تاریخ درج خبر : 1393/04/16
کد خبر : ۲۹۸۳۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

کم فروشی 7 کیلویی روی هر کیسه برنج / در بازدید رییس اتاق اصناف: 21 واحد صنفی متخلف در یاسوج جریمه شدند

سایت استان-هاشم قاسمی موردراز: طی بازرسی های به عمل آمده 21 واحد صنفی متخلف در شهر یاسوج جریمه شدند.
به گزارش دریافتی سایت استان از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ، عصر روز شنبه رئیس اتاق اصناف مرکز استان به همراه تعدادی از اعضای بازرسی و نظارت اصناف استان از بازار شهر یاسوج بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات و فضای موجود در بازار قرار گرفتند.

در این بازدید برخی کیسه های 50 کیلویی برنج که به نام برنج اروگوئه ارائه می شد با وزن مجدد مشخص شد که کم فروشی در این گونه برنج مشهود است به گونه ای که 7 کیلوگرم از این کیسه ها کمتر از وزن واقعی است.
در این بازدید رئیس اتاق اصناف مرکز استان در جمع مغازه داران بازار عمده فروشان خاطرنشان کرد: بازدید میدانی از بازار و صنوف سطح شهر به صورت مشترک با دستگاه ها و سازمان های مرتبط با بازار، از برنامه های نوین اتاق اصناف می باشد.

1
نادر موسوی قوام آباد با بیان اینکه بازدید میدانی از بازار شهر یاسوج به صورت رسمی از امروز کلید خورده، ابراز داشت: در این برنامه که با مشارکت مسئولین و سازمان های مرتبط با تنظیم بازار برگزار می شود مشکلات بازاریان و نحوه ارائه خدمات به مردم مورد ارزیابی قرار می گیرد .
وی هدف از این بازدید را بررسی وضعیت فیزیکی بازار ،عدم درج قیمت ،عدم استاندارد کالا ،عدم رعایت بهداشتی ،کم فروشی ،تقلب و گران فروشی عنوان کرد و گفت: در این بازدید کیفیت کالاهای مورد تقاضای مردم در ماه مبارک رمضان بررسی می شود.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان ضمن همکاری بازرسان واحد بازرسی و نظارت اصناف استان و برخورد آنها با متخلفین افزود: با بازرسی های به عمل آمده از ورود کالاهی بی کیفیت، غیر استاندارد و غیر بهداشتی جلوگیری کرده و با متخلفین طبق قانون نظام صنفی برخورد می شود .
موسوی قوام آباد با مشاهده وضعیت بازار اظهار داشت: همه شهروندان باید خودشان را بازرس و عضو بازار بدانند و تنها در این صورت است که وضعیت بازار بهتر خواهد شد .
وی با مردم در خصوص قیمت ها و وضعیت موجود گفتگو و مردم نیز مشکلات خود را بیان کرده و خواستار رسیدگی به این مشکلات شدند .
موسوی قوام آباد در ادامه این بازدید گفت : در راستای نظارت بر صنوف سطح شهر تعداد 45 واحد صنفی مورد بررسی قرار گرفت که تعداد 21 واحد صنفی به دلیل تقلب و کم فروشی جریمه شدند .

تهیه گزارش: هاشم قاسمی موردراز / روابط عمومی اتاق اصناف

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فرهنگی گفت:

  واقعا دست مریزاد .حقا که لیاقت شما بیشتر از این پست است.کاش بقیه ی مسئولین جسارت شما را داشتند.به امید موفقیت روزافزون شما

 • شهروند گفت:

  آقای موسوی خسته نباشیدالحق ووالانصاف شایستگی شما بالاتراز اینهاست . کاش همه مدیرن استان درحیطه کاری خودشان مثل شما نسبت به مردم واستان احساس مسیولیت میکردند.

 • سازمان صنعت و معدن و تجارت استان گفت:

  سلام بر آقای موسوی که لیاقت ریاست اتاق اصناف را دارید پیروزی و سربلندی شما و همکارانتان را از خداوند منان خواهانیم

 • شهروندان گفت:

  خداوند یاریگر شما و بازرسان باشد

 • شهروند گفت:

  خداوند یاری گر تو باشد که به فکر مردمی

 • بازرسان گفت:

  آفرین به آقای موسوی واقعا داره نشون میده که لیاقتش رو داشته که رئیس اتاق اصناف شده

پربازديد