تاریخ درج خبر : 1393/04/09
کد خبر : ۲۹۵۹۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

اشتغال زایی صنایع دستی در مناطق محروم کهگیلویه وبویر احمد

سایت استان: مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از اشتغال زایی صنایع دستی در مناطق محروم کهگیلویه وبویر احمد خبر داد.

محمودباقری ابراز داشت: توسعه و سرمایه‌گذاری در صنایع دستی همواره به عنوان یکی از راه‌های ارزان و مناسب برای اشتغال‌زایی مطرح است واین به گو نه ای است که در سادات محمودی شهرستان دنا حدود 70درصد زنان انها در امر تولید صنایع دستی مشغول هستند.

IMG_0469

باقری در ارتباط با نقش صنایع دستی در روند توسعه و رونق اقتصادی کشور اظهار کرد: توسعه کشور نیازمند استفاده از ظرفیت‌های بالقوه تمامی بخش‌ها اعم از کشاورزی، صنعت، حمل و نقل، انرژی، تجارت خارجی، گردشگری و به ویژه صنایع دستی است.

وی با بیان این‌که اشتغال‌زایی یکی از مشکلات فراروی هر جامعه است، تصریح کرد: از آنجا که بیکاری معضلات عظیم اقتصادی و اجتماعی به همراه دارد، بنابراین توجه به رفع این مشکل در رأس برنامه‌های اقتصادی دولت‌ها قرار دارد.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد افزود: ایجاد اشتغال در مناطق مختلف نیز باید با توجه به مزیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در هر منطقه صورت گیرد.

باقری اضافه کرد: توسعه و سرمایه‌گذاری در صنایع دستی همواره به عنوان یکی از راه‌های ارزان و مناسب برای اشتغال‌زایی مطرح است.

وی ادامه داد: این در حالی است که می‌توان ضمن حمایت هر چه بیشتر از فعالان بخش کشاورزی از طریق توسعه و حمایت از صنایع دستی، زمینه را برای مهاجرت معکوس و اشتغال‌زایی فراهم ساخت.

وی گفت: بخش عظیمی از اعضای جوامع روستایی و عشایری کشور در صنایع دستی اشتغال دارند که به عنوان منبع درآمد آنها به حساب می‌آید.

باقری تاکید کرد: در صورت امکان استمرار عرضه و فروش، تولیدات اعضای جوامع روستایی و عشایری می‌تواند به عنوان راهکاری برای ایجاد اشتغال و نیز جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه به شهرها مورد استفاده قرار گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد