تاریخ درج خبر : 1391/06/25
کد خبر : ۲۹۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مشکل دانش آموزان لوداب حل می شود

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با همه مشکلاتی که در زمینه پراکندگی روستاها وجود دارد با همت آموزش و پرورش و نظارت ما هیچ دانش‌آموز دوره متوسطه در لوداب از تحصیل باز نخواهد ماند.
سید حسین صابری امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در برخی هفته‌نامه‌های استانی خبری مبنی بر ترک تحصیل دانش‌آموزان لودابی را مطالعه کردیم و بنا به حساسیتی که من در این زمینه و نسبت به آموزش دارم از منطقه لوداب عصر دیروز بازدیدی داشتیم.

استاندار1.jpg”>استاندار1″ src=”http://k-b.ir/wp-content/uploads/استاندار1.jpg” alt=”” width=”351″ height=”366″ />

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: به همراه مسئولان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بازدیدی از منطقه داشتم و از مسئولان آموزش و پرورش لوداب توضیح خواستم و با بازدیدی که از تعدادی روستا داشتیم مشخص شد در بحث مقاطع ابتدایی و راهنمایی هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تنها مشکلی که در این منطقه وجود دارد مربوط به مقطع متوسطه است که با داشتن 400 دانش‌آموز در این مقطع و اجرای طرح تحول تا اندازه‌ای مشکلاتی نه تنها در لوداب بلکه در بسیاری از نقاط کشور به وجود آمده که امری طبیعی به شمار می‌رود.

صابری بسیاری آمار و ارقام ارائه شده در این زمینه را بی‌پایه و اساس دانست و گفت: امیدواریم که همواره در هر زمینه‌ای واقعیت‌ها بیان شود تا بتوان بر اساس واقعیت‌ها ادامه مسیر داد.

وی گفت: در بازدیدی که از این منطقه داشتیم متوجه شدیم با اجرای نظام جدید آموزشی که در آن قید شده نباید مدرسه مختلط وجود داشته باشد و با توجه به پراکندگی بیش از حد روستاها برخی دانش‌آموزان دختر در روستاها با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

این مسئول گفت: البته این مشکلات در حدی نیست که کسی از آموزش باز بماند و تنها در برخی روستاها که شاید تعداد سه دانش‌آموز داشتند و هر سه نیز طالب حضور در یکی از رشته‌های تحصیلی هستند مشکل ایجاد شده بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از آن جا که نمی‌توان در هر روستا یک واحد دبیرستانی برای یک دانش‌آموز ایجاد کرد مسئولان آموزش و پرورش در حال برنامه‌ریزی برای حل مشکل این دانش‌آموزان هستند.

وی افزود: در همین راستا روز دوشنبه همین هفته جلسه‌ای در دفتر کار من برگزار می‌شود و مشکلات دانش‌آموزان در این منطقه و سایر مناطق استان که ممکن است در اجرای طرح آموزشی جدید مشکلاتی برای آن‌ها پیش آمده را بررسی خواهیم کرد.

صابری مسئولان آموزش و پرورش را مصمم برای رفع این مشکل دانست و گفت: تاکنون در نظام جمهوری اسلامی در این ارتباط کاهلی صورت نگرفته و یکی از دغدغه‌های همه مسئولان ارشد کشوری و استانی بهره‌مندی آسان و رایگان جوانان و نوجوانان از امر آموزش است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد