تاریخ درج خبر : 1391/06/25
کد خبر : ۲۹۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

نایب قهرمانی دانشگاه آزاد دهدشت در مسابقات رباتیک کشور

سایت استان: تیم ربایتک دانشگاه آزاد اسلامی واحد ‘دهدشت’ به سرپرستی ‘اصغر صفری دوست ‘نایب قهرمان مسابقات رباتیک کشور جام خیام نیشابوری شد.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت دراین زمینه به  ایرنا گفت: تیم رباتیک این دانشگاه توانست با اختلاف یک امتیاز نایب قهرمان مسابقات کشوری جام خیام نیشابوری شود.

‘صادق مسعودی’ افزود: بیش از 300 تیم رباتیک از سراسر کشور در این دوره از مسابقات حضور داشتند که تیم رباتیک دانشگاه ازاد دهدشت در بخش ‘ربات پرنده’ موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی این مسابقات شد.

وی بهنام مسعودی، دانیال درخشان، امیرحسین رضایی، میلاد حبیبی و پیمان پدیدار به سرپرستی اصغر صفری دوست را اعضای تیم رباتیک دانشگاه آزاد واحد دهدشت در این دوره از مسابقات عنوان کرد.

سرپرست تیم رباتیک دانشگاه ازاد دهدشت نیز در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: توکل به خدا، تلاش شبانه روزی اعضا و همکاری و حمایت های مادی و معنوی معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد دهدشت موجب کسب این موفقیت شد.

اصغر صفری دوست با تشریح جزئیاتی از چگونگی ساخت و طراحی این ربات افزود:این ربات از نوع ( quadrotor) یا چهار ملخه است که قابلیت عکس برداری و فیلم برداری از حوادث پیش بینی نشده همچون سیل ، زلزله و آتش سوزی را دارد.

نخبه جوان کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: این ربات همچنین دارای بازوی مکانیکی هوشمند برای حمل و وزن است.

صفری دوست با بیان اینکه در این ربات از کنترل کننده تطبیقی با فیدبک مثبت نیز استفاده شده است افزود: این ربات ضمن اینکه مجهز به دوربین های آن لاین است، قابلیت پردازش تصاویر به روش های مختلف نیز دارد.

دارنده مدال برنده مدال طلای المپیاد جهانی آنالیز و طراحی مدارات دیجیتال پیشرفته درکشور سویس گفت: این ربات به دلیل استفاده از درایورهای که توسط تیم سازنده طراحی و ساخته شده از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و کنترل کننده و IMU این ربات به طور کامل دست‌ساز و طراحی شده توسط اعضای تیم رباتیک دانشگاه آزاد واحد دهدشت بوده است.

وی هزینه ساخت و طراحی این نوع پرنده را افزون بر 150میلیون ریال عنوان کرد و افزود: تمامی هزینه ساخت و طراحی آن را معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد دهدشت پرداخت کرد.

 تیم رباتیک دانشگاه ازاد اسلامی واحد دهدشت به سرپرستی اصغر صفری نیز توانسته بود مقام نایت قهرمانی در هفتمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد سال 2012 در تهران را کسب کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد