تاریخ درج خبر : 1393/03/31
کد خبر : ۲۹۳۱۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد تند فرزند شهید یزدانی از رفتارهای تبعیض آمیز بنیادشهید استان

سایت استان: یک فرزند شهید از رفتارهای تبعیض آمیز مدیران بنیاد شهید نسبت به خانواده شهدا به شدت انتقاد کرد.

مرتضی یزدانی فرزند شهید رمضان یزدانی در گفتگو با خبرنگار سایت استان گفت: بنیاد شهید معملاً تمثال شهدا را به مناسبت های مختلف در سطح شهر نصب می کند اما متاسفانه حتی یکبار از تمثال پدر شهیدم در سطح شهر یاسوج استفاده نشده است و مراجعات مکرر ما در این خصوص هیچگاه نتیجه بخش نبوده است.

634985876326847218

وی ادامه داد: در مواردی نام مقدس شهدا بر کوچه و خیابان های شهر نقش بسته اما حتی یک کوچه بن بست کوچک به نام شهید ما نامگذاری نشده و بنیاد شهید در این خصوص نیز پاسخ روشنی در خصوص این اعمال تبعیض نداده اند.

فرزند شهید یزدانی از بی توجهی مدیران بنیاد شهید نسبت به مادرشهید رمضان یزدانی انتقاد کرد و افزود: در طول سه ماه که مادرشهید بیمار بود و به طور متناوب در بیمارستانهای شیراز و یاسوج بستری بود حتی یک نفر از سپاه و بنیاد شهید استان سراغی از وی نگرفت و حتی پزشک بنیاد شهید هم به منزل این مادر شهید مراجعه نکرد.

وی ادامه می دهد: نمی دانم که بنیاد شهید و سپاه پاسداران تعهد یا وظیفه ای در قبال عیادت و یا حضور در تشییع جنازه خانواده شهدا و مادر شهید دارند یا نه، اما بارها خود شاهد بوده ایم این نهادها در مراسمات این چنینی و مربوط به والدین شهدا شرکت کرده اند و این که حتی یک نفر از این نهادهای انقلابی عظیم حاضر به شرکت در مراسم نشده اند، جای پرسش جدی دارد و این اقدام های تبعیض آمیز برای ما غیرقابل هضم است.

مرتضی یزدانی ادامه داد: شهید رمضان یزدانی تنها شهیدی در کشور بود که به دلیل تکه تکه شدن بدنش سه بار تشییع شد و جای سوال دارد که آیا مدیران نهادهای مذکور در برابر وجدان خود، مردم شهید پرور و خدا، خود را مسئول نمی دانند؟

فرزند شهید یزدانی بیان داشت: پدر من برای تجلیل به جبهه نرفت، او برای وطن و انقلابش رفت و مردانه جنگید و مردانه شهید شد اما رفتارهای تبعیض آمیز با خانواده وی توجیهی ندارد و این در حالی است که هنوز بازماندگان جنگ جهانی دوم در دیگر کشورها از جمله آلمان هنوز از دولت مستمری میگیرند و حتی نوادگان آنها مورد تکریم دولت و حاکمیت و جامعه هستند و باید سوال کرد که آنها که این راه مقدس را برگزیدند شایسته این بی توجهی هستند؟

وی در انتقاد دیگری از بنیاد شهید استان گفت: معمولا وقتی مادرشهیدی در کشور فوت می کند اخبار آن را در سایت ایثار پوشش می دهند و به خانواده و بازماندگانش تسلیت می گویند اما در خصوص مادر شهید یزدانی کاملا منفعلانه عمل شد و هیچ گونه انعکاسی در این سایت نداشت.

این فرزند شهید خود را معتقد به ادامه راه پدر شهیدش خواند و تصریح کرد: البته چنین رفتارهای زشت و تبعیض آمیز کوچکترین خللی در اراده من نسبت به اعتقادم به نظام و انقلاب و رهبری ایجاد نمی کند اما از مسئولین استانی بسیار نگران و گلایه مندم هر چند که این گلایه کلیت نظام را در برنمیگیرد و معتقدم رفتارهای سلیقه ای این چنینی فقط در استان ما وجود دارد و گرنه سیاست نظام و حاکمیت توجه ویژه به خانواده شهدا است.

وی رفتارهای متناقض مدیران و متولیان استانی را مغایر با فرمایشات مقام معظم رهبری می داند و می گوید: رهبر انقلاب همواره بر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید دارد اما این گونه رفتارها دقیقا در جهت عکس این فرمایشات رهبر عظیم الشان انقلاب است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • منو چهر خداپرست گفت:

  درود به این فرزند خلف شهید، نگران نباش نام شهیدت جاودانه ست جاودان خواهد بود چون آزاد بود

  این مصیبت وارده را به شما وخانواده محترمتان تسلیت عرض مینمایم

 • رضا گفت:

  بنیاد شهید نقص داره تو کارش ولی بادر عزیز حواست باشه برادران به اصطلاح اصلاحاطی به شما آسیب نرسانند.شهدا زنده هستند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند.

 • هم استانی گفت:

  یادی که هرگزدردلها نمی میرد یادشهیدان است

 • من گفت:

  مرتضی عزیز: روزی مطلبی خواندم که بسیار مرا تکان داد من فرزند شهید نیستم اما ارادت خالصانه ای خدمت فرزندان شهدا دارم خلاصه مطلب این بود که فرزند شهیدی که روز اول مدرسه می خواست کلمه بابا را بنویسد چند روز تب داشت و لفظ بابا برایش بسیار غریب بود چه فرزندان شهیدانی که در حسرت یک دیدار بابا شب ها تا صبح در تب سوختند آن دختری شهیدی که وقتی استخوان های بابایش را بعد از 18 سال آوردند استخوان انگشت پدرش را برداشت و بر روی سر خود کشید و گفت بابا این همه مدت منتظر بودم تا بیایی و دست بر سرم کشی خوش آمدی بابا ! مرتضی عزیز نگران ناملایمات روزگار نباش هرچند ما لیاقت نداریم تو و پدر شهیدت را درک کنیم اما تو را به صبر زینب (سلام الله علیها) و تفکر در حادثه کربلا دلالت می دهم تا بدانی آنچه بر تو گذشت در مقابل بی حرمتی به فرزندان شهدای کربلا مانند قطره در مقابل دریاست .ببخشید دیگر اشک امانم نمی دهد تو را به خدای بزرگ می سپارم. التماس دعا

 • فرزندشهیددست افکن بانک ملت گفت:

  باسلام برادرجان .به دریارفته میداندمصیبتهای طوفان را. نگران نباش خدابزرگه.شادی روح امام شهیدان وشهیدان صدراسلام تاکنون خاصه شهید یزدانی بخوان سوره حمدوتوحیدراباصلوات برمحمدآل محمد

 • نظري از علي اباد گفت:

  سلام ودرود به روح بلند شهید عزیز یزدانی ومادر بزرگوارش به خانواده محترم وبزرگ یزدانی تسلیت میگویم

 • لهراس کر عیدی گفت:

  محرماننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننه
  کجا دانند حال ما کسانی که نه جبهه رفتند و نه هزینهایی داده اند یتیمی در درد بی درمان یتیمی …..یتیمی خاری دوران یتیمی
  بعضی از مسولین خوابند ودر حد حرف وشعار به دنبال ترویج فرهنگ شهید وشهادتند از هرجنس و هر مرامی که باشند باید پاس بدارنند ارزش ومقام و منزلت این قهرمانان ملی را ،ضعف مدیریت در بنیاد استان مشهود است انشااله تغیر جدیست غم مخور خدا با ماست.

 • حسن گفت:

  درود بر شهید یزدانی و خانواده محترم ایشان و تاسف برای بنیاد شهید

 • مهدی گفت:

  قطع مسلم رفتار تبعیض آمیز مسئولین بنیاد شهید استان از دید خدواند متعال مخفی نمی ماند و اوست که بر همه افعال بندگانش آگاه است. افسوس که شاهد و ناظر هستیم که چگونه دین ملعبه دست قرار می گیرد و عده ای باتظاهر به دین دیداری بناحق از نردبان قدرت بالا رفته و بر جایگاههای تکیه داد ه اند که سزاوار آن نبوده و به جهت کج فهمی و کج اندیشی اسباب ناراحتی و رنجش خاطر فرزند عزیز شهیدی را فراهم می آورند که با نثار جان خود در راه دین و وطن در محضر خدواندگار دو عالم عزت و جلال پیدا کرده است .

 • ناشناس گفت:

  درود به این فرزند خلف شهید، نگران نباش نام شهیدت جاودانه ست جاودان خواهد بود چون آزاد بود

  • یه ستاره گفت:

   درود برشهیدان صدر اسلام تاکنون که ذره ای به فکر این دنیا نبودند وبا دادن جانشان وخونشان درخت اسلام را آبیاری کردند.
   هر چه این مملکت دارد به برکت خونهای ریخته شده در جنگ تحمیلی است.شهیدان پرچم وپیشانی انقلاب اسلامی ما هستند وبه آنها افتخار میکنیم.
   (قضیه همش همان است که از فکر مظلوم تراوش کرد وبس…./ درود.)

 • مظلوم گفت:

  گناه شما این است فرزند شریف شهید که خانواده ای معتقد و دلبسته به نظام هستند اما دیدگاه و منش اصلاح طلبانه دارید و این از نگاه عده ای جرم و گناهی نابخشودنیست و این رفتارها شک نداشته باشید به خاطر این وسعت بسته فکری آنان شکل گرفته است.
  اما غم مخور.
  نیازی نیست نام پدر بر سر در کوچه ها و سیمایش بر پوسترهای تاریخ انقضایی باشد
  نام پدرت استوار تو
  و دیگر
  سروهای استوار این خاک
  بر دل و جان و روح همه ما مردم است
  مردمی که میدانیم اگر یزدانی ها هنوز هم یادشان و نامشان زنده است نه به خاطر همایش ها و بیلبوردهاست بلکه به خاطر آزاد اندیشی و وطن پرستی و عشق به خاک میهنش بوده است که با گذشت سالها و این مظلومیت هنوز هم مایه افتخار ما هستند و یادشان بر قلب و روحمان جاریست.
  غم نخور برادر
  پدرت و پدرانمان همیشه زنده و جاویدند و اجازه نده نام این شهید استوار برای خوش خدمتی صاحبان قدرت بر تصویری نقاشی شود یا برای دل خوشی تو بر کوچ ای تزیین

پربازديد