تاریخ درج خبر : 1392/03/25
کد خبر : ۲۹۷۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری- روحانی پیشتاز است

سایت استان: در حالی که اعلام نتایج اولیه چندین نوبت به تعویق افتاده بود، ستاد انتخابات کشور، دقایقی پیش نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد که بر اساس آن، حسن روحانی دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی، از رقبای خود پیشی گرفته است.

0987765

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، مجموع یک هزار و ۶۳۶ شعبه اخذ رای شمارش شده است که تعداد کل آرای صحیح این شعب ۸۶۱ هزار و ۸۶۶ رای است .
محمد مصطفی نجار وزیر کشور با اعلام این خبر ، افزود: ارای صحیح شمارش شده ۸۲۶ هزار و ۶۴ رای می باشد که براساس این آرا دکتر حسن روحانی با ۴۰۱ هزار و ۹۴۹ رای در ردیف اول، محمدباقر قالیباف با ۱۲۶ هزار و ۸۲۶ رای دومین نفر، سعید جلیلی با ۱۱۹ هزار و ۲۹۴ رای، محسن رضایی با ۱۰۹ هزار و ۸۹ رای ، علی اکبر ولایتی با ۵۵ هزار و ۹۹۰ رای و سید محمد غرضی با ۱۳ هزار و ۴۳۱ در ردیف های بعد قرار دارند.

089765
نتایج تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد .
وزیر کشور گفت شمارش ارا بلافاصله پس از پایان فرایند اخذ رای برابر قانون اغاز شد.
یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا از ساعت 8 صبح جمعه در سراسر کشور آغاز شد و در استان ها و شهرستان های کشور تا ساعت 22 و در شهر تهران تا ساعت 23جمعه ادامه یافت.
طبق قانون قرار بود زمان رسمی انتخابات تا ساعت 18 باشد که حضور چشمگیر مردم در انتخابات سبب شد زمان رای‌گیری در دو تا سه نوبت تمدید شود.
با پایان یافتن مهلت قانونی انتخابات که تا ساعت 23 جمعه شب تمدید شده بود و بسته شدن درهای شعب اخذ رأی، شمارش آرا در سراسر کشور آغاز شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد