تاریخ درج خبر : 1393/04/07
کد خبر : ۲۹۵۳۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

حاشیه های مراسم یادبود شهادت رزمندگان تیپ 48 فتح استان در چرام

سایت استان: هر ساله مراسم سالروز شهادت رزمندگان تیپ 48 فتح استان برگزارمی شود اما امسال با کمی تاخیر و حواشی زیادی همراه بود.

16151_635102447352175179_s
مراسم یادبودی که به مناسبت روز شهادت رزمندگان استان در تیپ 48 فتح به فرماندهی شهید حیدر پور در منطقه پد خندق در سال 67 ، هر سال چهارم تیر ماه برگزار می شود و جمع زیادی از مردم و خانواده های شهدا را دور هم جمع می کند.
در سال جاری نیز مسئولان بنیاد شهید شهرستان چرام این مراسم را با کمی تاخیر و تفاوت نسبت به سالیان قبل با همکاری ادارات شهرستان از جمله سپاه پاسداران، فرمانداری، بنیاد شهید و حوزه هنری استان برگزار کرد.
گزارش یکی از کابران سایت حاکی از آن است که این مراسم، مجلس تقدیر و تشکر از مسئولینی بوده که هیچ سنخیتی با موضوع اصلی مراسم نداشته و هدف اصلی به حاشیه رفته بود.
در بخشی از گزارش ارسالی این کابر آمده است:
بدلیل حاشیه سازی مسئولان شهرستان و سیاسی کاری های دوستان، مراسم طی چند مرحله لغو شد. طی تما های مکرر با نهادهای مسئول این مراسم اعلام شد که قرار است مراسم امسال با همکاری مجموع ادارات مرتبط با این امر در شهرستان برگزار شود. نهایتا بعد از مدتی وقفه مراسم یادبود شهادت رزمندگان استان در تیپ 48 فتح در روستای بردیان برگزار شد، اما افسوس که باز هم با سیاسی کاری عده ای از دوستان، مجلس شهدا فرصتی شده بود برای تعارف و تمجید از همدیگر!
به طوریکه هیچ اسمی از شهید و شهادت و خانواده شهدا در این مراسم نبود و میهمانان مجلس تنها چند نفر از مسئولان شهرستان چرام و دانش آموزان روستای بردیان بودند. اصل موضوع فراموش شده و دوربین های صدا و سیما نیز بازار عده ای خاص واقع شده بود.
امید که سیاست بازی و بحث های حاشیه ای ارزش ها را قربانی نکند و در سال های بعد این مراسم یاد بود باحضور خانواده ها و نه از سر اجبار برای نهادها و ارگانهای مختلف باشد، بلکه از علاقه مندان به این امر در جهت پربار شدن این برنامه ها استفاده شود تا مسئولین مجبور نباشند از سر رفع تکلیفی اقدام به برگزاری مراسمی کنند که از ماهیت و اصل آن فاصله گرفته و مجلس تعریف و تمجید از یکدیگر راه بیندازند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • م. اقدس گفت:

  برنامه خوبی بود خودم حضور داشتم ، انصافا خاطره گوی برنامه بسیار زیبا روایت کرد .

 • از روستای بردیان گفت:

  باتشکروسپاس فراوان از همه عزیزانی که برگزارکننده این برنامه خوب وجذاب درخصوص شهدای پدخندق استان بودند.یک پیشنهاد دارم.نهادهای فرهنگی به جای اینکه این همه برنامه فرهگی رادرسطح شهرستانها برگزار می کنند،کمی هم به روستاها توجه داشته باشند انصافا تاثیرات آن بهتروبیشتر خواهدبود مخصوصا برای ما قشر جوان.

 • حوزه هنری گفت:

  ببخشید عکس های منتشر شده هیچ ربطی به برنامه پدخندق دربردیان نداشت. صرفاً جهت اطلاع.

 • ناشناس گفت:

  بنده یکی ازاهالی روستای بردیانم همینکه در برگزاری چنین برنامه هایی به مناطق محروم وروستاها بها داده میشه ازدست اندرکاران ممنونیم درضمن اگربنده خداها مقاصد سیاسی داشتندکه برنامه راتو روستابرگزارنمیکردند انشالله که این فرهنگ توجه به مناطق محروم نهادینه بشه

 • شاهد گفت:

  با سلام. به جرات می توان گفت یکی از پرسابقه ترین و شلوغ ترین مراسم بود به مناسبت حماسه پدخندق. در این مراسم از یادگاران حماسه پدخندق جناب سرهنگ سیدمحمد افشین و جناب سرهنگ پیل آرام دعوت شده بود که این دو عزیز با خاطره گویی های خودشان حال و هوای مجلس را عوض کردن. در ضمناً مسجد پر بود از مسئولین شهرستان چرام، فرماندار و دیگر عزیزان و همچنین مردم روستای بردیان

 • ناشناس گفت:

  یه کم اطلاعاتتو افزایش بده چون پوسترشما ربطی به برنامه نداره ودرموردکیفیت برنامه خودمردم حزب الاهی بردیان بهترین داورند

پربازديد