تاریخ درج خبر : 1393/04/02
کد خبر : ۲۹۳۵۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرکل تبلیغات اسلامی: اعتبارات فرهنگی استان ناچیز است

سایت استان: : مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از وجود 600 روستای بدون روحانی و 400 روستای بدون مسجد در این استان خبر داد.

حجت الاسلام سید جعفر مرتضوی در نشستی با خبرنگاران به مناسب هفته اطلاع رسانی دینی گفت: از 720 روستای بالای 20 خانوار این استان، تنها 120 روستا دارای روحانی هستند.

IMG_1238

وی افزود: همچنین از این تعداد روستا، 400 روستای بالای 20 خانوار فاقد مسجد هستند.

مرتضوی اظهار داشت: این آمار در حالی که 35 سال از انقلاب اسلامی می گذرد، نگران کننده است.

کمبود روحانی در استان/ 44 خانه عالم روحانی ندارد

وی کمبود روحانی را یکی از مشکلات عرضه اطلاع رسانی دینی عنوان کرد و گفت: هم اکنون در مجموع 120 روحانی در مناطق روستایی این استان مشغول فعالیت هستند.

مرتضوی بیان داشت: از این تعداد 30 نفر روحانی مستقر و 42 نفر روحانی طرح هجرت هستند.

وی عنوان کرد: 72 خانه عالم در این استان احداث شده که 44 خانه هم اکنون به دلیل کمبود روحانی خالی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از حضور روحانیونی از حوزه های علمیه کشور به مناسبتهای مختلف در این استان خبرداد و افزود: در ماه مبارک رمضان امسال نیز روحانیونی برای تبلیغ دینی به استان اعزام خواهند شد.

IMG_1249

وی تامین هزینه های این مبلغین را یکی از مشکلات این اداره کل عنوان کرد و اظهار داشت: لازم است مردم و مسئولین مشارکت بیشتری در این خصوص داشته باشند در غیر این صورت از حضور روحانیون در طول سال محروم خواهیم شد.

اعتبارات فرهنگی استان ناچیز است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تصریح کرد: مردم در این استان از بضاعت مالی کمی برخوردار هستند و لازم است خیرین و مسئولین تعامل بیشتری برای دعوت از مبلغین در مناطق مختلف استان داشته باشند.

مرتضوی همچنین از تحصیل 800 طلبه این استان در حوزه علمیه قم خبر داد و بیان داشت: لازم است این طلاب در طول تابستان فعالیت تبلیغی بیشتری در استان داشته باشند.

این مسئول در ادامه کمبود اعتبارات را از مهمترین مشکلات دستگاههای فرهنگی عنوان کرد و گفت: اعتبارات فرهنگی در این استان ناچیز است و دست این نهادها خالی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد