تاریخ درج خبر : 1393/04/23
کد خبر : ۲۹۳۳۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

دیدگاه روحانی، اعتدال در بستر اصلاحات است/ توانایی وزارت را در خود می‌بینم/ بین موحد و بزرگواری، از موحد حمایت می‌کنیم

سایت استان: غلامرضا پناه، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و دبیر این حزب در کهگیلویه و بویراحمد که معاونت اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر را نیز بر عهده دارد در گفتگوی خود با خبرنگاران سایت استان، می‌گوید: سازمان اقتصادی کوثر قبلا دو پروژه کوچک در استان داشته است. یکی کارخانه آرد و نشاسته که تا سالهای مدیدی زیان‌ده بود و تصمیم بر تعطیلی آن گرفته شد. اما با تحلیل مشکلات به این نتیجه رسیدیم که مشکل مدیریتی است و با تغییر مدیریت و تغییرات اندکی در 4 ماه پیشرفت و سود خوبی داشته که ماهیانه بیش از 30 میلیون تومان سوددهی دارد. همچنین کارخانه مرغ تخم گذار با ظرفیت 50 هزار قطعه در روستای گنجه که هم اکنون فعال است.  ظرف 5 ماه آینده تمام فازهای کارخانه آرد، نشاسته وگلوکز را به بهره‌برداری می‌رسانیم و انشاء… یکی از کارخانه‌های خوب استان خواهد بود. کارخانه مرغ تخم‌گذار را تا 150 هزار قطعه توسعه می‌دهیم و در زمینه گاوداری شیرده اگر زمین در اختیارمان قرار گیرد طرح بسیار خوبی داشته و در زمینه پرورش جوجه و مرغ مادر نیز برنامه‌هایی در دستور کار داریم. گلخانه‌های بزرگ در باشت راه‌اندازی کردیم و در زمیه شیلات در یاسوج، چرام و لوداب سه مجموعه بزرگ خواهیم داشت. اگر همه این 9 طرح تحقق یابند و بسترها در استان فراهم شوند بیش از 100 میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری می‌کنیم. در ادامه مهندس غلامرضا پناه به سئوالات ما در حوزه‌های مختلف پاسخ داد:

نگاه استان به سرمایه‌گذاران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

IMG_0823

برای همکار مخالفم بیشتر از همراه سیاسی‌ام احترام قائلم

 

استان ما به لحاظ بیکاری جزو استانهای مشکل‌دار کشور بوده که متأسفانه قشر جوان و تحصیل کرده بخش زیادی از بیکران آن را تشکیل می‌دهند. بیکاری عامل عمده معضلات در استان است و تنها راه اشتغال در جامعه توسعه سرمایه‌گذاری و صنعت در بخشهای مختلف است و این مهم نیز نیازمند همکاری و هماهنگی بیش از پیش مسئولان است. کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ راههای ارتباطی و فرودگاه با مشکل مواجه بوده و جاده‌های ما برای جذب سرمایه‌گذار مناسب نیست هرچند این فضا در حال آماده‌سازی است ولی باید انگیزه‌های قوی‌تری برای دعوت سرمایه‌گذاران ایجاد کرد. اگرچه فردی سیاسی هستم اما در کارم با این دیدگاه برخورد نمی‌کنم و مدیران هم‌استانی را در سازمانهای دیگر حمایت می‌کنم تاجایی که برای همکار مخالفم بیشتر از همراه سیاسی‌ام اخترام قائلم.

چه پستهای وزارتخانه‌ای به شما پیشنهاد شد؟

وزیر از طریق آقای تاجگردون و مرعشی خواسته بودند برگردم ولی نپذیرفتم

طی سه ماهی که در وزارتخانه بودم وزیر جدید پیشنهادی ارائه نداد ولی یک روز بعد از اینکه ابلاغم را به عنوان معاونت سازمان اقتصادی کوثر صادر کردند وی بنده را احضار و طی پیشنهاداتی اصرار داشتند در وزارتخانه بمانم. اما به دو دلیل نپذیرفتم، اول اینکه طی سه ماه مورد بی‌اعتنایی قرار گرفته و جای دیگری تعهد اخلاقی داده و ابلاغم صادر شده بود. دوم اینکه طی این مدت بسیاری از دوستان هم‌وزارتخانه و هم بزرگان به امین بودن و قابل بودنم اعتقاد داشتند که اعتنایی نشد. وزیر از طریق آقای تاجگردون و مرعشی خواسته بودند برگردم ولی نپذیرفتم.

IMG_0875

فکر وزارت را در سر دارید؟

خیر، اگرچه از کارهای بزرگ نمی‌ترسم و برعکس لذت هم می برم. توانایی وزارت را در خودم می‌بینم اما چنین برنامه‌ای در سر ندارم.

انتخابات را در استان سیاسی می‌بینید یا با نگاه قومی و قبیله‌ای؟

مردم بسیار فهیمی داریم هم با هر دو نظر می‌توان گفت هم سیاسی نگاه می‌کنند و هم قومی و قبیله‌ای. اما اینکه میزان تأثیر کدام یک بیشتر است، بستگی به شخصیت کاندیدا و ارزیابی مردم از آنها دارد. معتقدم اگر افراد توانمند سیاسی در عرصه انتخابات حضور داشه باشند مردم برای انتخابات بیشتر نگاهشان سیاسی و بر اصل شایسته سالاری خواهد بود.

سبد آرای اصلاح‌طلبان در استان بیشتر از اصولگراها است

IMG_0823

در مصاحبه‌ای با یکی ار نشریات استان عنوان کردید که تعداد اطلاح طلبان استان بیشتر از اصولگراها است، این حرف شما بر چه مبنایی است؟

اگر انتخابات را مرور کنید در مجلس ششم در حوزه شهرستانهای بویراحمد و دنا نفر اول اصلاحات 67 هزار رأی و نفر دوم 30 هزار رأی داشتند. در انتخابات بعدی چون در بویراحمد و دنا فرد شاخص اصلاح‌طلب به عنوان کاندیدا در استان نداشتیم مخصوصا در انتخابات نهم، جریان اصلاحات صرفا برای نه گفتن به وضعیت حاکم بین دوگزینه اصلی فردی را انتخاب می‌کند که باعث بالا رفتن آرای آن شخص می‌شود. البته عده‌ای از اصلاح‌طلبان به فرد دیگری رأی می‌دهند. 20 درصد آرای زارع متعلق به اصولگرها است که البته آن بخش از اصولگراها که تشکیلاتی رأی می‌دهند به وی نیز رأی ندادند اما اصلاح طلبان با ایجاد انسجام در میان خود به آقای زارع رأی دادند و آرای مهندس بهرامی را هم حساب کنید پس باز هم سبد آرای اصلاح‌طلبان بیشتر از اصولگراها است.

چرا حزب شما – اصلاح طلبان – در کهگلویه ناکام بوده است؟

در کهگیلویه با آقای منطقیان هماهنگ بودیم

شاخه استان همیشه در راستای خط و مشی کارگزاران کشوری حرکت کرده است. ترکیب شورای حزب کارگزاران را بررسی کنید متوجه می‌شوید اعضا صبغه سیاسی و علمی و اجرایی دارند. تِز حزب کارگزاران این است که اجرا- سیاست – تجربه- دانش و اعتدال را در کنار هم داشته و اصولا اعتدال ریشه در کارگزاران دارد. کارگزاران در سال 76 سردمدار یک جریان‌سازی قرار و اصولگرایان از کارزار آن قربانی می‌گیرند و آنها هم شدیدا در معرض اتهام قرار گرفتند. در همین مقطع در دولت اول خاتمی حضور فعال دارند و بیشتر ترکیب کابینه از این حزب بود و به همین دلیل اصلاح‌طلبان اشتباه بزرگی مرتکب شدند و به کارگزاران فشار زیادی آوردند و حتی تخریب آقای هاشمی در دستور کار قرار گرفت. در حالی که کارگزاران در قبال تخریب از سوی اصولگرایان و اصلاح‌طلبان سکوت کردند ولی گذر زمان ثابت کرد که هر دو طیف اشتباه کردند و در انتخابات اخیر نقش کارگزاران بسیار برجسته بود. در استان هم ترکیب بسیار قوی کارآمد، منطقی و اجرایی از افراد تأثیرگذار از قبیله‌های مختلف را برای حزب انتخاب کردیم زیرا معتقدیم حزب هرچه منطقی‌تر عمل کند موفق‌تر است. در دهدشت با نیروهای تأثیرگذار هماهنگ بودیم و ضرورتی برای ایجاد مجموعه موازی در برابر دوستان وجود نداشت، چون با آقای منطقیان هماهنگ بودیم.

موحد در جایی گفته علت رد صلاحیتش حمایت از هاشمی بوده و این بار تأیید صلاحیت می‌شوم و با قدرت به صحنه برمی گردم. نظر شما چیست؟

اگر آقای موحد در انتخابات شرکت کند، بی‌شک از او حمایت می‌کنم

اطلاعی ندارم شاید درست گفته باشند. در مجلس هفتم اصولگرایان قدر آمدند ولی موضع خصمانه‌ای علیه آیت‌الله هاشمی نداشتند و در مجلس هشتم هم تعداد محدودی بودند ولی به نظرم دلیل اصلی این نباشد. بنده با جناب موحد دوست هستم ولی هیچ دوره‌ای از وی حمایت نکردم و درعوض درهمه دوران برای آقای منطقیان بیانیه رسمی دادم. در این دوره اگر آقای موحد شرکت کنند و طرف مقابلشان بزرگواری باشد بی‌شک از موحد حمایت می‌کنم.

آیا آقای روحانی بر منش اعتدال خود باقی مانده یا به گفته منتقدین رادیکالی عمل می‌کند؟

دیدگاه روحانی اعتدال در بستر اصلاحات است

روحیه آقای روحانی اعتدال‌طلبی است ولی گاهی فرآیندی رخ می‌دهد که بالاجبار باید مواضع محکمی اتخاذ کرد و این در تناقض با اعتدال نیست. مشی روحانی به اصلاح‌طلبان نزدیک‌تر است و تحت فشار آن خط اصلاح‌طلبانه نمود بیشتری می‌یابد. دیدگاه روحانی اعتدال در بستر اصلاحات است و تناقضی با اعتدال ندارد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • پهناور گفت:

  با سلام
  بهتر است که در هر جایی باشیم به فکر توسعه استان باشیم از هر جناحی باشیم و بهتر اینست که از بچه های استانمان در هر جایی این کشور پست دارند و کار می کنند تقدیر و تشکر کنیم و ارزوی موفقیت برایشان داشته باشیم اقای پناه در حوزه فعالیتهای کشاورزی و زیرساختهای توسعه این صنعت طرح و ایده های بسیار خوبی را دارند و این توانایی را دارند که که کمکی برای رونق استان باشند ./.

 • تنگ پيرزال - كلايه گفت:

  بنده اقای مهندس پناه را به خاطر هوش و ذکاوت، شجاعت و شهامت ، معرفت ، اخلاق و میزان توجه ایشان به استان و هم استانی ها مایه افتخار می دانم و ارزوی سلامتی و موفقیت های پی در پی برای ایشان دارم . باشد تذکری به همه کوته نظریها و حسادتها

 • ا.ع.17 گفت:

  به نظر من که هیچوقت موحد از اصلاحات حمایت نکرده .اصلاحاتی ها از هر کسی که بهشان بپیوندد استقبال میکنن.ولی نه کسی که به فکر منافع شخصی باشد . ما دنبال نو گرایی هستیم .خودمان افراد با صلاحیت و زکاوت زیادی داریم.که میتوانند چرخه را چرخوانده و بهتر از اینها بچرخوانند.

 • فرشید عزیزی گفت:

  جناب آقای پناه
  ضمن احترام به شخصیت حقیقی شما و خانواده محترمتان:
  من همین دیروز تهران در افطاری جوانان اصلاح طلب کشور در تهران بودم. اگر کارگزارانی ها خودشون رو از اصلاح طلبان میدونستند که جوانانشان افطاری جدا نمیگرفتن یا حداقل با تمام وجود در افطار ما شرکت میکردند.
  دلیل و نشانه از این بالاتر میخواهید که کارگزاران جدای از اصلاح طلبان است؟
  کسی که تفکر اصلاحی دارد و نوگراست که خواهان بازگشت و تکرار افراد نیست: مگه ما دیگر نخبه نداریم تا موحد بیاد؟ موحد خوب بود اما دیگر زمانش به پایان رسید. نوگرایی و دموکراسی رو پیشه بگیریم.

