تاریخ درج خبر : 1393/04/09
کد خبر : ۲۹۵۹۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

ترمینال جدید در بلوار قرنی افتتاح شد

سایت استان: با بهره برداری از پایانه مسافربری جدید شهر یاسوج، پایانه مسافربری این شهر از منطقه “تل خسرو” به بلوار شهید قرنی این شهر انتقال یافت.

 سید موسی خادمی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم انتقال مکان پایانه مسافربری شهر یاسوج از ابتدا به منطقه تل‌خسرو را کاری غیر‌کارشناسی عنوان کرد و گفت: مکان جدید پایانه مسافربری شهر یاسوج یکی از بهترین و مناسبترین فضاهای موجود در این شهر است و راه اندازی این ترمینال موجب خوشحالی مردم خواهد شد.

9332

وی افزود: پایانه مسافربری یکی از زیرساختهای گردشگری است که در شهر یاسوج تکمیل شده و مسافران و گردشگران با فضایی خوب و در شأن شهر یاسوج برای جابه‌جایی مواجه می‌شوند.

خادمی اظهارکرد: با راه‌اندازی پل چهارم و پنجم بر روی رودخانه بشار در خصوص معضلات ترافیکی وضعیت بهتری نسبت به گذشته خواهیم داشت.

همچنین محمد علی جاوید، شهردار یاسوج نیز در این مراسم که با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمدو اعضای شورای شهر برگزار شد، گفت: تمامی خدمات و امکانات مناسب و در شان مردم و مسافران در پایانه مسافربری برون شهری یاسوج فراهم شده است.

وی میزان اعتبار هزینه شده برای این طرح را افزون بر 11میلیارد و860 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: بیش از 14 هزار مترمربع فضای موجود برای اتوبوس ها و تاکسی های برون شهری در این پایانه مسافربری پیش بینی شده است.

جاوید تصریح کرد: این پایانه مسافربری با توجه به توسعه شهر و لزوم افزایش ناوگان برون شهری، قابلیت توسعه تا حدود دو برابر ظرفیت فعلی را دارد.

شهردار یاسوج مدت زمان آماده شدن تا بهره برداری پایانه مسافربری جدید شهر یاسوج را حدود پنج ماه عنوان کرد.

همچنین سرهنگ ابوالحسن ملکی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از نظر ترافیکی نزدیکی جمعه بازار با پایانه مسافربری جدید یاسوج ایجاد مشکل می‌کند البته با خروج پایانه مسافربری از منطقه تلخسرو بسیاری از مشکلات برطرف شد.

وی در حاشیه مراسم افتتاح پایانه مسافربری جدید شهر یاسوج واقع در بلوار شهید قرنی درجمع خبرنگاران ضمن قدردانی از شهردار یاسوج به واسطه این اقدام افزود: مردم چه از لحاظ وقت و چه هزینه برای ایاب و ذهاب به پایانه مسافربری در تلخسرو دچار مشکل می‌شدند که شهرداری یاسوج تدبیری خوب برای این مشکل اندیشید.

9334

ملکی با بیان اینکه ما نیز به عنوان عضوی از شورای ترافیک استان برای این جابجایی با شهرداری همفکر و هم‌ رأی بودیم تا مشکلی از مشکلات مردم برطرف شود، اظهارکرد: جابجایی پایانه مسافربری کاری خوب بود، اما در منطقه بلوار قرنی از این پس شاهد ترافیک سنگین خواهیم بود، شهرداری باید برای جمعه بازار در این منطقه فکری کند، چراکه با قرار گرفتن پایانه مسافربری در این نقطه دیگر مانند گذشته جمعه بازار قادر به فعالیت نخواهد بود و باید برای جمع‌آوری و انتقال آن به مکانی دیگر تدبیری از سوی شهرداری اندیشیده شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پایانه مسافربری جدید در هسته مرکزی شهر قرار دارد و برنامه‌ریزی ما این است که اتوبوس‌ها برای خروج و ورود از محل کمربندی اصفهان و تنها با عبور از فلکه جهاد وارد شهر یاسوج شده و یا از آن خارج شوند.

به گزارش ایسنا، پس از آنکه ترمینال قدیمی شهر یاسوج به دلیل محدودیت فضا و استقرار در درون شهر یاسوج جوابگوی حجم مسافر نبود، مسئولان وقت تصمیم گرفتند ترمینال این شهر را به محل میدان میوه و تره بار در خارج از شهر یاسوج که به دلیل عدم استقبال از آن بلا استفاده مانده بود، انتقال دهند اما غیر استاندار بودن و مسافت زیاد آن تا شهر مشکلاتی را برای مردم یاسوج ایجاد کرد و شهروندان بارها نارضایتی خود را از این مسأله اعلام کردند.

با این حال مسئولان کنونی استان بار دیگر تصمیم گرفتند پایانه مسافربری شهر را انتقال دهند و براین اساس محل نمایشگاههای دائمی شهرداری یاسوج با تغییر ساختار و کاربری به ترمینال جدید این شهر تغییر یافت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد