تاریخ درج خبر : 1393/04/13
کد خبر : ۲۹۷۳۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

از خرید زولبیا، بامیه و خرما بصورت فله ای و یا روباز خودداری کنید

سایت استان: رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از برگزاری مانور بهداشت محیط به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: طرح تشدید و نظارت بهداشت محیط مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در راستای کنترل مواد غذایی، انجام گرفت.

به گزارش سایت استان به نقل از وب دا، دکتر محمدرضا محمدی عنوان کرد: برخی از فعالیت های حاضر در واحدهای تولید مواد غذایی از جمله آش فروشی ها، نانوایی ها و قنادی فروشی های زولبیا و بامیه، مورد نظارت بازرسین بهداشت محیط، قرار گرفتند.

وی افزود: در این طرح که تعداد 21 بازرس در قالب هفت تیم سه نفره حضور فعال داشتند، تعداد 70 اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی حساس، بازدید نمودند.

وی با بیان اینکه در این مانور تعداد 10 امکنه تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل رعایت نکردن شرایط بهداشتی به تعزیرات معرفی گردیدند، افزود: مقدار دو هزار و 416 کیلوگرم انواع شیرینی جات تاریخ گذشته و فاقد مشخصات بهداشتی و همچنین انواع رنگ، پودر و اسانس های غیر مجاز از سطح عرضه جمع آوری و معدوم گردید.

دکتر محمدی ادامه داد: با توجه به بروز گرمای شدید و احتمال شیوع بیماریهای روده ای مرتبط با آب و غذا، از بازرسین بهداشت محیط خواسته شد که کنترل و نظارت ویژه ای بر این گونه اماکن حساس داشته باشند.

از خرید زولبیا، بامیه و خرما بصورت فله ای و یا روباز، خودداری کنید

وی به همشهریان توصیه نمود: به منظور پیشگیری از بروز بیماریهای مرتبط از در معرض قرار دادن شیرینیهای سنتی ماه مبارک رمضان از جمله زولبیا و بامیه و همچنین خرما بصورت فله ای و یا روباز و یا حتی در بسته بندی های غیر مجاز از قبیل جعبه های شیرینی فاقد مشخصات بهداشتی و غیر استاندارد جلوگیری کنید.

دکتر محمدی در ادامه افزود: از همشهریان تقاضا می شود هنگام خرید مواد غذایی به خصوص شیرینی های سنتی ماه مبارک رمضان، آش و حلیم از مکان های مطمئن که دارای شرایط بهداشتی هستند، خرید نمایند.

وی یادآور شد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را با واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان و یا با شماره تلفن 2232162-0741 در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی لازم و بهداشتی صورت پذیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد