تاریخ درج خبر : 1393/04/14
کد خبر : ۲۹۷۵۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

برپایی نخستین نمایشگاه کتاب علوم قرآنی در کهگلویه و بویراحمد

سایت استان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از برپایی نخستین نمایشگاه کتاب علوم قرآنی در نیمه دوم ماه مبارک رمضان خبر داد.

3289_126
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، امین کمال وندی با اعلام این خبر اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف ترویج فرهنگ علوم قرآنی نیمه دوم ماه مبارک رمضان با حمایت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریاسوج به مدت 15 روز از 17 تیر لغایت 24 تیرماه برپا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه رمضان ماه قرب، گریز از خویشتن خویش و التجاء به پروردگارست، اظهار داشت : رمضان در مکتب پیامبر خدا (س) ماه ضیافت خداست، در این مهمانی بزرگ الهی میزبان خداوند است و بندگان مومن او مهمان این دعوت الهی و ریاضت و زهد و مجاهده نفسانی و تقوا، وسائل پذیرایی آن هستند.

وی افزود: از تفاوتهای عمده ضیافت الهی با ضیافت مردمی در این است که، در ضیافتی که از جانب مردم صورت می گیرد محور؛ دعوت بسوی طعام است و بهره بردن از آنچه هست، اما در ضیافت الهی محور، تقوا و ریاضت و مبارزه نفسانی با شهوات و امیال شیطانی است که از جمله ویژگیهای آن، بودن و نخوردن ، قدرت داشتن گناه نکردن و بر خواهشای دل «نه» گفتن است که تسلط بر نفس را تقویت می کند و بدون این هم نمی توان به وارستگی رسید.

کمالوندی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه در این ماه مبارک بدون شک فرصت مناسبی برای آشنایی هرچه بیشتر مردم مومن و روزه دار با فعالیت های فرهنگی، احکام قرآن کریم و اهل بیت است که امیدواریم همه مردم بتوانند از این فرصت ارزشمند بیشترین بهره مندی را داشته باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: محصولات فرهنگی این نمایشگاه با بیش از 50 درصد تخفیف در 25 غرفه در اختیار بازدیدکنندگان ارائه می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد