تاریخ درج خبر : 1393/04/15
کد خبر : ۲۹۷۷۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

شکست خوردگان انتخابات فرهنگ اسلامی را سوژه افراطی گری خود قرار می دهند/ گزارش تصویری معارفه رئیس داشگاه آزاد یاسوج

سایت استان:  معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی در یاسوج گفت: عده ای شکست خورده در عرصه سیاسی انتخابات فرهنگ اسلامی را سوژه افراطی گری خود قرار دهند.

به گزارش سایت استان، حجت الاسلام تیمور علی عسگری که در مراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه آزاد یاسوج سخن می گفت افزود: کشف حجاب رضاخانی در دانشگاه آزاد اسلامی ایران تعبیری ناعادلانه است که از سوی برخی مخالفان این دانشگاه در واکنش به بخشنامه جدید در خصوص حجاب و عفاف مطرح شده است.

IMG_1594

وی بیان کرد: این دانشگاه همواره توجه به تقویت بنیه فرهنگی و اسلامی را به عنوان راهبردی مهم در اولویت داشته است.

علی عسکری با انتقاد از سیاسی کردن مسأله حجاب و عفاف و بخشنامه حراست دانشگاه آزاد، بیان کرد: ما بعنوان مسلمان، شیعه، وفادار به اصول، ارزش‌ها و ولایت هیچ نوع نابهنجاری را در دانشگاه بر نمی تابیم. اما نباید مسایل فرهنگی و اجتماعی را سیاسی و ابزار تخریب دیگران کنیم. برخورد رضاخانی با مسایل فرهنگی با مسایل ارزشی بد است و باید مواظبت کرد.

علی عسکری اظهارکرد: همه دست اندرکار بودید چرا هم اکنون شرایط فرهنگی ایده آل و مطلوب نیست برای اینکه نوع عمل چیزی بوده که جواب نداده. جوانان همچون فنر هستند که وقتی بر سر آنها بزنی می جهند. باید الگوی های جدید و متناسب با شرایط زمان و مکان به آنها ارائه کنیم تا نوع و رفتار فرهنگی کلیشه ای نشود. اصولا مگر ما مأمور به سرکوب هستیم اگر بجای کار فرهنگی که باید می کردیم کار سرهنگی نمی کردیم وضعمان الان این نبود.

معاون دانشگاه آزاد ادامه داد: دانشجویان جوان هستند و خصوصیات خاص خود را دارند. با قلع و قمع و خارج کردن، کار فرهنگی انجام نمی شود. حراست، معاونت فرهنگی و کمیته انضباطی هر کدام در چهارچوب وظایف، کارشان را انجام خواهند داد.

کهگیلویه و بویراحمد چهارمین استان دانشجو خیز کشور است

 معاون فرهنگی دانشگاه آزاد یاسوج در این مراسم گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد که یک درصد جمعیت و مساحت کشور را داراست حدود 50 هزار دانشجو وجود دارد که از هر 100 نفر جمعیت این استان هفت نفر دانشجو هستند و این نشان می دهد که استان ما چهارمین استان دانشجو خیز کشور است.

حجت الاسلام محمد غفاری افزود: در این استان شدت و عطش میل به آموزش شدید است و تنها جوانان هوای ورود به دانشگاه را ندارند بلکه پیر زنان و پیر مردان نیز دارند به دانشگاه می آیند.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عدم ثبات مدیریت یک شبه تهدید برای استان است، عنوان کرد: بین توسعه و ناپایداری و کم ثباتی در مدیریت ها رابطه وجود دارد. بیشترین ثبات مدیریتی در زمینه دانشگاه آزاد در استان اصفهان و کمترین در فارس و خوزستان است که ما نیز میل الگوگیری از استان فارس بیشتر داشتیم.

 غفاری بیان داشت: در یاسوج ناپایداری مدیریت بیشتر بوده است در حالی که در همین شهر روسای دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه یاسوج هر کدام 8 سال ریاست مانده اند و حالا این سوال مطرح است که چرا دکتر بوستانی رییس جدید دانشگاه آزاد یاسوج رفت که هم اکنون آمد.

دانشگاه آزاد واحد یاسوج ورشکسته نشده است

رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: دانشگاه آزاد واحد یاسوج ورشکسته نشده است و شایعات ورشکستگی این دانشگاه دروغ محض است.

کرم جانی پور ضمن انتقاد از اینکه عده‌ای وانمود می‌کنند که دانشگاه آزاد واحد یاسوج ورشکست شده است، تأکید کرد: اکنون در حساب واحد سما سه میلیارد تومان پول نقد داریم و از واحد علوم تحقیقات ۲۵میلیارد تومان پول نقد طلب ‌کار هستیم که باید پرسید ورشکستگی ما کجاست؟

IMG_1635

جانی پور اضافه کرد: افرادی به دروغ مطالبی را بیان می‌کردند، نکته که جای تأسف دارد برخی وقت‌ها گزارشاتی که مسئولان به مرکز ارسال می‌کنند از روی بی‌انصافی بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: در این دانشگاه مشکلات فرهنگی بسیار کم بوده است و باید گفت در خصوص حجاب یک مورد مشکل هم نداشتیم.

رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج خاطرنشان کرد: به قدری کارهای فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج وجود داشت که همین موجب شد کمترین مشکل را در حوزه حجاب و عفاف داشته باشیم.

عملکردم در دانشگاه سیاسی نخواهد بود

رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: بدون نگرش ها و دیدگاههای سیاسی خاص کار خود را انجام می دهم و هرکس دیدگاه شخصی خود را داد اما عملکردم در محیط دانشگاه سیاسی نخواهد بود و مهم اینست که در نقشی که به ما سپرده می شود بدرستی عمل کنیم.

دکتر فردین بوستانی با بیان اینکه محیط دانشگاه باید با نشاط و با انگیزه باشد، ادامه  داد: در مسائل فرهنگی باید ریشه‌ای کار کنیم به گونه‌ای رفتار و برخورد کنیم که دانشجو بپذیرد که مثل برادر و پدر برای او هستیم چنین رفتاری موثر خواهد بود.

IMG_1646

بوستانیعنوان کرد: سیاست ما بر این است که دانشجو احساس کند که ما دوستش هستیم. دانشگاه باید در شناسایی جامعه خود موثر باشد و راه‌کارهایی را ارائه کند که به توسعه و ارتقاء دانشگاه منجر شود.

در پایان این مراسم از زحمات کرم جانی پور تجلیل و دکتر فردین بوستانی به عنوان رئیس جدید واحد یاسوج معرفی شد.

گزارش تصویری از این مراسم:

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد