،خاطرنشان کرد: در آینده کهگیلویه و بویراحمد بعنوان شاهراه اتصال جنوب کشور به نواحی مرکزی و شمالی مطرح می شود و همین پتانسیل و گردشگر پذیر بودن آن لزوم مقابله با بحران ها را بیشتر می کند.

نیک اقبالی تصریح کرد: در سال گذشته 72 مورد آتش سوزی در مناطق جنگلی استان رخ داد که حدود 180 هکتار از جنگلها و مراتع این استان آسیب دید. همچنین در سالجاری نیز تاکنون 10 مورد آتش سوزی رخ داده است که 95 هکتار از جنگل های استان را دچار آسیب کرد.

نشست ستاد مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون آمادگی و مقابله مدیریت بحران کشور، قائم مقام سازمان امداد هوایی هلال احمر کشور، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران، مشاور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و معاون عملیات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در یاسوج با دستور کار بررسی “علل آتش سوزی های اخیر جنگلها و مراتع استان و راهکارهای پیشگیری از وقوع دوباره آن” در یاسوج تشکیل شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد