تاریخ درج خبر : 1393/04/17
کد خبر : ۲۹۸۶۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نگرش نسبت به مالیات در استان باید تغییر کند/85 درصد درآمدهای مصوب استان در سال گذشته تحقق یافت

سایت استان: معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر تغییر نگرش برخی افراد به ویژه تولیدکنندگان بزرگ در خصوص پرداخت مالیات تاکید کرد و گفت: مالیات مشارکت برای ارتقای زیرساخت های رفاهی زندگی مردم است و این نگرش باید نهادینه شود.

دکتر علی حسن نوروزی در نشست بررسی مشکلات مالیاتی استان افزود: پرداخت مالیات به موقع درشتاب بخشی به اجرای طرح های عمرانی و رفاهی در کشور نقش مهمی دارد و جذب درآمدهای مالیاتی دولت راهکاری برای افزایش و حفظ ذخایر نفتی در کشور و کاهش اتکا به اقتصاد تک محصولی نفت است.

IMG_4797

وی رشد و بالندگی کشور را مستلزم مشارکت دولت و مردم دانست و بیان داشت: این مسئله با پرداخت مالیات میسر می شود.

معاون برنامه‌‌ریزی استاندار بیان داشت: دولت با توزیع متوازن درآمدهای مالیاتی و ثروت های ملی بر اساس عدالت نقش ارزنده ای در پیمودن موفقیت آمیز مسیر توسعه یافتگی دارد.

نوروزی عنوان کرد: هر اندازه در وصول و تحقق میزان درآمد مصوب موفق باشیم به همان اندازه نیز در سطح کشور اعتبارات عمرانی بیشتری برای توسعه زیر ساخت های این استان تخصیص داده می‌شود.

وی پرداخت مالیات را فرصتی برای خدمت بهتر به مردم دانست و گفت: روابط دو سویه و تعامل خوب حاکمیت و مردم در نظام های مردم سالاری دینی بیشتر و روشن تر است که پیامد آن پیشرفت کشور و خشنودی مردم است.

تحقق 85 درصد از پیش بینی درآمدهای عمومی استان

معاون برنامه ریزی و توسعه استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تحقق 85 درصد از پیش بینی درآمدهای عمومی استان در سال گذشته خبرداد.

دکتر نوروزی پیش از ظهر سه شنبه افزود: پیش بینی درآمد عمومی استان در سال گذشته 119 میلیارد تومان بود که تا پایان سال 102 میلیارد تومان تحقق یافت.

وی بیان کرد: درآمدهای عمومی امسال استان افزون بر 127 میلیارد تومان اعلام شده است که با تصویب این رقم درآمدهای استان نسبت به سال گذشته شش درصد رشد دارد.

نوروزی تصریح کرد: بخش عمده درآمدهای عمومی استان در سال 93 معدل 85 درصد را مالیات‌ها تشکیل می دهد که اداره ‌کل مالیاتی متولی جمع‌آوری این بخش از درآمدهای عمومی استان است.

معاون استاندار گفت: در دو ماهه امسال با برنامه‌ریزی انجام شده در ستاد درآمد استان و تلاش دستگاه متولی و اداره کل امور مالیاتی در جمع آوری رقم مصوب مالیاتی، 16 درصد عملکردی فراتر از تعهدات مصوب داشته‌ایم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد