تاریخ درج خبر : 1393/04/13
کد خبر : ۲۹۷۳۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد تند مدیر فرهنگی دانشگاه یاسوج از نمایندگان

سایت استان: مجید باقریان، مدیر فرهنگی دانشگاه یاسوج در جلسه صیانت از حقوق شهروندی، انتقادات نسبتا تندی را نسبت به عملکرد نمایندگان و برخی نگرش‌های قومیتی در انتصابات مطرح کرد.

باقریان، افزایش مراجعات مردم جلوی درب اتاق مدیران کل را بی‌ارتباط با ظلم‌های رفته بر آنها ندانست و بیان کرد: فردی که صاحب دارد و پارتی، بدون مراجعه هم به آنچه می‌خواهد، می‌رسد.

وی که در واکنش به اظهارات یکی از مدیران در مورد حجم بالای ارباب رجوع و تقاضاهای غیرضرور سخن می‌گفت، ادامه داد: اتفاقا عمده افرادی که در صف انتظار دیدار با یک مدیرکل، ساعت‌ها پشت درب آنها می‌مانند همان کسانی هستند که می‌خواهند برای رسیدن به حق خود دست به دامان مدیر شوند چرا که اگر اینگونه نبود یک تلفن هم کار آنها را انجام می‌داد.

مدیر فرهنگی دانشگاه یاسوج در بخش دیگری از صحبت‌هایش با انتقاد از عملکرد نمایندگان مجلس گفت: استان ما همه‌اش شده نماینده مجلس! در حالی که نماینده حق استخدام و عزل و نصب را ندارد.

باقریان تاکید کرد: اگر روزی توانستیم بدون رانت سیاسی و بر اساس صلاحیت عمومی و خلاقیت مدیران، آنها را منصوب و انتخاب کنیم، آنگاه می‌توانیم بگوییم حقوق شهروندان را رعایت کردیم.

مدیر فرهنگی دانشگاه یاسوج و فعال سیاسی تصریح کرد: مدیری که حیات و مرگش دست نماینده است و اگر بگوید بمیر، می‌میرد چگونه می‌خواهد در مسیر قانون و حقوق مردم قدم بردارد؟

وی خواستار ورود قوه قضائیه به تضییع حقوق فردی در انتصاب مدیران نالایق شد.

باقریان آزادی بیان را یکی از مهم‌ترین شاخص‌های مورد توجه این دانشگاه در باب حقوق شهروندی دانست و گفت: در همین مدت اندک بیش از ۲۰ نشریه را مجوز فعالیت دادیم.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • واقعیت گفت:

  حقیقت همین است که بیان نمودی ولی کسی جرات بیانش را ندارد بنابراین فارغ از جناح سیاسی درود بر شما

 • من گفت:

  پ خوت چه

 • پاتاوه گفت:

  زجر و بدبختی و محرومیت و قرارگرفتن دررده اخر توسعه ماحصل طایفه گرایی عام وخاص و فامیل و قوم گرایی به طورگسترده در استان می باشد.اماربالای بیکاری و فقر و عدم امکانات کافی و وافی دراستان حوادث و سوانح نیز محصول همین اندیشه قرون وسطایی می باشد.

 • لوداب گفت:

  درود بر اقای باقریان.استان مااز قوم گرایی و طایفه بازی رنج بزرگ در ادوار تاریخی برد مسولان کشور هم نمی دانند و نمایندگان هم اطلاعات نادرست به انها می دهند.
  بسوزند چوب درختان بی بر سز اخودهمین است مربی بری را

پربازديد