تاریخ درج خبر : 1393/03/29
کد خبر : ۲۹۲۶۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

آیت الله ملک حسینی: برای برون رفت از فقر تاریخی باید تلاشی مضاعف و جهادی کرد

سایت استان: صنعتگران، معدنکاران، اصناف و بازاریان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت دهه تولید ملی و روز ملی صنعت و معدن با نماینده ولی فقیه در استان دیدار نمودند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه برای برون رفت از فقر تاریخی، محرومیت و عدم توسعه یافتگی در کهگیلویه و بویراحمد باید تلاشی مضاعف و جهادی کرد، افزود: در این راه سه بخش مهم در اختیار حوزه صنعت، معدن و تجارت است.

آیت‌الله ملک‌حسینی با اشاره به اینکه بهره وری درست از معدن، صنعت زاینده و تجارت پاک و فعال و پویا بخشی از یک نظامی است که می شود به بشریت معرفی کرد تاکید کرد: میرایی و عدم بهره وری و عدم پویایی، بدون تردید لکه ننگی بر دامن اسلام و انقلاب خواهد گذاشت و اسلامی ضعیف را به دنیا معرفی خواهد نمود.

IMG_0317

وی ابراز داشت: مجموعه صنعت، معدن و تجارت مجموعه ای عریض و طویل است و مدیریت چنین مجموعه ای با وظایف متعدد و متنوع  و آن هم در منطقه ای با این پیشینه فقر تاریخی کاری بس دشوار است.

آیت‌الله ملک‌حسینی گفت: امروزه سرمایه گذاری در معادن می تواند پشتوانه ای قوی برای توسعه باشد چنانکه استاندار یکی از استان های وسیع کشور در جمع استانداران می گوید اگر دولت اعتبارات و امکاناتی به استان اختصاص ندهد ما می توانیم از محل بهره وری فلان معدن نیازهای خود را برطرف کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان فقر و بیکاری را عاملی مهم در فرو ریختن بسیاری از خانه ها و جنگ و دعوا دانست و افزود: تهدید و تحریم نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای عدم توسعه بخش صنعت باشد چرا که استانهایی دیگر همانند یزد همین شرایط را در بحث تحریم ها داشته اند اما با این وجود به چه شرایط مطلوبی از توسعه رسیده اند.

وی اظهار داشت: زمانی که بحث معدن چرام مطرح شد ناگهان بهاری از امید در خصوص رفع بیکار و اشتغال در این منطقه با راه اندازی صنایع پایین دستی ایجاد شد ولی متاسفانه هیچ کاری انجام نشده است و تقصیر از هرکسی هست اصلاح کند.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان خاطر نشان کرد: آسیب ها را به خوبی درک میکنیم و میشناسیم ولی راه از میان بردن این آسیب ها و مشکلات مهم است و باید چاره ای اندیشیده شود.

آیت‌الله ملک‌حسینی  گفت: باید نظارت لازم بر امکانات و تسهیلات اعطایی به صنعتگران صورت گیرد تا تمامی این تسهیلات به رشد و توسعه صنعتی استان کمک کند.

نماینده ولی‌فقیه  در استان تاکید کرد: در حوزه تجارت نیز نظارت بر ایجاد بازاری مبتنی بر موازین و سازکارهای اسلامی صورت گیرد چرا که جامعه ای که در آن رعایت حلال و حرام  نباشد رو به افول خواهد گذاشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد