تاریخ درج خبر : 1393/03/29
کد خبر : ۲۹۲۴۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

در دیدار با رییس جمهور چه گذشت؟!

سایت استان: سامان کرم نیا

اندیشدن به دیروز سیاه و ماندن در ایام بی تدبیری ، نردبان صعود به قله های فتح و پیروزی را به ویرانی می کشاند.

متحجرانه اندیشیدن همچون موریانه ای است که از بن،اساس هر بنایی را به ویرانی می کشاند.

در دنیای علم و تکنلوژی قرن بیست و یکم جایی برای متحجرانه بودن وجود ندارد.که اگر باشد سکون ایجاد می کند.

زمانی فردا به زیبایی،بر صفحات تاریخ نقش می بندد،که با رقابتی همراه با تعامل و تجربه از بی تدبیری ها ، راهی را به نیکی پیشه گرفت ، که تا کنون نبوده و راه های صحیح را نیز تقویت نمود.

اندیشیدن به دیروز و امروز با چشم اندازی امید بخش ، گام های خود را برای تحقق فردایی روشن به جلو می کشاند تا شکوفه ای از جنس صلح،اتحاد و برادری برای همه مردم ایران زمین بوجود آید.(نه برای گروه خاصی)

در دیداربا رییس محترم جمهوری به مناسبت میلاد حضرت ولی عصر (عج) و سالروز حماسه سیاسی 24 خرداد، در روز پنج شنبه ، تهران ، 22 خرداد 93، گفت و شنودی شد که باری دگر “امید”در دل ها را به استقامت قله ی دنای همیشه سرافزاز ایجاد نمود.

آقای روحانی گفت:

1- اگر می خواهید دنیا با ادب با ما سخن گوید ما هم باید با آنها با ادب سخن گوییم.و در ادامه فرمودند:دولت اعتدال در برابر همه ی مردم ایران زمین ، حتی مخالفان سر تعظیم فرود می آورد.

2- مگر ما چه گفته ایم که عده ای ناراحت هستند؟!،”فرهنگ مال مردم است”، و مردم بایستی برای راه تعالی و فرهنگ ایران زمین به درستی گام بردارند.

3- چرا در کشور ما این همه گرفتاری است؟مگر عده ای از اختلاف و نفاق چه سودی برده اند؟ و چرا می خواهند به گذشته برگردند،گویا عده ای هنوز در دوران”هجر”می اندیشند.و من اعلام می کنم:راه گذشته دیگر بازشگتنی نیست.

4- آقای رییس جمهور در ادامه فرمودند: خرد و عقل به ما می گوید کشور مال مردم است.هیچ کس جز ملت ایران،صاحب ایران نیست.ایران کشوری توسعه یافته است و همه چیز نزد همگان است.هیچ گروه و جناحی نمی تواند:1-انقلاب را به نام خود مصادره کند2-رهبری را به نام خود مصادره کند3-هشت سال دفاع مقدس را را به نام خود مصادره کند.بلکه کشور،قانون اساسی،رهبری،منافع ملی و آینده کشور مربوط به همه ملت و اقوام و مذاهب است.نه برای گروه و حزب خاصی.و ما به همه اقوام و مذاهب احترام می گذاریم.

5- عده ای می خواهند امید را در دل مردم کمرنگ کنند و به آنها اعلام می کنیم:آنهایی که راه سختی را برگزیده اند که با انتخاب مردم در تضاد است می گوییم: مردم،خشونت و افراطی گری را قبول ندارند.

6- رییس جمهور ادامه داد:حتی مردم به خود من می گفتند:*مگر انتخابات هم فایده ای دارد.*مگر نمی دانی مکانیز صندوق رای چگونه است.*مگر نمی بینی وضع کشور چگونه است.و در ادامه گفت:رهبری فرمودند که صندوق رای حق الناس است و حتی آنهایی که به نظام علاقه ندارند،به خاطر کشورشان به پشت صندوق های رای بیایند.

7- و در رابطه با شعار های انتخاباتی 24 خرداد گفت: آنچه که از انتخابات 24 خرداد که یک سال از آن روز بزرگ می گذرد این است که آن روز از آن شماست و شما انتخاب کرده اید.اعلام می کنم:دولت هیچ گاه وعده هایی را که به شما داده است،از یاد نخواهد برد.

8- و در آخر : دولت در زمینه سیاست خارجی و داخلی و مسایل فرهنگی و اقتصادی گام های بلندی برداشته است،گر چه برای رسیدن به هدف،راه طولانی در پیش رو است.

و همچنین در جاهای دگر آقای روحانی بیان داشت:

1- چرا نتوانسته ایم بعد از 35 سال کاری کنیم که بزرگان ما از اوضاع فرهنگی جامعه ما رضایت داشته باشند.اگر قرار بود با فشار ها و شیوه ها پلیسی مساله فرهنگی حل شود.امروز نباید بعد از گذشت این سال ها باز هم نگران فرهنگ جامعه امان باشیم.

2- و همچنین فرمودند:این که گفته می شود عصر امروز عصر اطلاعات و ارتباطات است.این سخن با واقعیت دنیای امروز منطبق است.ارتباطات واطلاعات آفریننده ی قدرت یک کشور است و اگر قدرت را به قدرت سخت و نرم تقسیم کنیم بی تردید بخش بزرگی از قدرت نرم در اختیار صاحبان اندیشه،فکر،بیان و قلم است.هر کشوری که در آن آزادی اندیشه ،سخن،بیان و قلم و گردش آزاد اطلاعات بیشتر باشد،زمینه پیشرفت و تعالی در آن کشور محیاتر خواهد بود.

3- اگر در جامعه ای دهان ها بسته و قلم ها شکسته شود اعتماد عمومی سلب می شود و چشم ها و گوش ها به سمت امکانات ارتباطاتی بیگانگان قرار خواهد گرفت.

4- بگذاریم میدان قلم و میدان بیان،میدانی باز باشد تا حقایق برای مردم و جامعه تبین شود.البته آزادی بیان باید با در نظر گرفتن اوضاع تاریخی،فرهنگی،دینی،مذهبی و اجتماعی آن کشور باشد.

بیانات ریاست محترم جمهوری خطاب به کسانی است که رقابت همراه با تعامل را نمی شناسند و به نوعی در سیاست های دولت کارشکنی ، تفرقه افکنی و دلسردی به وجود می آورند.

باید به علت و انگیزه کسانیکه با دولت همراهی نمی کنند اندیشید و اهداف آنها را باز یافت وفهمید چرا و برای چه می خواهند خواست مردم تحقق نیابد.

آیا آنها چه کسانی را نمایندگی میکنند؟
و به چه طریق و طی چه مجوز قانونی این حق را برای خود قایلند؟
آنها بدانند صدای ریاست جمهوری ، صدای ملت ایران است.
ملت با رای خود رییس جمهور انتخاب نموده که خواست و انتظارات آنها را مدیریت و به اجرا بگذازند.
مخالفین ، متحجرین و کارشکنان بدانند مخالفت با دولت تدبیر و امید، مخالفت و ضدیت با همه کسانیست که با خلق حماسه سیاسی 24 خرداد،عظمت و پایداری ملت ایران را به رخ جهانیان کشاند و افتخار و همبستگی آفریدند.

*به امید سر بلندی ایران زمین*

*دبیر انجمن اسلامی دانشجویان متحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • شیوا منصوری گفت:

  سلام اقای کرمنیا باسپاس فراوان از مقاله زیبا وامید بخشتون من ابراز خوشحالی میکنم ک جامعه دانشجوفردی واقع نگر فعال وبادرایتی همانندشماراداردوافتخارمیکنم ب وجود شمابعنوان دبیر انجمن.اسلامی دانشگاه ازادکازرون امیدوارم همیشه شماباگفته های فصیح وبلیغ به گسترش دید سیاسی نسل جدید کمک کنید واز جوانان برای فعالیت سیاسی در چهار چوب نظام جمهوری اسلامی ایران دعوت بعمل بیاورید
  همکار سابق درانجمن اسلام( کمیته سیاسی)

 • سامان کرم نیا گفت:

  سلام دوستان

  در انتخابات هر فردی را روزنه ای از امید برای نیل به هدفی که گرایش او را در انتخاب کاندیدای اصلح تعیین میکند وارد میدان رقابت می نماید،
  اما بعد از انتخابات آنچه که می ماند امید هدفمندی است در راستای خواستگاه عموم مردم نه گرایش فردی ، و سخن از اینکه کی به چه کسی رأی داده سخن تفرقه افکنانه و مغرضانه ای بیش نیست ، آنهم برای ضدیت و صف آرایی مردم در مقابل هم با اندیشه ای التقاطی و بهره جستن فرد یا گروهی خاص . زیرا رئیس جمهور منتخب رئیس جمهور همه ی مردم چه کسانی که به او رأی داده اند و چه آنهایی که رأی نداده اند خواهد بود و برای نیل به اهداف عالیه مستلژم اتحاد وهمدلی آحاد ملت است، البته اگر چشم انداز، شکوفائی میهن و فارغ شدن جامعه از افکار متحجرانه باشد .

  سپاس بابت دیدگاهایی که به این مطلب داده اید،پیروز و سرافراز باشید.
  سامان کرم نیا ۹۳/۴/۳

 • لر اصیل گفت:

  با سلام
  درود بر آقای کرم نیا و این مقاله بجا و جامع که امیدوارم اینایی که وضع کنونی کشورو به صلاح جیبشون خوب توصیف می کنن یکم وضع اکثر مردمو در نظر بگیرن و به رای ملت احترام بزارن

 • پژمان هوشمند گفت:

  آفرین.امیدوار شدیم برای زندگی کردن.سپاس

 • صبح امید گفت:

  با سپاس از شما
  و عمل ریاست جمهور به سخنان فوق .
  و همچنین سخنان شما مورد توجه کارشکنان قرار گیرد.
  انشاا…

 • كريكي گفت:

  این از شنیده ها، گفته هایتان چه بود

پربازديد