 • محمد گفت:

  جناب اقای … لطف فرمایید با اعتدال قضاوت کنید چون نان اعتدال …. متشکرم

 • امیر گفت:

  با سلام خدمت همه عزیزان.جناب مهندس پناه باعرض سلام خدمت حضرتعالی وامید توفیقات روز افزون برای شما هم استانی عزیز عرض شود که چنانچه هدف آن بزرگوار خدمت در راه خدا وبرای مردم باشد که انشاء اله همینطور هم هست نیاز به تمجید و ناراحت از تخریب نیست.سایت استان موظف است که به هم استانیها احترام بگذارند ومطالبشان را در چهار چوب قانونی منتشر نماید پس اگر میخواهید پیش آفریده خود عزیز و دربین مردم محبوب باشید به نحوه نظریات مخالفان حساسیت بخرج ندهید چون عکس العمل نشان دادن در برابر عمل تشنج بوجود می آورد و این به نفع شما نیست.دوم آنکه فرمودید که شرکت آرد نشاسته با پیشرفت به سود دهی ماهیانه 30میلیون رسیده واین امر به نظر میرسد شما را خوشحال نگه داشته که از اعلامش خرسندید درصورتیکه من کله پاچه فروشی را میشناسم که با 2نیرو ماهیانه 30میلیون سود دهی دارد پس قبول کنید که یک شرکت بنام آردونشاسته عنوان چنین ارقام سوددهی برایش فاجحه است .با آرزوی سلامتی و موفقیت برای آن عزیز امید وارم قدمهای محکمتری در راه پیشرفت استان برداشته شود زیرا برای همه ما موجب افتخار وسر بلندی خواهد بود./سر بلند باشید

 • اقای مهندس پناه از شخصیت های فرهیخته و برجسته استان ووباعث افتخار برای استان هستند ایشان را از نزدیک می شناسم بسیار فهیم و با شخصیت هستند. همانطورکه خود مهندس پناه تقسیم بندی کرده اند کارگزاران طیف مستقل از جناح چپ و جناح راست هستند . به نظرمن برای همیشه نمی توان کارگزاران رادرقالب اصلاح طلبی در کنار جناح چپ نگه داشت زیرا اصلاح طلبی ماهیتا واصالتا به جناح چب تعلق دارد و تفکرات کارگزاران جوابگوی جنبش اصیل و ازادیخواهی اصلاح طلبان نخواهد بود . جنبش اصلاحات با کارگزاران بصورت مقطعی سازگار خواهد بود و نه در دراز مدت .ان هم به دلیل شرایط خاص سیاسی ایران

 • بهرام پارسا گفت:

  من با شما خیلی آشنایی ندارم و فقط گهگاهی از طریق سایتها مطالب و گفته های شما را رصد میکنم .صحبتهایت بسیار منطقی وشیرین به نظر میرسد و جناب سید محمد موحد بسیار انسان منطقی و مردمداری است وحرفهای شما متین وزیباست امیدواریم که انشا الله همیشه هر جا هستید موفق ومنصور وبرای استان ومردم این دیار مفید ومثمر ثمر باشید .

 • دانشجو گفت:

  با سلام. جناب آقای پناه عزیز،نمی دونم چطور بنویسم که متهم نشوم به ناآگاهی و یا ضد اصلاحات ویا دگم بودن.
  ولی می نویسم ،برادر عزیز در این که حزب کارگزان یک حزب خانوادگی و متعلق به اقای هاشمی است جای هیچ شک وتردیدی نیست ولی در خصوص خدمت فرزندان آقای هاشمی که شما این همه از آن همه از آنها یاد می کنید و نام می برید به این کشور جای شک وتردید بسیار است.
  آقا زاده های مرفه بی دردی که اگه نبود حضور پدرشان هرگز به چنین جایگاه ها و پایگاهی نمی رسیدند که وقت یک مدیر جمهوری اسلامی را اینچنین به خود مشغول کنند که برای دفاع از آنها پشت سرهم کامنت بگذارد. ………………………………………………………………………………………………………….
  این نظام واین کشور صاحب و مقتدا داره؟طوری از نمازه جمعه هاشمی یاد کرده اید که انگار از اسناد تاریخی و افتخار آمیز است؟؟نه برادر من ملت ایران هرگز آن خطبه ها و آن نماز جمعه را وآن حضور با کفش و مرد وزن کنار هم در صفوف نماز جمعه را از یاد نبرده و نمی برد؟خاندان هاشمی و کارگزان سازندگی در این سالها کدام خدمت را به نظام ما داشته اند؟کجا هستند اعضای کادر مرکزی گذشته ان که الان امثال شما جایگزین آن شده اید.یک حزب لیبرال و تکنوکرات…

 • غلامرضا پناه گفت:

  جناب آقاى مجید پرهیز باسلام واحترام
  ازجناب عالى که سالیانى درعرصه قلم ورسانه به ترویج فکر واندیشه وآزاد اندیشى تلاش وافرى داشته وخدمات بزرگى را به جامعه داشته اید بسیار سپاسگزارم والبته تایید نیک اندیشان وژرف اندیشانى مانند جناب عالى مایه فخر ومباهات است .جتاب عالى مستحضرید که درجامعه ما تلاش فکرى سنگلاخ بسیارى دارد واى کاش کامنت گذاران در موضوع ومستند ومستدل حرف مى زدند جناب عالى اگر نکاه کنید در بالا اظهار ونظرهاى کردند که بااصل مطلب هم خوانى ندارد.اصلاح طلب بودن موحد البته اصلاح طلب نیست ولى منصف وواقع گرا است. یا ربط کارگزاران به اصول گرایان بله کارگزاران همیشه باتندروى مخالف بوده وهست. موحد درسال 84 در ستاد هاشمى سخنرانى کرد بعد مى نویسند درستاد لاریجانى و…..
  این مطالب تاثیرى بر من ندارد بلکه همه باید تلاش کنیم که مردمان ما ازجاده انصاف خارج نشوند وبرمدار منطق واستدلال سخن بگویند.تاچراغ روشنگرى پایدار بمانند.
  درپایان مراتب سپاس وقدردانى خودم را محصرتان تقدیم مى دارم

 • غلامرضا پناه گفت:

  جناب س- ب باسلام
  به هرحال در انتخابات 76 هاشمى وفرزندانش از خاتمى حمایت کردند بنابراین همسو وهمفکر بودند. اینکه فکر موروثى باشد یا نه بحث دیگرى است ولى مراد ما 76 است واین امر محقق شده است . بعضى وقت ها دوست داریم مغلطه کنیم ضمن اینکه خیلى خوب می دانیم حقایق چیست .به هر حال نقش ایشان وفرزندانش مشخص ومعلوم است

 • غلامرضا پناه گفت:

  باسلام خدمت ناشناس عزیز
  دوست عزیز متاسفانه احتمالا اصلا مطلب را نخونده وفقط به اسم آقاى موحد آلرژى دارید زیرا1- درکجاى این مطلب گفته شده ایشان اصلاح طلب است بلکه در کامنت گفته ام که اصول گرا است ولى در مقابل رقیب اصول گرا قطعأ بهتر است 2- انسان در قضاوت دیگران باید از جاده انصاف خارج نشود آقاى موحد در سال 84 از آقاى هاشمى نه لاریجانى ودر سال 92 هم خیلى فعال نبود ولى نظرش روحانى بود3-اگر رقابت بین بزرگوارى وموحد باشد وگزینه دیگرى نباشد عقل سیاسى حکم مى کند که از موحد حمایت کرد آیا غیراز این است
  4- فرمودید نماینده گهگیلویه را مردم آن دیار تعیین مى کنند حرف درستى است ولى بنده به عنوان یک فعال سیاسى 
  دوستان وهم فکرانى دارم درآن دیار که درهمان سطح مى توانم اطهار نظر کنم وضمنا بستگان من در آن منطقه کمتر ازیاسوج نیست
  5- دوست عزیز حزب کارگزاران درسال 75 در تقابل بااصول گرایان شکل گرفت همان زمانى که جریان معروف به چپ آن روز از لیست دادن وحضور فعال ناامید شده بود وباهمت حزب کارگزاران اقلیت قدرتمند در مجلس پنجم شکل گرفت با بیش از 115 نماینده وبعدا همان حرکت بستر دوم خرداد 76 شد ونقش کارگزاران در آن انتخابات غیرقابل انکار است وازآن روز تابه حال درمسیر اصلاحات گام برداشته وقدمى عقب ننشسته است. ونقشش درانتخابات 92 نیز
  مشهود است .هرحرفى باید مستدل ومنطبق برادله اى باشد واتفاقأ امروز سیاسیون به مشى اعتدالى کارگزاران رسیده اند.

 • سید مجید پرهیز گفت:

  جناب اسدی!
  چطور به هر آنچه که در یک آن به ذهنت میرسد استناد و کتابت می کنید؟ یک استان عقب افتاده و محروم و توسعه نیافته چند تا پناه دارد، چند تا مدیر معرفی شده توانمندی داره که با استعداد، متانت، سلامت و شخصیت غنی شده خود و بدون حمایت سیاسیون، قله های شناخت و معرفت را در عرصه سیاسی و مخوف و رقابتی ایران طی نمودند؟
  باید با قدرت گفت که جناب پناه سیاستمدار مدیر و مدیریت شده قوم منزوی لر هست که در این گیر و بازار سخت اقتصادی حدود یکصد میلیارد به این دیار سرازیر کرده است آنهم نه فقط در شهر خودش به تنهایی که درکل استان!
  قدرشناس باشیم که لحظه ها تکرار نخواهند شد.
  اما فرشیدجان عزیزی!
  کی فرشید تو که صاحب درایت و قدرت تحلیل بالایی بودی و خوب میدانی که حکایت هاشمی سوختن و توسعه است. و همینطور خوب میدانی که هاشمی آنقدر سوخته نیست تا احمدی نژاد از آن به مثابه یک پل عبورکند. خوب میدانی که در این برهه فاصله گرفتن از هاشمی گذر از تمامی همیت های اصلاحات است. هم اینکه اصلاحات به نام هاشمی اعتدال شد و هم اعتدال به نام هاشمی اصلاحات.
  و جناب پناهِ با تدبیر و تدبر!
  هر چند میدانیم که اراده و تصمیم جنابعالی برگرفته از یک برنامه استراتژیک است با افقی بسیار روشن، اما امیدوارم که این کامنت ها نیز خدشه و خللی ایجاد نکند و آن را در دور بودن ذهن ما از واقعیت بدانید.
  مستدام باشید و انشااله با انگیزه ای والاتر خدوم همین مردم کامنت گذار باشید!

 • غلامرضا پناه گفت:

  جناب آقاى اسدى باسلام
  ادبیات نگارش جناب عالى بر من معلوم است ,حقد وحسد شما لبریز است ,کمى شهامت به خرج ده وبا نام واقعى خود سخن بگو البته در پیشینه جناب عالى شجاعت جایى ندارد ونان به نرخ روز خوردن در ذات شما است. این شیوه هاى تخریبى سالیانى که در میان مردم فهیم وحق شناس استان جایگاهى ندارد .فکر نان باش که خربزه آب است. اولین کامنت تحت عنوان مهمان نیز ازفکر مشوش جناب عالى طراوش نموده است. فکرت را مشغول نکن وخود را به زحمت ندهید . دنیا دار مکافات است. پاسخ این کج اندیشى وبا نام عوضى تخریب کردن را خواهى چشید چون هرکار عوضى عوض دارد خداوند سبحان ناظر بر اعمال همه ماهاست واوست که بر همه افکار آگاه است والبته گرخدا خواهد عدو سبب خیر خواهد شد.

 • س-ب گفت:

  جناب پناه
  تفکر ک موروثی نیست،حمایت فرزندان هاشمی از خاتمی، دلیل بر همسو و همفکر بودن با پدره؟

 • ناشناس گفت:

  جناب آقای پناه سلام
  1- بدانید که نه بزرگواری اصلاح طلب بوده و نه موحد
  موحد نه رفتار و منش سیاسی اصلاح طلبی داشته و نه در هیچکدام از انتخابات قبلی از اصلاح طلبان حمایت کرده
  تا آنجا که بنده به یاد دارم
  ریاست جمهوری 76 از ناطق نوری حمایت کرد و نه خاتمی
  ریاست جمهوری 80 از لاریجانی حمایت کرد
  ریاست جمهوری 84 از لاریجانی و ولایتی حمایت کرد
  ریاست جمهوری 88 از احمدی نژاد حمایت کرد
  ریاست جمهوری 92 از ولایتی حمایت کرد و نه روحانی

  2- نماینده مردم کهگیلویه رو مردم کهگیلویه تعیین می کنند

  3- شما و کارگزاران هر وقت که منفعت ایجاب کرد به اصلاح طلبان روی آوردید و حالا که ایجاب نمی کند رو به اصولگرایان و معرفی موحد آورده اید

 • هم شهری گفت:

  باسلام
  آقای پناه دقت کردی تو سایت استان برا هرکی که به نوعی نظرش یکی از ارکان نظام رو نشونه رفته به به و چه چه گذاشتی مشکلات استان ما هم اینه که بعضی ها متاسفانه خودشون رو در قد و قواره فلان منصب میبینن ولی نیستن مثل آقای زارع که تا الان هیچی نگفته بود بعد چن روز پیش تو یکی از سایتا فرموده بودند که افزایش قیمت خودرو معقول و منطقی بوده.. شما هم یکی مثل آقای زارع..شما برای وزارت اصلا مناسب نیستی البته پیشرفت هر هم استانی آرزوی ماست..

 • غلامرضا پناه گفت:

  باسلام خدمت مهمان عزیز البته چون مهمان هستى واجب احترامى وشاید بى اطلاعى شما به خاطر مهمان بودن است. من همه را با سند گفتم وشفاف با اسم افراد براى آنکه ابهامى نباشد البته این عادت ما ایرانى هاست که مرغ همسایه غاز است وضمنأ ادب حکم مى کرد که به سوال خبرنگار پاسخ دهم حالا شما هرچه دوست دارید بر آن نام نهید.به هرحال از اظهار نظرتان متشکرم

 • غلامرضا پناه گفت:

  باسلام خدمت جناب آقاى فرشید عزیزى
  خاطر مبارک را به ذکر چند نکته جلب مى نمایم : 1-آقاى هاشمى درآخرین نماز جمعه سال 76 بزرگترین نقش را درکمک به موفقیت اصلاحات نشان دادند همه فرزندانش درستادانتخاباتى آقاى سید محمد خاتمى فعال بودند ونقش مهم کارگزاران درآن مقطع 2- در انتخابات سال 92 نقش آقاى هاشمى بى بدیل بود ودرتاریخ تحولات کشور ثبت خواهد شد همرا وهمگام بااصلاحات 3- اتفاقأ اصلاح طلبان در مجلس ششم درمورد ایشان اشتباه استراتژیک کردند که بزرگان اصلاحات خود معترفند البته آقاى هاشمى گلایه اى نکردند.
  دوست عزیز جناب عالى اصلا به مطلب توجه نفرموده ویا اینکه اگر چنین دیدگاهى دارید دردیدگاه اصلاح طلبى جناب عالى شک دارم .آقاى ناطق هم یک اصول گرا است آیا با افراد جبهه پایدارى یکى است. بنده عرض کردم که اگر انتخاب بین آقاى موحد وآقاى بزرگوارى باشد قطعأ الویت بنده آقاى موحد است. زیرا ایشان درمجلس نه تنها مخالف دولت نخواهد بود بلکه کمک هم خواهد کرد. ولى نطق هاى آقاى بزرگوارى راى هاى ایشان در مجلس کاملا معلوم است.

  • ...... گفت:

   جناب مهندس
   کاش این فرزندان اقای هاشمی جای فعالیت نمی کردند و در انظار نبودند تا به جایگاه ایشان خدشه وارد نشود

 • اسدی گفت:

  سایت نه چندان وزین ک.ب این آقای پناه در حد این قد قواره نیست جدیدا هر کس ازراه میرسد شما ازش مصاحبه می گیری می زنی توسایت اگرمطلب نداری یه حرفی ولی تورابه خدا افراد را الکی بزرگ نکنید نمی دانم در قبال این کار چقدر به شما میدهند.

 • فرشید عزیزی گفت:

  سلام. ضمن عرض احترام : ضربه ای که هاشمی به اصلاح طلبان زد اصولگراها نزدند. موحد اصلاح طلب نیست که شما از ایشان حمایت میکنید. و همین نشان بر جدایی واقعی شما کارگزارانی ها با اصلاح طلبان است.در حال حاضر هاشمی وارد یک پیمان امنیتی با اصلاح طلبان شده و داره ازشون استفاده میکنه و متاسفانه اصلاح طلبان هم این رو مثل اینکه نمیدونن. اصلاح طلبان در زمان بزرگواری راحت تر بودند.

 • مهمان گفت:

  چه انسان متواضعی تشریف دارن جناب پناه!

پربازديد