تاریخ درج خبر : 1393/04/09
کد خبر : ۲۹۵۹۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

افشاگری جهانگیری از یک تخلف بزرگ در مسکن و شهرسازی استان

سایت استان: مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: چهار سال پیش، ۳۲ نفر ۴ میلیارد تومان از این اداره ‌کل برای انجام کارهای پیمانکاری دریافت کردند، اما هنوز کارشان را شروع نکرده‌اند.

نشست شورای مسکن ظهر امروز به ریاست استاندار کهگیلویه و بویراحمد و با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیران اجرائی مختلف برگزار شد.

ممتاز جهانگیری در این نشست اظهار کرد: یک نفر به تنهایی ۸۰۰ میلیون تومان پول بدون قرارداد قانونی از اداره‌کل راه و شهرسازی دریافت کرده و به جای استفاده آن در ساخت پروژه‌های عمرانی، برای خود باغ و ویلا ساخته است.

IMG_2030

مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به اینگونه تخلفات در سال‌های گذشته تصریح کرد: چرا باید ۴ میلیارد تومان پول را به پیمانکارانی بدهیم که هنوز کارشان را شروع نکرده‌اند.

جهانگیری اضافه کرد: متأسفانه دست ما بسته است و آنهایی که پول‌ها را برده‌اند حاضر نیستند بیایند و کار بکنند و قراردادهایی با آنها منعقد شده است که اولاً راه و شهرسازی را مقصر می‌دانند.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از آقای استاندار و مسئولان می‌خواهیم که در این خصوص چاره‌اندیشی کنند.

جهانگیری افزود: ۸۰۰ میلیون پول را بدون ضمانت و سپرده برده و الان هم رفته باغ و ویلا ساخته و از آن طرف برای انجام کارهای محوله پول دستش نیست.

با این پول می‌شود ۲ کهگیلویه و بویراحمد ساخت

سید حسین کاظمی مدیرکل فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون پول هنگفتی به این استان آمد که اگر درست مصرف می‌شد می‌توانستیم دو تا کهگیلویه و بویراحمد از آن بسازیم.

کاظمی با اشاره به سخنان مدیرکل راه و شهرسازی اضافه کرد: چطور یک‌میلیارد پول دولت و بیت‌المال به فردی که کاری انجام نداده تحویل داده شد، این پول چگونه تأمین شد؟

وی با بیان اینکه باید از مسئولین وقت این سئوال را کرد، ادامه داد: واقعیت این است که برخی مسئولان برای ماندگاری خویش دست به حراج پول‌های این استان می‌زنند.

برخی بدون فکر کار می‌کردند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این نشست، اظهار داشت: این کارهای غلط و غیر کارشناسی ثمره این است که برخی در گذشته به جای فکر کردن با دست و پاهایشان کار می‌کردند.

موسی خادمی گفت: راهکاری برای برگرداندن و تعیین تکلیف این پول‌ها مشخص شود و اگر لازم است مسئول وزارتخانه‌ای را به استان دعوت کنید.

وی از مدیرکل راه و شهرسازی خواست تا کارشناس آن اداره‌کل و پیمانکاران ظرف یک هفته دیگر دعوت شوند و هر چه سریعتر این موضوع تعیین تکلیف شود.

در ادامه این نشست موضوعاتی از قبیل بیمه کارگران ساختمانی و مسکن مهر مطرح شد که مدیران دستگاه‌های مختلف پیرامون این مسائل بحث کردند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • احمد گفت:

  در عوض خیلی از پیمانکاران پنج سال است که پول نگرفته اند .. پاک ترین دولت.. بود مثلا اینکه

 • .. گفت:

  چراهمه نظرات را انعکاس نمیدهید ما که توهین به کسی نکردییم

 • حسین گفت:

  مگر این اداره ذیحساب ندارد؟ مسئله را کامل توضیح دهید مقصر هم معرفی شود. دیوان محاسبات متوجه نشده است؟ بدون تبلیغ و نشر مطالب در جامعه که بدبینی جوانان را به حکومت اسلامی در پی دارد امکان پیگیری از طرق قانونی و معرفی متخلفین به مراجع قضایی وجود دارد.

 • ارمین گفت:

  مگه میشه همین جوری “این فرد محترم از ماده ی پارتی وبند گردن کلفتی استفاده کرده

 • هدایت جو گفت:

  مسکن مهرسروک-نجف آبادبلاتکلیف رهاشده منتظریم تکمیل بشه هیچکس جواب نمیده مجری هم پیداش نیس کی تکمیل میشه ومقصرکیه ؟ لطفاجواب

 • 80 واحدی ..... گفت:

  مسکن وشهرسازی اداره بخور بخوریه وهیچ کس هم پیگیرش نیست فکر کنم خوب ب….میدن که پیگیرشون نشن . نمونش همین طرح 80 واحدی …. که خونه های 25 میلیونی را 45 میلیون قالب ملت کردن . داره تو جیب کی میره خدا میدونه .هیشکی هم پیگیر نیست حتی اداره ….. هم جرات دخالت نداشت

 • . گفت:

  خداکند همین یک قلم باشد.آقای زارع همچنان از مدیرکل قبلی حمایت کن

 • بویراحمد گفت:

  نوبت به خودت هم میرسه آقای مهندس

پربازديد