تاریخ درج خبر : 1393/03/29
کد خبر : ۲۹۲۳۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش استانداران ادوار کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج/ تصاویر

سایت استان: در یک اقدام جالب همه استانداران کهگیلویه و بویراحمد در بعد از انقلاب دور هم گرد آمدند تا تجربیات خود را در اختیار همتای کنونی خود دکتر خادمی قرار دهند.

به گزارش سایت استان، این برنامه با عنوان همایش هم اندیشی 35 سال تلاش، تجربه و دانش مدیریتی استانداران پس از انقلاب کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد و از 16 استاندار این استان بیش از نیمی از آها دوباره به استان آمدند تا از تجربیات خود با دیگران بگویند.

IMG_1072

اسماعیل دوستی، قوام نوذری، اولیا، میرزاابوطالبی، نیک روش، قنبری، مسعود حسینی، صمد رجا از جملسه استاندارانی بودند که در این برنامه شرکت کردند.

دکتر نیکبخت استاندار همدان مهمان افتخاری این برنامه بود.

آیت الله ملک حسینی در این برنامه گفت: با وجود خدمات ارزنده و تلاش های بی دریغ استانداران و مسوولان اجرایی در طول سالهای پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ولی همچنان این استان در طراز سایر استان های برخوردار کشور نیست.

IMG_1081

وی همایش استانداران سابق در این استان را ابتکاری نو و بلکه اقدامی ارزشمند در راستای بهره مندی بیشتر از تجربه ها و دانش آنها برای توسعه همه جانبه این استان دانست.

آیت الله ملک حسینی مدیریت جهادی و تلاش صادقانه را مهمترین راهبرد در تحقق این مهم دانست و گفت: مردم قدرشناس و وفادار استان کهگیلویه وبویراحمد خدمات ارزشمند و تلاش های صادقانه استانداران سابق این استان را ارج می گذارند.

سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این نشست  بر لزوم همکاری و تبادل افکار و تجربیات ارزشمند آنها برای رونق و رفع موانع توسعه این استان تاکید کرد.

سید موسی خادمی با تشریح برخی ظرفیت ها و محدودیت های این استان معضل بیکاری و نبود زیرساخت های مناسب برای سرمایه گذاری و مشارکت محدود بخش خصوصی را از مهمترین مشکلات بر سر راه توسعه کهگیلویه وبویراحمد دانست.

IMG_1077

وی میزان نرخ بیکاری در این استان را حدود 14.1 درصد اعلام کرد و افزود: 20 درصد اشتغال این استان در بخش کشاورزی، 47درصد خدمات شهری و 22درصد نیز در حوزه صنعت است.

خادمی اظهار کرد: این استان با یک درصد خاک و یک درصد جمعیت کشور، 20درصد نفت و 3/2 درصد آب کشور را در اختیار دارد و سومین استان ایران به لحاظ منابع جنگلی است .

وی برخورداری از تولیدات متنوع کشاورزی، باغی، ماهیان سردابی، دام و طیور، صنایع دستی و بومی، داشتن جاذبه های کم نظیر گردشگری بخصوص اکوتوریسم، گیاهان دارویی نادر، برخورداری از معادن و ذخایر معدنی از دیگر ظرفیتهای سرمایه گذاری در استان است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: این استان دارای یک شهر بالای 100 هزار نفر و 10 شهر کمتر از 100 هزار نفر است.

دکتر سید کمال الدین نیک روش دومین استانداربعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کهگیلویه وبویراحمد قدرشناسی و اعتقادات و باور راسخ مردم این دیار به آرمان های امام (ره) و انقلاب را یادآور شد و افزود: این استان اگر چه به لحاظ توسعه و رشد برخی شاخص های اقتصادی همیشه رتبه آخر را داشته اما در بسیاری شاخص ها به ویژه در اصل باورپذیری انقلاب سرآمد بودند.

IMG_1117
وی تاکید کرد: محرومیت کهگیلویه وبویراحمد با داشتن این همه ظرفیت های بالقوه به ویژه در حوزه نفت و گاز و رونق گردشگری به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

نیک روش عنوان کرد: البته این در حالی است که نباید کارها و اقدامات ارزشمند نظام جمهوری اسلامی و تلاش های استانداران در طول 35 سال گذشته این استان را فراموش کرد.

وی با بیان اینکه کهگیلویه وبویراحمد هر چه دارد به برکت این نظام و انقلاب بوده است، افزود: مشارکت بخش خصوصی و اعتماد به سرمایه گذاران راه حل اصلی در توسعه این استان است.

اسماعیل دوستی استاندار دولت اصلاحات در کهگیلویه وبویراحمد نیز توسعه ناوگان و حمل و نقل جاده ای و ایجاد زیرساخت ها و مشوق های لازم را برای امر سرمایه گذاری در این استان را مهم دانست و گفت: شرایط لازم در این راستا فراهم شده است.

IMG_1086

وی با ارایه پیشنهادی به مسوولان اجرایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: جنوب این استان به قطب نفت و گاز و پتروشیمی ، شمال آن به قطب گردشگری و مرکز آن به قطب صنایع تبدیلی مبدل شود.

وی با بیان اینکه هنر مدیریت این است که بتوان تحول ایجاد کرد ، افزود: به نظر می رسد شرایط امروز در سطح کشور و این استان برای انجام کارهای بزرگ و تحول آفرین فراهم شده است.

دوستی هماهنگی بین مجمع نمایندگان استان و همراهی آنان با استاندار و نیز حمایت های بی دریغ آیت اله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان را در کنار نگاه ویژه دولت یازدهم برای محرومیت زدایی از مهمترین پشتوانه های اصلی رونق روزافزون این استان دانست.

صمد رجاء استاندار دولت سازندگی در استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست با تکیه بر مشارکت بخش خصوصی و امر سرمایه گذاری خواهان استفاده از روش های نوین مالی در اجرای پروژه های عمرانی بزرگ در این استان شد.

IMG_1144

وی اظهار کرد: هم اکنون دولت استفاده از این روش های نوین مالی را آغاز کرده و همین امر تحولات اساسی را در حوزه عمرانی در کشور ایجاد کرده است.

کریم شورانگیزیکی دیگر از استانداران سابق این استان در دولت اصلاحات گفت: به نظر می رسد ایجاد امنیت و زیرساخت ها از خود موضوع سرمایه گذاری مهم تر است.

وی بیان کرد: آنچه که برای یک سرمایه گذار در وهله نخست مهم است موضوع ایجاد امنیت و رفع معارضات محلی است که باید با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی در این راستا شرایط را برای استقبال و حضور سرمایه گذاران در بخش های مختلف این استان فراهم کرد.

IMG_1087

وی وضعیت جاده های ارتباطی و خطوط هوایی در این استان را نامطلوب دانست و یادآور شد: با وجود خدمات ارزشمند ولی به دلیل عمق محرومیت بسیاری از خدمات از جمله در حوزه حمل و نقل قابل ملموس نیست.

قوام نوذری استاندار دولت دهم در استان کهگیلویه وبویراحمد نیز این استان را سرشار از استعداد ها و مواهب طبیعی و تاریخی خواند و تاکید کرد:ورود بخش خصوصی به تنهایی با توجه به درآمدهای محدود و نامطلوب بودن زیرساخت برای توسعه استان کافی نیست.

وی بیان کرد: همکاری وپشتیبانی مالی و معنوی دولت ها نیز در این راستا کارگشا خواهد بود.

IMG_1142

نوذری بازنگری در زمینه تقسیمات کشوری و ملحق شدن برخی مناطقی که به لحاظ بسیاری از شاخص ها قابلیت الحاق شدن به این استان را دارند یکی از ضرورت های مهم در توسعه این استان دانست و گفت: با این کار استان از سرگردانی در ارایه خدمات به این مناطق نیز نجات خواهد یافت.

وی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی درگچساران و منطقه ویژه گردشگری در کاکان بویراحمد را یکی از پیشنهاد ها و در عین حال راهبرد های اساسی توسعه این استان عنوان کرد و افزود: انجام این کارها علاوه بر ایجاد مشوق ها و معافیت های جدید برای امر سرمایه گذاری موجب نگاه ویژه دولت و حتی بخش خصوصی به این استان خواهد شد.

در نشست شورای اداری امروز کهگیلویه وبویراحمد علاوه بر استانداران سابق این استان، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان و هر سه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

در پایان این نشست نیزاز تمبر یادمان 35 سال دانش ، تجربه و تلاش استانداران ادوار مختلف کهگیلویه وبویراحمد رونمایی شد.

گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • تهران گفت:

    راه پیشرفت وتوسعه استان ساخت زیرساخت ها(جاده و امکانات مورد نیاز مانند هتل وفرودگاه مجهز ؛ و جذب سرمایه داخلی و خارجی است. پیگیری توسعه مناطق نفتی شوروم و دودرو و مختار بویراحمد و یاسوج ؛ توسعه و بهسازی شبکه آبیاری کشاورزی, کنترل آبهای روان (رودخانه ها واستفاده از ازاین منابع خدادادی آب و آبیاری زمین های کشاورزی دیم و توسعه باغات شهرستانهای بویراحمد و دنا باید در دستورکارمسئولین قرارگیرد.و مهمترین عامل ایجادانگیزه ونهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش درمردم استان.

پربازديد