تاریخ درج خبر : 1393/04/14
کد خبر : ۲۹۷۶۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

” ماه رمضان و رفتارهای اجتماعی “

سایت استان: دکتر مصطفی مدحتی

 آرزوی پذیرش نیایش ها و برآورده شدن خواسته های خدایی شما را از پروردگار بخشنده در ماه نیک رمضان دارم.

بله ماه رمضان آمده است و گروهی از خداپرستان دامن کشان در آغوشش گرفته اند به امید بهبود حال. ماه رمضان در واقع یک نوع ورزش بدنی و روانی است.برای پرورش ویژگی های خوب انسان و دوری از صفت هایی که ناپسند هستند.

یکی از بهترین ویژگی های انسان بردباری و شکیبایی است. ما در ماه رمضان با خودداری از خوردن و آشامیدن ؛در واقع از بدیهی ترین نیازهای خود می گذریم یا با پرهیز از بسیاری از خواسته های خود بدنبال پرورش روان و تن هستیم تا در شرایط سخت راحتتر بتوانیم خود را از گمراهی و راه اشتباه که باعث آسیب به خودمان و یا دیگران می شود، رها سازیم.

از جمله مکان هایی که بردباری و شکیبایی و خویشتن داری می بایست به کمک ما بیاید در رفتارهای اجتماعی ما است که کوچه و خیابان از نماد های اصلی و مهمی است که رفتارهای همگانی خود را نمایش می دهیم.

پس بیاید در این ماه همانطور که روزه شکم می گیریم و تلاش می کنیم رفتار مهربانانه ای با اطرافیان داشته باشیم، در هنگام رانندگی هم خود را به بردباری و شکیبایی آراسته کنیم.

در هنگام عبور از گذرگاه های همگانی رعایت حق دیگران که هیچ بلکه برتری دادن آنها را به حق خود تمرین کنیم.

بیاید همین امروز امتحان کنیم باور کنید با این کار هم به خدا نزدیکتر می شویم و هم لذت بیشتری از رمضان خواهیم برد و هم به دیگران نشان می دهیم که روزه فقط یک تشنگی و گرسنگی ساده نیست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • همراه گفت:

  باتشکر از نویسنده که پیداست دلسوزانه برای ارتقاع جامعه ی ایران تلاش میکند. کاش هر کدام از ما شهروند ایرانی حتی برای چند لحظه هم که شده کمی به اصل مفهوم گفته شده بیندیشیم. قطعا تصمیم دیگری خواهیم گرفت. وبدانیم که نتیجه اش اموزش و تمرین شکیبایی در همه امور زندگی برای نسل حاضر و اینده خواهد بود.

 • حسين گفت:

  اگر مى شد که کارکرد ماه رمضان اینطور نتیجه بخش باشد مى توانیم به خود ببالیم که نماز و روزه ما قبول شده است تشکر از نویسنده محترم

 • روشن گفت:

  بدو باقلا

 • رضا اژدر گفت:

  با سلام و خسته نباشید دکتر عزیزم تشکر از شما

 • شهروند لر گفت:

  با سلام خدمت دکتر بزرگوار که مثل همیشه به فکر هموطنان و خصوصاً هم استانی های خود هستندکما اینکه رفاه کشور و قاره درجه اول دنیا نتوانسته یاد استان محروم خود و هم استانیهای خود را فراموش نماید. در پناه خداوند منان باشید.

پربازديد