تاریخ درج خبر : 1392/03/24
کد خبر : ۲۹۴۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

ویژه انتخابات: روحانی: امروز روز تاریخی و سرنوشت ساز است

سایت استان: حسن روحانی لحظاتی پیش با حضور در حوزه اخذ رای مستقر در مسجد امام رضا(ع) شهرری، رای خود را به صندوق انداخت.

حجت‌الاسلام حسن روحانی پس از شرکت در انتخابات و انداختن رای خود به صندوق در جمع خبرنگاران از برگزاری روند انتخابات ابراز رضایت کرد.

وی افزود: انتخابات مفهوم بالایی دارد و به معنای تغییر و تحول است و امیدوارم همه مردم امروز با حضور خود در صحنه حماسه سیاسی را تحقق بخشند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ، گفت: مردم صاحب کشورند و با رای خود به کاندیدای مورد نظرشان اجازه خدمت می‌دهند.

روحانی افزود: برای ما اصل نظر مردم است و از دست‌اندرکاران انتخابات نیز می‌خواهم همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند حداکثر امانتداری را در قبال رای مردم که امانت به دست آنهاست داشته باشند.

وی با تاکید بر مشارکت هرچه بیشتر مردم در اداره امور کشور تصریح کرد: امروز با آرای بیشتر خود قوام و قدرت جمهوری اسلامی را افزایش می‌دهیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در پاسخ به سوال خبرنگاری که خواستار پیام وی به ملت شده بود، اظهار داشت: پیامم برای همه مردم عزیز این است که امروز روز تاریخی و سرنوشت‌ساز است.

روحانی افزود: کسی فکر نکند که با نیامدن پای صندوق مشکل حل می‌شود بلکه هر کس پای صندوق رای نرفت به معنای رای به عدم انتخاب است.

وی متذکر شد: از همه ملت انتظار است که از بین کاندیداها به انتخاب خود و کسی که حداقل و کف مطالبات آنها را نیز برآورده می‌کند رای دهند.

خبرنگاری از نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوال کرد که در صورت اعتراض داشتن به نتیجه انتخابات چگونه اعتراضش را پیگیری می‌کند، اظهار داشت: راه حل اعتراض در قانون پیش‌بینی شده و ما همان راه را طی می‌کنیم.

روحانی در خصوص توصیه به هوادارانش در صورت عدم پیروزی در انتخابات هم، اظهار داشت: خیلی دوست دارم فضا عقلانی بماند و هر کس که برنده انتخابات شد همه به او کمک کنند.

وی در عین حال از برخی بداخلاقی‌ها در ساعات ممنوعیت تبلیغات ابراز گلایه کرد و گفت: تهمت‌هایی به من زده شد که به دلیل ممنوعیت تبلیغات پاسخ ندادیم.

روحانی اضافه کرد: من برای حاکمیت اخلاق به صحنه آمدم و اگر مردم مصلحت بدانند و بار مسئولیت را با انتخاب خود بر دوشم بگذارند افراط و بداخلاقی را از بین می‌برم.

«با کمک همه مردم می‌توانیم اخلاق محمدی را در کشور حاکم کرده و همواره پیرو راه و مکتب اهل بیت عصمت و طهارت باشیم».

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، در پاسخ به سوالی در خصوص خبر اعلام پیروزی‌اش در انتخابات در یکی از سفرهای انتخاباتی‌اش، اظهار داشت: من نگفتم پیروزم و کسی هم نمی‌تواند از الان چنین ادعایی داشته باشد.

روحانی افزود: هم در کرمان و هم در مراکز استان‌های دیگر گفتم که روز 24 خرداد روز حماسه است و خواستم که همه پای صندوق رای بیایند و هر کس 10 نفر را نیز ترغیب به حضور در انتخابات کند.

وی ادامه داد: مردم اگر در 24 خرداد حماسه بیافرینند که انشاءالله خواهند آفرید، 25 خرداد روز جشن آنهاست که موفق شده‌اند در این همایش عظیم شرکت کنند و در واقع گفتم که ملت پیروز است، نه کاندیدای خاص.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، گفت: هر کس در انتخابات پیروز شود بعد از حمد و شکر خدا باید از ملت تشکر کند به خاطر اینکه او را لایق دانستند و بر اساس حق خود بار امانت مسئولیت را به وی سپردند.

روحانی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان مشارکت مردم در این دوره انتخابات، اظهار داشت: بر اساس نظرسنجی‌ها و مشاهداتی که داشته‌ام، احساس می‌کنم مشارکت در این انتخابات بالا بود.

وی ادامه داد: گاهی حضور مردم در همایش‌های انتخاباتی تعجب‌برانگیز بود و اجتماعی که روز چهارشنبه گذشته در مشهد انجام شد برخی گفتند که در تاریخ این شهر در هیچ انتخاباتی نظیر نداشته است.

روحانی ادامه داد: به نظرم حضور مردم در این دوره فعال‌تر و بیشتر بوده و پیروزی ما همین است که مردم بر خلاف تبلیغ دشمن برای تحریم انتخابات، در صحنه‌اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، در پایان گفت: وقتی مردم در صحنه باشند در قبال دشمنان قدرت مقاومت داریم و پیروز خواهیم بود و به خوبی می‌توانیم با کمک ملت مشکلات کشور را حل کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد