تاریخ درج خبر : 1391/06/25
کد خبر : ۲۹۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

دهیار‌ی‌های استان شناسنامه‌دار می‌شوند

سایت استان: مدیرکل امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با هدف توسعه و پیشرفت روستاها و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهر، دهیار‌ی‌های استان شناسنامه‌دار می‌شوند.

به گزارش سایت استان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، مهندس ابراهیم جعفری در بازدید ازتعدادی روستای شهرستان چرام، با تاکید مبنی بر جمع‌آوری جدیدترین اطلاعات دهیاری‌های استان برای برنامه‌ریزی بهتر در راستای توسعه و پیشرفت روستاها، افزود: شناسنامه روستا توسط دفتر امور روستایی تهیه و بزودی از طریق بخشداری‌ها به دهیاران تحویل داده می‌شود.

جعفری تصریح کرد: پس از تکمیل و ثبت می‌توان از این اطلاعات برای ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران و نیز برنامه‌ریزی آینده‌نگر در سطح روستاها بهره‌برداری کرد.

جعفری شناسنامه دهیاری را شامل کامل‌ترین مشخصات و اطلاعات آنها دانست وادامه گفت: شخص دهیار، وضعیت تجهیزات اداری، وضعیت ماشین‌آلات دهیاری، خدمت‌رسانی در دهیاری و پروژه‌های اجرا شده در دهیاری از جمله مشخصاتی است که در این شناسنامه نیز ثبت می‌شوند.

به گفته وی، 36 مورد مختلف دهیاری در قالب شناسنامه دهیاری جمع‌آوری می‌شود و به همین منظور کارشناسان دفتر امور روستایی به سه گروه کارشناسی مجزا تقسیم شده و به تمام دهیاری‌های استان سرکشی خواهند کرد.

جعفری افزود: این کارشناسان ضمن بررسی وضعیت دهیاری‌ها، نظارت بر عملکرد آن‌ها و شنیدن مشکلات دهیاری‌ها، نسبت به جمع‌بندی اطلاعات این شناسنامه اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه، فعالیت دهیاران در سطح روستاها اثرات فراوانی در جامعه شهری دارد و روستا کانون تولید جامعه محسوب می‌شود و برای توسعه آن باید برنامه جدید داشت گفت: بی‌توجهی به روستاییان سبب مهاجرت بی‌رویه به شهرها می‌شود.

جعفری با اشاره به اینکه 290 دهیاری فعال و 57 دهیاری در سطح بخشداری در حال بررسی است، یادآورشد: اطلاعات پایه دهیاری‌ها، استفاده برای برنامه‌ریزی‌های آینده و داشتن بانک اطلاعاتی از دهیاری‌ها ازدیگر اهداف این شناسنامه است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد