تاریخ درج خبر : 1393/04/05
کد خبر : ۲۹۴۷۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

امحا 430 کیلوگرم انواع مواد مخدر در یاسوج

سایت استان: 430 کیلوگرم انواع مواد مخدر به مناسبت روز جهانی مواد مخدر در آیینی با حضور جمعی از مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج امحا شد.

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد روز پنجشنبه در این آیین، مبارزه با مواد مخدر را از سیاست های اصلی این نیرو دانست و گفت: در سه ماهه اول سال جاری بیش از 760 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 80 درصد افزایش داشته است.

غلام عباس عباس زاده با اشاره به اینکه در این راستا 16 باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و 45 دستگاه خودرو نیز توقیف شد، گفت: سال گذشته سه تن و 423 کیلوگرم انواع مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد از سوداگران مرگ کشف و ضبط شد که نسبت به مدت مشابه سال 91 بیش از 15 درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: در سال 92 در زمینه کشف مواد مخدر 269 دستگاه خودرو توقیف و تحویل مراجع قضایی شد.

غلام زاده عنوان کرد: در سال جاری پاکسازی نقاط آلوده و برخورد جدی با خرده فروشان مواد مخدر از اولویت های اصلی نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد است که به طور مستمر انجام خواهد شد.

وی هماهنگی دستگاه های متولی در امر مبارزه با مواد مخدر را ضروری خواند و افزود: بدون شک با هم افزایی سایر نهادهای اجرایی آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر در جامعه کاهش می یابد.

غلام زاده نیروی انتظامی را پیشقراول مبارزه با مواد مخدر در کشور دانست و گفت: سالانه شمار زیادی از نیروهای پرتلاش این نهاد در مبارزه با سوداگران مرگ به درجه رفیع شهادت و جانبازی نایل می شوند.

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه باید با فرهنگ سازی در جامعه از گسترش مصرف مواد مخدر جلوگیری کرد، افزود: خانواده ها در آگاهی بخشی از آسیب های جبران ناپذیر مصرف مواد مخدر به فرزندان خود کوتاهی نکنند.

26 ژوئن مصادف با پنجم تیر به نام روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد