تاریخ درج خبر : 1393/04/17
کد خبر : ۲۹۸۵۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

فتاح محمدی: نگاه‌ها به تغییرات مدیریتی در کهگیلویه و بویراحمد خانوادگی است

سایت استان: معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نگاه‌ها به تغییر مدیریت در استان ما نه سیاسی و اجتماعی و نه علمی است بلکه نگاه‌ها به تغییر مدیریت‌ها خانوادگی است.

فتاح محمدی شامگاه دوشنبه در نشست هم‌فکری حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تدوین دانشنامه فرهنگ و تمدن این استان با انتقاد از آنچه که او نگاه خانوادگی به تغییر مدیریت‌ها در استان دانست، افزود: متأسفانه نگاه به تغییر مدیریت‌ها در استان ما اکنون نه سیاسی و نه علمی و فرهنگی است بلکه رویکردها خانوادگی شده است.

IMG_1760

وی افزود: در خیلی از مسائل اکنون می‌بینیم که نگاه سیاسی بر منافع ملی و استانی در کهگیلویه و بویراحمد ارجحیت دارد. نگاه ملی به استان نداشته‌ایم و همه نگاه‌ها همواره جریانی و گروهی و سیاسی بوده است.

محمدی تصریح کرد: تا هنگامی که این نگاه انحصارگرایانه را داشته باشیم توسعه استان محقق نمی‌شود. متأسفانه خواسته‌ها برای تغییر و تحولات در استان ما از مرزهای سیاسی و جناحی و حتی فرهنگی و علمی و اجتماعی خارج شده و تغییر مدیریت‌ها را تنها در چارچوب روابط شخصی و خانوادگی می‌بینیم.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بر اساس این سهم‌خواهی می‌بینیم که تداخل در امور قوا در استان ما به دلیل همین نگاه خانوادگی به مدیریت‌ها به وجود آمده است.

این مسئول ارشد استانی که در جمع برخی از پیشکسوتان فرهنگ و هنر استان و به دعوت حوزه هنری سخن می‌گفت، افزود: اکنون برای تغییر و تحولات در استان حتی یک نگاه سیاسی هم با یکدیگر در چینش مدیران متفق‌القول نیستند و اگر در جایی تغییرات به کندی صورت می‌گیرد به همین دلیل است که نظرات یکی نیست.

وی با ابراز اینکه بلوغ سیاسی در کشور و این استان آن‌گونه که باید وجود ندارد، تصریح کرد: شدت تغییرات در این استان از بسیاری استان‌های دیگر بیشتر و ممکن است این کار در جای خود از منظرهای مختلف هم خوب و هم بد باشد.

محمدی اسلام را دین رحمت و مرحمت دانست و گفت: باید در همه موضوعات از جمله در عرصه سیاسی، رحمت و مرحمت اسلام را در نظر بگیریم.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد سرعت تغییر و تحولات را در کیفیت آنها مؤثر دانست و گفت: گاه آن‌چنان فشار برای تغییر و تحولات وارد می‌شود و افرادی منصوب می‌شوندکه پس از مدت کوتاهی پی می‌بریم افراد ناکارآمدی بوده‌اند یا اینکه از ظرفیت‌ها به درستی استفاده نشده است.

وی مشی دولت‌ها را با یکدیگر در تغییر مدیریت‌ها متفاوت دانست و گفت: باید بدانیم که این مشی در دولت اصلاحات و دولت احمدی‌نژاد و دولت روحانی با یکدیگر متفاوت است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • كشاورز گفت:

  مگه فرقی هم داره که چه به روز فرهنگ و استان میاد .
  بین کسی که برای فرهنگ استان خودش را به آب و آتش می زند با کسی که هیچ خدمتی نکرده هیچ فرقی نیست . درد اینجاست که دلسوزان واقعی باید خون دل بخورند و اون هایی که هیچ کاری نمی کنند این پول در اختیار دارند این یعنی هیچی سر جای خودش نیست .

 • محرابی گفت:

  نگاه دست اندرکاران استان وقتی خانوادگی باشه مردمم میبینن و تفسیر میکنن

 • رضوي گفت:

  حوزه هنری واقعا آبرو و اعتبار فرهنگ استان است . هنرمندان در استقبال از فعالیت ها و برنامه ها این موضوع را تایید کردند ، همین کارهای خوب ماندگار به درد استان می خوره .

پربازديد