تاریخ درج خبر : 1393/04/15
کد خبر : ۲۹۷۹۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

وضعیت نامناسب و تاسف برانگیز باغ چشمه بلقیس چرام/تصاویر

سایت استان: یکی از مخاطبان سایت استان، مطلب و عکسهایی را از وضعیت نامناسب و تاسف برانگیز باغ تفریحی و تاریخی چشمه بلقیس چرام برای ما ارسال کرده است که در پی می آید:

IMG_2440

بعد از مدت ها دیروز سری به باغ تاریخی چشمه بلقیس چرام زدم.هوای دلپذیر و اوای خوش پرندگان روحم را ازه کرد.همینکه به حوض تاریخی این باغ رسیدم درختی تاریخی از درختان قدیمی و خاطره ساز چرامی ها در درون حوض افتاده بود.

بسیار بسیار ناراحت و نگران شدم.درختی که قدمتی تاریخی دارد به علت سهل انگاری و بی توجهی شهرداری و شورای شهر اینگونه از بین رفته است و باعث تخریب قسمت جنوبی حوض زیبای سابق شده است. و حتی معلوم نیست که چند روز در این حوض چنین اتفاقی افتاده است.

به راستی اگر کل باغ اینگونه ویران شود کسی پاسخگوست؟

آیا شهردار چرام… اصلا سری به این باغ که شناسنامه چرام است زده است؟

آیا فرماندار چرام از این وضعیت که در ۵ کیلومتری دفترشان قرار دارد، خبر دارند؟ آیا بقیه درختان تنومند و تاریخی این باغ بخصوص دور حوض چنین سرنوشتی دارند؟ از ما گفتن و از مسئولین غیربومی شهرم نشنیدن!!!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    خدا بیامرزد مرحوم اسکندر خان چرامین را که عمری زحمت کشید واین درختان را از اقصی نقاط ایران آن زمان جمع کرد و به چشمه بلقیس آورد ، چه انسانهایی که در طول این پنجاه سال در تابستان ها از این باغ لذت بردند ،ولی اکنون عد ه ای قادر به نگهداری یک درخت آن نیز نمی باشند.

  • ارمین گفت:

    بیایید همیشه منتقد نباشیم یه گوشه نظری هم به کارکردهای مثبت شورا وشهردار هم داشته باشیم مثلا در کنار این انتقاد چه جالب بود که از طرح چمن کاری جلوی چشمه بلقیس هم تقدیر میشد”(بیایید در کنار انتقاد(انتقاد ملایم وسازنده نه انتقاد تخریبی)طرحهای جدید ونو را به شورا وشهر دار تقدیم کنیم تاباهمکاری فکری بامسعولین در پیشرفت شهرستان سهیم شویم

  • علی گفت:

    برادر پراحساس و دلواپس. درخت خود به خود نمی افتد. دلواپسان قبلی که دور درخت و لبه حوض را خالی کردند باید می دانستند که دارند درخت را واژگون می کنند والا الان فرماندار شهردار و شورافعلی که هیچ همه مردم چرام هم بخواهند نمی توانند مانع واژگونی درخت شوند……..

پربازديد