تاریخ درج خبر : 1392/03/24
کد خبر : ۲۹۴۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

وزیر کشور: زمان رای‌گیری تمدید می‌شود

سایت استان: وزیر کشور گفت: شمارش آرای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پس از اتمام کار شمارش آرای مربوط صندوق‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز خواهد شد.
مصطفی محمدنجار ظهر امروز با حضور در ستاد انتخابات خارج از کشور وزارت امور خارجه از این ستاد بازدید کرد و در جریان کار رای‌گیری از ایرانیان خارج از کشور قرار گرفت.

0987

وی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: ما امروز شاهد دو انتخابات مهم محلی و ملی هستیم؛ انتخابات شوراها در عمق روستاها برگزار می‌شود و انتخابات ریاست‌جمهوری در کشور و با مشارکت ایرانیان خارج از کشور است. انتخابات ریاست‌جمهوری تنها انتخاباتی است که ایرانیان خارج از کشور در آن شرکت می‌کنند، چراکه حق دارند مطابق سلیقه‌شان نظر دهند.

وزیر کشور با بیان اینکه “در 96 کشور، 128 حوزه و 290 صندوق داریم”، افزود: در برخی کشورها رای‌گیری پایان یافته است و در برخی نیاز به تمدید زمان رای‌گیری است. طبق قانون، وزیر کشور می‌تواند هرجا تشخیص داد رای‌گیری را تمدید کند و این مساله شامل داخل و خارج از کشور می‌شود.

محمدنجار ادامه داد:‌ در حال حاضر رای‌گیری در 60 هزار شعبه و 130 هزار صندوق در کشور انجام می‌شود. طبق گزارش‌هایی که به من در ارتباط با استانداری‌ها رسیده است، قبل از ساعت 8 صبح مردم در برخی ضعب اخذ رای حضور یافتند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه “امروز شاهد خلق حماسه سیاسی خواهیم بود”، در ادامه گفت: از وزارت امور خارجه و دیگر مجریان برگزاری انتخابات تشکر می‌کنم.

وی همچنین تاکید کرد: انتخابات یک تصمیم سرنوشت‌ساز است، ضمن اینکه یک حق است و آحاد ایرانی‌ها باید از آن استفاده کنند، یک تکلیف دینی و شرعی و نیز حمایت از پایمال نشدن خون شهداست.

نجار در برابر این پرسش که “پیش‌بینی می‌شود مهلت رای‌گیری تمدید شود یا خیر؟”، پاسخ داد: در داخل حتما زمان رای‌گیری تمدید می‌شود و در خارج از کشور هرجا لازم باشد تمدید می‌کنیم. وزارت کشور در حال حاضر مثل یک فرمانداری عمل می‌کند و باید تمام رای‌ها را از نقاط مختلف دنیا جمع‌آوری و سپس به وزارت کشور اعلام کند.

وزیر کشور همچنین با بیان اینکه “در شمارش آرا دقت را فدای سرعت نمی‌کنیم”، اظهار کرد: شمارش آرای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پس از اتمام کار شمارش آرای مربوط صندوق‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، همچنین در حاشیه حضور وزیر کشور در ستاد انتخابات خارج از کشور، حسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت خارجه گفت که به نمایندگی‌های خارج از کشور اعلام شده است اگر با استقبال ایرانیان خارج از کشور برای رای‌گیری مواجه شدند، به تشخیص سفیر مربوطه می‌توانند زمان رای‌گیری را تمدید کنند.

همچنین سجادی مدیرکل ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد: تلاش می‌شود تا فردا (شنبه) آخر وقت نتایج آرای صندوق‌های خارج از کشور به وزارت کشور اعلام شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد