تاریخ درج خبر : 1393/04/17
کد خبر : ۲۹۸۵۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

85 درصد مالیات بر ارزش افزوده در سال جدید وصول شده است/ نظام جامع مالیاتی در آینده نزدیک اجرا می شود

سایت استان: مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: 85 درصد مالیات بر ارزش افزوده که برای سال 93 پیش بینی شده بود وصول شده است.

به گزارش سایت استان، سهراب امدادی فر در نشست رسانه ای با خبرنگاران استان افزود: در سه ماهه اول سال 93، مردم استان استقبال خوبی از پرداخت مالیات داشتند و براین اساس تمام منابع مالیاتی افزایش یافته است.

IMG_1711

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: در سه ماهه اول سال جاری 47 درصد مالیاتهای مستقیم از سوی اشخاص حقوقی و 39 درصد  نیز توسط کارمندان دولت با کمترین هزینه دریافت شده است.

امدادی فر بیان داشت: برای وصول 10 درصدی مالیات مشاغل استان هزینه های زیادی انجام می شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی مالیات استان در پایین ترین سطح و کمتر از سایر استانهاست، اظهار داشت: رضایتمندی مردم سرلوحه کار ماست و به دنبال فشار بر مردم و تضییع حقوق آنها نیستیم.

امدادی فر بیان داشت: دکتر تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و مسئولین رده بالای این سازمان همراهی کردند تا فشاری در این زمینه بر مردم استان وارد نشود.

مدیرکل امور مالیاتی استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از سال  87 تا کنون بالغ بر 60 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری های استان پرداخت شده است.

امدادی فر افزود: این مالیات بر اساس سرانه جمعیت بین شهرداری ها توزیع می شود.

IMG_1712

وی مالیات را پاک ترین و بهترین عوارض دولتی خواند و تصریح کرد: همه مردم از پرداخت مالیات که نهایتا در راه توسعه و رفاه هزینه می شود منتفع خواهند شد.

امدادی فر در ادامه با اشاره به در دست اجرا بودن طرح جامع مالیاتی در کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: این طرح در بسیاری از استان‌های بزرگ به مرحله اجرا درآمده است و با اجرای آن در استان ما مردم خواهند توانست از اثرات آن بهره ببرند.

وی بیان داشت: استفاده کنندگان اصلی مزایای این طرح مردم هستند و سلیقه های شخصی در اجرای آن جایگاهی ندارند.

مدیرکل امور مالیاتی در پاسخ به سوالی در خصوص پرداخت مالیات توسط کارخانه های شن و ماسه به خبرنگاران گفت: این واحدها سه نوع مالیات شامل مالیات بر ارزش افزوده، مالیات عملکرد و مالیات آلایندگی که از سوی سازمان محیط زیست تعیین می گردد، پرداخت می کنند.

وی تصریح کرد: همه واحدها را دارای پرونده مالیاتی مشخص عنوان کرد.

امدادی فر در پایان در پاسخ به سوالی در خصوص فرار مالیاتی گفت: خوشبختانه فرار مالیاتی به معنای رایج آن در استان نداریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد