تاریخ درج خبر : 1393/04/16
کد خبر : ۲۹۸۲۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

ادامه فعالیت پتروشیمی کهگیلویه در هاله ای از ابهام

سایت استان: رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از اتخاذ تصمیمات جدید از سوی وزیر صنایع و معادن دولت یازدهم برای پتروشیمی کهگیلویه خبرداد.

داریوش دیویده  گفت: مهندس نعمت زاده وزیر صنایع و معادن دستور دادند آخرین تصمیمات منطقی برای مبحث پتروشیمی کهگیلویه اندیشیده شود.

وی با تشریح وضعیت کنونی پتروشیمی کهگیلویه ، اظهارداشت: راه اندازی پتروشیمی کهگیلویه نیازمند راه اندازی پتروشیمی های گچساران و بیدبلند است که متاسفانه هیچکدام از این پتروشیمی ها راه اندازی نشده و فعال نیستند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: پتروشیمی گچساران و بیدبلند هردو پیشرفت فیزیکی مطلوبی ندارند و معلوم نیست این پتروشیمی ها به بهره برداری برسند یا خیر.

دیودیده ، پیشرفت فیزیکی پتروشیمی گچساران را 30 درصد و پیشرفت فیزیکی پتروشیمی بیدبلند را 10 درصد عنوان و خاطرنشان کرد: پتروشیمی بید بلند اکنون متوقف شده و معلوم نیست فعالیت فیزیکی آن ادامه پیداکند.

وی گفت: احتمال تغییر شبکه گازرسانی به پتروشیمی کهگیلویه از بیدبلند به ” تنگ پیرزال ” وجود دارد و البته این کار به وزارت صنایع پیسنهاد شده است.

این مسوول صنعت ، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از نشست حدود سه هفته پیش خود با وزی صنایع و معادن خبرداد و بیان داشت: پیشنهاداتی به وزیر ارائه شد و منتظر تصمیم نهایی مسوولان وزارتخانه ای راجع به پتروشیمی کهگیلویه هستیم.

دیودیده افزود: احتمال جدایی خط تغذیه پتروشیمی کهگیلویه از پتروشیمی گچساران وجود دارد چون بنظر می رسد پتروشیمی بیدبلند نتواند منبع تغذیه پتروشیمی کهگیلویه باشد.

وی تاکید کرد که مطالعات جدید در زمینه پتروشیمی کهگیلویه آغاز شده و نمی شود الان اظهارنظری راجع به تعطیلی یا ادامه کار این پروژه نمود.

منبع: عصر دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد