تاریخ درج خبر : 1393/04/15
کد خبر : ۲۹۷۷۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

هنر گویاترین وسیله برای انتقال پیام به مخاطب است

سایت استان: شاعر برگزیده جشنواره بین المللی فجر با اشاره به این نکته که هنر گویاترین وسیله برای انتقال پیام به مخاطب است، از مسوولان فرهنگی خواست تا با حمایت از هنرمندان زمینه رشد و بالندگی هنرمندان جوان را فراهم کنند.

حسن بهرامی روز شنبه به مناسبت روز قلم با اشاره به این که کمبود زیرساخت های فرهنگی نمی تواند سد محکمی برای رسیدن به موفقیت باشد افزود: وجود امکانات و تجهیزات تنها انجام فعالیت های هنری را آسان می کند.

IMG_4251

وی با بیان این نکته که برخی شاعران در زندان ها و جبهه های جنگ آثار برجسته ای خلق کرده اند تصریح کرد: بخشی از هنر ذاتی است و درعین حال برخی مواقع شرایط سخت زمینه بروز خلاقیت را هموارتر می کند که بهترین گواه این سخن شعرهای مقاومت و پایداری در زمان مبارزه با رژیم طاغوت و جنگ تحمیلی است.

بهرامی افزود: مسیر موفقیت هنرمندان با تلاش، پشتکار و برنامه ریزی هموار می شود.

وی که 12 اثر او به چاپ رسیده است بیان کرد: آثار ادبی فاخر که دارای واژگان اصیل فارسی، معانی متعالی و بارزش و در قالب فضایی نو باشد مسیر آسان تری برای چاپ و انتشار دارد.

حسن بهرامی که در هشتمین جشنواره بین المللی شعر فجرکه اردیبهشت امسال در تالار وحدت تهران برگزار شد در سه بخش کتاب، شعر سنتی و شعر بومی راه یافته بود بر اساس قوانین این جشنواره تنها میتوانست جایزه یکی از بخش های این جشنواره را کسب کند در بخش شعر بومی به دلیل سرودن 12 قطعه شعر بومی در موضوعات کوچ، ایل، آداب ها و رسوم بومی به عنوان شاعر برگزیده این جشنواره انتخاب شد.

رمان تفنگ پدر بر بام های تهران درباره وقایع انقلاب اسلامی، داستان های امامزاده و ترکه سبز، ساعت، داستان عق، غارت فاو، باغ لیموترش و حق خنده، آهن ربا و سیب های چوبی گوشه ای از مهمترین آثار این شاعر و نویسنده برتر ملی است .

کسب جایزه های جشنواره ملی داستان انقلاب، برگزیده جشنواره ملی داستان های کوتاه، جشنواره بین المللی شعر فجر، جشنواره ملی شعر زاگرس، برنده جایزه جشنواره ملی داستان بسیج و برگزیده هشتمین جشنواره بین المللی شعر فجر از موفقیت های این شاعر است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سلام خسته نباشید

  من سالهاست دنبال حسن بهرامی ام .دوستی که بیست قبل از تبریز رفت بی نشان.از ایشان این جمله را به یادگار دارم ” راه راست کج و پر سنگلاخ است” اگر آدرسی یا ایمیلی از ایشان دارید لطفا برایم بفرستید.

  سپاس

  • محمود آرام / سردبیر گفت:

   سلام
   با دفتر سایت و یا سردبیر تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • محمدي از باغملك. گفت:

  افسوس که فرهنگ و ارشاد استان از این هنرمند با ذوق حمایت نمی کند ، معلوم نیست این همه اعتبارات حمایتی سر از کجا در می آورد .
  حسن بهرامی ها هم ول معطل اند چون صاحبی نیست .
  خدا میدونه هر سال چقدر استعداد ناب تو این استان کور می شه .

 • سلام بر استاد بهرامی

  موفقیت شمارا در جشنواره فجر به همشریان تبریک می گویم از اشعار و وبلاگم دیدن فرمایید

پربازديد