تاریخ درج خبر : 1393/04/17
کد خبر : ۲۹۸۵۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

دمساز: ” پایی که جا ماند ” یک اثر ماندگار است

سایت استان: رییس انجمن اهل قلم استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کتاب «پایی که جا ماند» به عنوان یک اثر ماندگار و جاودانه در دانشگاه تهران و در رشته ادبیات دفاع مقدس بعنوان یکی از کتب دانشگاهی تدریس خواهد شد.

علیرضا دمساز که دوشنبه شب در نشست پژوهشی حوزه هنری استان سخن می گفت، افزود: کارهای ماندگاری در حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته که اکنون تدوین دانشنامه فرهنگ و هنر کاری ماندگار از سوی این حوزه است.

IMG_17881

وی اظهارکرد: ما نیز در انجمن اهل قلم با همه توانی که داریم به کمک حوزه هنری خواهیم آمد و در بحث پژوهش و تحقیق آمادگی همکاری با این مجموعه را داریم.

رییس انجمن اهل قلم استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تعداد 470 دارنده مدرک فوق‌لیسانس و دکترا در سطح استان همکار دارم که می‌توانند ظرفیت خوبی برای کمک به تدوین دانشنامه فرهنگ و تمدن استان باشند.

دمساز کیفیت‌بخشی برای تولید آثار مهمترین موضوع در این زمان است و با زحمتی که برای تدوین دانشنامه فرهنگ و تمدن استان به خرج داده می‌شود توقع اینست که کیفیت کار همواره مد نظر قرار گیرد.

وی ضمن قدردانی از حوزه هنری به دلیل تولیدات فرهنگی که در سالیان گذشته داشته است، بیان کرد: برای کارهای ماندگار حوزه فرهنگی همین بس که خروجی آن تولید کتابی مانند «پایی که جا ماند» بوده است.

رییس انجمن اهل قلم استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: این کتاب در دانشگاه تهران و در رشته ادبیات دفاع مقدس بعنوان یکی از کتب دانشگاهی تدریس خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • هاشمي گفت:

  با احترام انتظار از جناب دمساز بزرگوار اینکه استاد فریدون داوری را یاری نمایید . تاریخ و آینده ، سکوت و محافظه کاری و بی تفاوتی بزرگان فرهنگ استان را فراموش نمیکند و نمی بخشد .
  حقا که حاج داوری جز حق نگفته و استاد دلسوز و دلسوخته و صاحب نظر فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی استان اند.
  با اینکه به استاد داوری جفا شد این را همه می دانند اما حاجی فقط در برابر مردم خود را مسول می داند و براساس تکلیف و رسالت خود سخن گفته .

 • هنرمند فقير گفت:

  ایی کتاب قیمتش مهلی گرونه ،قومون نیرسه بسونیمش ، جیومون خالییه.

 • م . بيژني گفت:

  جناب دکتر دمساز
  سلام علیکم .
  دستت تان درد نکند ، انتظار هم همین بود که به حوزه هنری و پارسیان کمک و حمایت کنید ، انصافا بدون هیچ منظوری این عزیزان مخلصانه و با دست خالی آبرو برای استان خریدند ، اگر همین کارها با همین منابع محدود نبود آیندگان درمورد استان و غفلت هایی که شده چه می گفتند ؟
  همین کتاب که با زحمت و تلاش سیدناصر حسینی پور و حمایت جانانه حوزه هنری استان انجام شد ، خودم از نزدیک شاهد بودم ، خدارا شکر که ترجمه عربی کتاب هم انجام شد و الان تو کشورهای عربی خریداری می شه ، حالا صبر کنید تا کارهای بزرگ و تا همیشه ماندگار تازه تری هم تولید شود .
  همین کارهاست که باعث ابرو و جایگاه می شود . مردم هم خوب می فهمند.

 • اميري گفت:

  آقای دمساز دست تان درد نکند ، حقا که گل گفتی .
  یکی از بهترین کارهای لازم توجه به فرهنگ مکتوب است مثل همین کتاب ها .
  حوزه هنری تو این موضوع بهتر از بقیه دستگاهای دیگه عمل کرده است .

 • شفيعي گفت:

  چرا تو همون ارشاد اسلامی کار نمیکنید ؟
  حوزه هنری تا حالا چهل تا کتاب همین دو سال چاپ کرده شما چرا کار نمیکنید ؟

  با این اوصاف خوب نیست از حق بگذریم چون اقای دکتر دمساز انسان شریف و با انصافی است و نسبت به فرهنگ استان همیشه دلسوز بوده اند .

پربازديد