تاریخ درج خبر : 1393/04/10
کد خبر : ۲۹۶۳۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تمام تلاشم را در راستای اعتلای اهداف سازمان فنی و حرفه‌ای به کار می‌گیرم/تصاویر

سایت استان: مدیرکل جدید فنی و حرفه ای استان گفت: تمام تلاش و همتم را برای اعتلای اهداف سازمانی فنی و حرفه ای به کار می گیرم.

به گزارش سایت استان، طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و کشوری، مدیرکل جدید مرکز آموزش فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

در این مراسم که بعدازظهر دوشنبه با حضور معاون آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد، فرج الله راد به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل منصوب و معرفی شد.

9355

معاون آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این مراسم گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در تربیت نیروی انسانی ماهر و مورد نیاز بنگاه‌ها و صنایع بسیار موثر و تاثیرگذار بوده است.

پوراندخت نیرومند افزود: آموزش‌ها در فنی و حرفه ای مبتنی بر بازار کار است و ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین آموزش‌ها، صنایع و فناوری‌ها در اولویت خواهد بود.

وی بر فراهم شدن زمینه مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در صنایع تاکید کرد و بیان داشت: مربیان این سازمان در بخش های صنعت، کارآفرینی و مدیریت، خود باید صنعتگر، کارآفرین و مدیر باشند.

نیرومند، تدوین استانداردهای آموزشی مورد نیاز، منطبق کردن شایستگی‌های حرفه‌ای مربیان با تغییرات حاصله در صنایع و فناوری‌ها و بازنگری مستمر استانداردهای آموزش شغلی و شایستگی موجود را از الزامات مهم برای انطباق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با نیاز بازار کار عنوان کرد.

دوهزار فرصت شغلی در بخش گیاهان دارویی پیش بینی شده است

معاون آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در ادامه از مدیرکل جدید این اداره کل خواست برنامه‌های خود را بر اساس چشم‌انداز ایران 1404 و سیاست‌های سازمان به مرحله اجرا بگذارد.

IMG17360073

وی بیان داشت: شناسایی فرصت های شغلی، گسترش آموزش و مهارت های حرفه ای حتی در روستاها و تقویت مربیان آموزشی نیز در دستور کار مدیرکل جدید فنی و حرفه ای کهگیلویه وبویراحمد قرار گیرد.

نیرومند بر دوری از نقش جنسیت، قومیت و جناح در رویکرد کاری این اداره کل تاکد کرد و خواستار شایسته‌ سالاری در انتخاب نیروها و مدیریت ها در این اداره کل شد.

وی یکی از ظرفیت های بالقوه برای ایجاد اشتغال و افزایش میزان بهره وری در استان ها از جمله کهگیلویه وبویراحمد را بخش گردشگری به ویژه وجود گونه های گیاهی و دارویی دانست و گفت: آموزش مربیان و متقاضیان در این حوزه نیز در سازمان فنی و حرفه ای کشور آغاز شده است.

نیرومند عنوان کرد: بیش از دو هزار فرصت شغلی در بخش گیاهان دارویی در کشور پیش بینی شده است.

فنی و حرفه‌ای یکی از زیرساخت‌های اشتغال است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این مراسم بر لزوم افزایش کمیت و کیفیت برنامه‌های فنی و حرفه‌ای تاکید کرد و گفت: آموزش‌های موثر فنی و حرفه‌ای یکی از زیرساخت‌های اشتغال است که باید به خوبی در استان توسعه یابد.

مجید محنایی افزود: کهگیلویه و بویراحمد همچون دیگر استان‌ها به نسبت جمعیت تعداد زیادی بیکار دارد که لازم است با توسعه کلاس‌های آموزشی موثر و اشتغال‌زا این آمار را به حداقل رساند.

9354

وی بیان کرد: این استان نیازمند توجه و حمایت ویژه‌ای از سوی مسئولین کشوری برای توسعه و رشد اشتغال است.

محنایی اظهار داشت: توانمندسازی و آموزش کارکنان یکی از اهداف و راهبردهای اساسی برای افزایش میزان بهره وری در دستگاه های مختلف اجرایی استان است.

وی عنوان کرد: معاونت توسعه منابع انسانی استانداری نیز در این راستا آماده همکاری و تامین زیرساخت ها و شرایط لازم برای ارایه آموزش ها و مهارت آموزی در رشته های مختلف به کارکنان و متقاضیان به ویژه دانش آموختگان دانشگاهی است.

مدیرسابق فنی و حرفه ای استان هم در این آیین گفت: هیچ شخص و مسئولی من را از این کار برکنارنکرده است و بخاطر مسائل خانوادگی و مشغله های فراوان با صلاح دید مسئولان اجرایی استان، از این پست استعفا دادم و رفتن خود از این مکان را برگردن هیچ شخص سیاسی نخواهم انداخت.

ایاز آقایی افزود: خدمت در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران نعمتی است که به آسانی به دست نمی آید و باید با آن به عنوان یک امانت الهی استفاده لازم را برد.

9366

وی استان کهگیلویه وبویراحمد را جوان ترین استان کشور دانست و گفت: قدم نهادن در سند افق چشم انداز 1404می تواند این استان را به بالاترین رشد در کارهای اجرایی و فنی برساند.

مدیرکل جدید فنی و حرفه استان نیز گفت: تمام تلاش و همتم را در راستای اعتلای اهداف سازمان فنی و حرفه‌ای به کار می‌گیرم و دست یاری به سمت مربیان مراکز دراز می‌کنم.

فرج‌الله راد در مراسم معارفه خود افزود: از سازمان مرکزی تقاضا دارم که قشر مربیان مراکز فنی‌ و حرفه‌ای را حمایت کنند تا بتوان به رسالت و اهداف سازمان دست یافت.

9367

وی ضمن تشکر از مدیریت ارشد کهگیلویه و بویراحمد، مجمع نمایندگان و نماینده ولی‌فقیه در استان اظهارکرد: از حضور اصحاب رسانه قدردانی می‌کنم و از همین تریبون اعلام می کنم که آماده همکاری و تعامل با آنها هستم.

مدیرکل جدید فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سازمان فنی‌ و حرفه‌ای کشور جزء محدود سازمان‌هایی است که سند راهبردی آن تدوین شده است که به عنوان مدیریت جدید برنامه‌های خود را با توجه به اقلیم استان به سازمان اعلام کردم.

راد تصریح کرد: تمام تلاش و همتم را در راستای اعتلای اهداف سازمان فنی و حرفه‌ای به کار می‌گیرم و دست یاری به سمت مربیان مراکز دراز می‌کنم.

وی ادامه داد: مربیان مراکز ستون اصلی هستند و بار اصلی آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای  را برعهده دارند و از سازمان مرکزی تقاضا دارم که قشر مربیان مراکز فنی‌ و حرفه‌ای را حمایت کنند تا بتوان به رسالت و اهداف سازمان دست یافت.

مدیرکل جدید فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به نحوه کار مدیریت ارشد سازمان فنی و حرفه‌ای اشاره و عنوان کرد: زمانی که مدیریت ارشد سازمان تلاش مضاعفی در انجام امور دارند از این‌رو همه باید برای انجام کار وقت بگذاریم.

راد بیان کرد: هدف سازمان فنی و حرفه ای ایجاد اشتغال و رفع عدم مهارت‌ها در جامعه است و تمام تلاش خود را برای رسیدن به اهداف سازمان به کار می‌گیرم.

وی با اشاره به تعداد افراد بیکار در استان اظهارکرد: با توجه به اینکه تعداد افراد بیکار در استان کهگیلویه و بویراحمد زیاد است باید عاشقانه و عاقلانه کارها و آموزش ها را به سرانجام برسانیم.

مدیرکل جدید فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد افزود: با همه اقشار و گروه‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون کار کرده ام و در دورهایی که برگزار کردم دیدم که می‌شود کار کرد.

راد با بیان اینکه همه باید کار کنیم و در راستای توسعه استان گام برداریم، ادامه داد: تمام تلاشم را برای به کارگیری بخشها به‌کار می‌گیرم و از این‌رو از مسئولان استانی و کشوری تقاضا دارم همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

در پایان این مراسم از خدمات ایاز آقایی مدیرکل سابق این مرکز تقدیر و فرج الله راد به عنوان مدیرکل جدید فنی و حرفه ای استان معرفی شد.

عکس: عیسی فتحی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بهرام افشین گفت:

  باعرض تبریک و موفقیت برای مهندس راد عزیز و دوست داشتنی

 • ع.پ گفت:

  برادر اندیشمند وتوانمند: انتصاب مسرت بخش شما بشارت دهنده ی محیطی پویا و سر شار از شور و نشاط و نوید بخش افزلیش دانش و بینش در کالبد همه ی علاقه مندان این مجموعه است.
  از درگاه ایزد منان سربلندی روز افزون برای شما مسالت دارم.

 • جناب آقای مهندس راد برادر بزرگوار وچهره آکادمیک و آموزشی خوش آمدی
  ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد،دل رمیده ما را انیس و مونس شد
  تجربیات حضرت عالی چراغ راهی است در جهت پویایی مهارت در استان والگویی کارآمد در کشور انشاءاله

  جناب آقای مهندس راد برادر بزرگوار وچهره آکادمیک و آموزشی خوش آمدی خبر آمد خبری در راه است،ازجملات همیشگی شما،با آرزوی موفقیت و دعای آقا امام زمان امیدواریم پیروزباشید
  هر که آمد عمارتی نو ساخت
  رفت و منزل به دیگری پرداخت
  وان دگر پخت همچنین هوسی
  وین عمارت بسر نبرد کسی
  آرزوی ما موفقیت برای حضرت عالی ونیکنامی در پایان راه است
  خدایا چنان کن سر انجام کار تو خوشنود باشی و ما رستگار
  از طرف مربیان

 • مسعودی سوق گفت:

  سلام -به اقای راد عزیز تبریک می گویم امیدوارم موفق باشه -البته با شناختی که از ایشون دارم همیشه آدم موفق ی بود انشاالله تو این پست جدید هم سربلند باشه

پربازديد