تاریخ درج خبر : 1393/04/15
کد خبر : ۲۹۷۹۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

خسارت میلیاردی هندوانه‌کاران در استان

سایت استان: رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: متاسفانه به دلیل بی‌برنامگی کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد در کاشت هندوانه شاهد زیان 12 میلیارد تومانی به کشاورزان بودیم.

جبار کیانی پور در نشست کارگروه توسعه صادرات کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: متاسفانه ما در روزهای اخیر شاهد متضرر شدن بخش زیادی از جالیزکاران کهگیلویه و بویراحمد بوده و هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج افزود: یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد عدم حمایت از جالیزکاران است.

وی بیان کرد: در سال جاری حدود 2 هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی استان به زیر کشت هندوانه رفت که همین موضوع باعث افزایش خسارت به کشاورزان هندوانه‌کار شد.

کیانی پور با بیان اینکه کشاورزان هندوانه‌کار استان دچار ضرر 12 میلیاردی شدند بیان کرد: همه اینها سرمایه‌های ملی هستند که به هدر می‌روند.

وی با اشاره به اینکه کاشت هندوانه در این حجم در استان کهگیلویه و بویراحمد به ضرر و زیان کشاورزان منجر می‌شود، افزود: باید سازمان جهاد کشاورزی استان برای برطرف کردن این مشکل و جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی استان چاره‌ای اساسی بیندیشد.

کیانی پور خسارات کاشت هندوانه را نه تنها برای کشاورزان بلکه باعث از بین رفتن غنای خاک کشاورزی دانست و ابراز داشت: هر زمینی که به زیر کشت هندوانه می‌رود باید تا چهار سال بازپروری شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج تصریح کرد: باید با همکاری همه دستگاه‌های متولی به دنبال راهکاری برای جلوگیری از ضرر و زیان به کشاورزان و نیز جلوگیری از تکرار چنین مسائلی در کشاورزی استان باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد