تاریخ درج خبر : 1393/04/10
کد خبر : ۲۹۶۲۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

بنام: زیرساختهای لازم برای سرمایه گذاری در شهرکهای صنعتی استان فراهم است

سایت استان: مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان ظرفیتهای بالقوه ای برای سرمایه گذاری دارد که با بالفعل کردن آنها می تواند بهشتی برای سرمایه گذران باشد.

سهراب بنام در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان از جمله قرار گرفتن در بین مرکز کشور و خلیج فارس، از شرایط مطلوبی برای سرمایه گذاری برخوردار است.

IMG_1445

وی اظهارکرد: رشد و توسعه استان و ایجاد اشتغال پایدار بدون سرمایه گذاری ممکن نیست و این نیازمند ایجاد زیرساختهاست.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هم اکنون زیرساختهای لازم برای سرمایه گذاری از سوی این شرکت در شهرکهای صنعتی فراهم شده است.

بنام تصریح کرد: 19 شهرک و ناحیه صنعتی در این استان وجود دارد که 12 مورد از این تعداد در فاز عملیاتی هستند و و زیر ساختهای اولیه در آنها ایجادشده است.

150 هکتار زمین به سرمایه گذاران واگذار شده است

وی مساحت این شهرکها و نواحی صنعتی را 1513 هکتار عنوان کرد و ادامه داد: از این میزان 648 هکتار وارد فاز عملیاتی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: 468 هکتار زمین هم از این میزان صنعتی است که از سال 63 تاکنون 150 هکتار زمین به سرمایه گذاران واگذار شده است.

بنام عنوان کرد: 318 هکتار زمین نیز هم اکنون در 12 شهرک صنعتی آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.

204 واحد صنعتی در حال احداث در شهرکها هستند

وی با بیان اینکه 244 واحد صنعتی در شهرکهای صنعتی مستقر هستند، یادآور شد: 204 واحد صنعتی نیز هم اکنون در حال احداث در این شهرکها هستند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه زیرساخت ارزان قیمت در این استان به سرمایه گذاران در بخش صنعت واگذار می شود، تأکید کرد: قیمت واگذاری زمین در این استان بسیار کمتر از سایر استانهاست و تا 50درصد تخفیف به صورت اقساط به سرمایه گذاران واگذار می شود.

بنام گفت: حق انتفاع زمین به طور میانگین در کشور 50 هزار تومان است که این میزان در این استان 8000 تومان است.

وی افزود: در سال گذشته 75 قرار داد واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی استان با سرمایه گذاران منعقد شد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: 50 واحد صنعتی در این استان نیز در حال نصب ماشین آلات و تجهیزات خود هستند.

بنام اضافه کرد: هم اکنون شهرکهای صنعتی “لیکک”، “خان احمد”، دهدشت یک ، دهدشت دو، یاسوج چهار و ناحیه صنعتی “دلی بجک” دارای زیرساخت اولیه آب، برق و گاز، با تخفیف 50 درصدی به سرمایه گذاران واگذار می شود و نیازی برای حضور سرمایه گذاران برای گرفتن مجوز های لازم در دستگاههای اجرایی استان نیست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد