تاریخ درج خبر : 1393/04/05
کد خبر : ۲۹۴۷۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش گرامیداشت مرحوم ملک حسینی در دانشگاه پیام نور برگزار می شود

سایت استان: معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور کشور گفت: برگزاری همایش ملی مفاخر علمی و دینی در مناطق مختلف کشور از برنامه های فرهنگی این دانشگاه است.

کریم نجفی برزگر در دیدار با امام جمعه شهر یاسوج افزود: باتوجه به اینکه بزرگداشت مقام مفاخر علمی و دینی تاثیرگذاری فرهنگی ویژه ای در جامعه دارد تلاش می شود همایش گرامیداشت زنده یاد آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی (ره) در دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود.

IMG_1351

وی بیان کرد: دانشگاه پیام نور کشور با پیگیری های معاون فرهنگی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در صدد چاپ و انتشار کتاب ابعاد زندگی، تألیفات، شاگردان، استادان و دیگر زوایای زندگی زنده یاد آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی (ره) همزمان با برگزاری همایش بزرگداشت آن مرحوم است.

نجفی برزگر با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه اصلاح جامعه در گرو اصلاح دانشگاه هاست، گفت: دانشجو و استاد دو رکن مهم و موثر جامعه علمی کشور محسوب می شوند که تا حد زیادی می توانند در زمینه اسلامی تر کردن دانشگاه ها موثر باشند.

وی با بیان اینکه تبعیت از فرامین رهبری در هر حوزه ای به ویژه در دانشگاه های کشور را از خطرها و تهدید ها نجات می دهد، اظهار کرد: با گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب دانشگاه ها از نظر کمی و کیفی رشد چشمگیری داشته اند به طوری که تعداد دانشجویان کشور از 150 هزار نفر پیش از انقلاب به چهار میلیون در این دوره رسیده است.

نجفی برزگر عنوان کرد: هم اکنون یک میلیون دانشجو در 520 مرکز دانشگاهی پیام نور در سراسر کشور و در محروم ترین نقاط مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور نقش مؤثری در پیشرفت های علمی کشور دارد، ابراز داشت: باوجود کمبود اعتبارات فعالیت های فرهنگی در دانشگاه پیام نور مورد توجه جدی قرار گرفته است و در آینده نیز روند رو به رشدی خواهند داشت.

امام جمعه یاسوج نیز در این دیدار گفت: کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت های بالقوه طبیعی است که باید از طریق علم و پژوهش دانشگاهی زمینه را برای استفاده بهینه از آنها فراهم کرد.

رییس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار گفت: زیرساخت های لازم برای پذیرش دانشجویان بیشتر در این دانشگاه فراهم نیست که باید مساعدت مسوولان مربوطه این امر افرایش یابد.

IMG_1349

عنایت الله نجیب زاده افزود: دانشگاه پیام نور توانسته با فراهم کردن شرایط تحصیل برای قشرهای مختلف نقش اساسی در توسعه آموزش ایفا کند.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی اصغر حسینی با اشاره به اینکه دانشگاه ها می توانند نقش مهمی در فرایند توسعه همه جانبه ایفا کنند، افزود: دانشگاه های کشور با وجود تهدیدها ی دشمنان نظام و انقلاب از پیشرفت های علمی روز افزونی برخوردار هستند.

وی بیان کرد: باید بتوان در دانشگاه ها نیروهای انسانی متخصص، متدین و دلسوزی تربیت کرد تا کشور را به نقطه مطلوب برسانند.

خبرهای مرتبط

پربازديد