تاریخ درج خبر : 1393/04/18
کد خبر : ۲۹۸۷۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

دکتر وفایی: با هرگونه سهل انگاری در مرگ مادر بیمار برخورد می کنیم/ افزایش 33 درصدی زایمان طبیعی در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج

سایت استان: رییس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج گفت: تعداد زایمان های طبیعی در این بیمارستان با آغاز طرح تحول نظام سلامت از 15اردیبهشت امسال تاکنون افزون بر 33درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر فرزاد وفایی در نشست خبری، افزود : تعداد زایمان های سزارینی نیز در این بیمارستان از 15 اردیبهشت امسال تاکنون حدود 16 درصد کاهش داشته است.

neshast1_13896

وی بیان کرد: از مجموع شش هزار و 369 مورد زایمان در بیمارستان امام سجاد (ع) در سال 92، دو هزارو 185 مورد آن زایمان های سزارینی بوده است.

کمبودماما، چالش جدی بیمارستان

دکتر وفایی کمبود ماما را یکی از چالش های اساسی این بیمارستان عنوان کرد و افزود: بر اساس شاخص های وزارت بهداشت به ازای هر یک هزار مورد زایمان باید 10 ماما باشد.

وی اظهار کرد: این در حالی است که در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج به ازای هر یک هزار زایمان تنها سه ماما مشغول هستند.

دکتر وفایی تعداد ماماهای بخش زایمان این بیمارستان را 33 نفر اعلام کرد و یادآور شد: فعالیت برخی از نیروهای این بیمارستان در طول یک ماه با دو برابر استاندارد موجود وزارت بهداشت و قانون خدمات کشوری بیش از 224 ساعت است.

پذیرش بیش از 4 هزار بیمار در ماه

وی میانگین پذیرش بیمار در بیمارستان آموزشی و درمانی امام سجاد (ع) یاسوج را در طول یک ماه چهار هزارو 231 نفر اعلام کرد و گفت: میانگین اقامت بیماران نیز حدود 2.4 روز بوده است.

دکتر وفایی تعداد بخش های موجود این بیمارستان را 13 بخش با 250 تخت فعال عنوان کرد و افزود: اطفال، سی سی یو، زنان و زایمان، داخلی، چشم، گوش و حلق و بینی، نوزادان و مراقبت های ویژه از جمله این بخش ها است.

رییس بیمارستان امام سجاد (ع) به مرگ مشکوک زن باردار در دی ماه سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: پرونده مرگ این زن باردارهم اکنون دردادگاه تجدید نظر اصفهان در دست بررسی است.

با هرگونه سهل انگاری در مرگ مادر بیمار برخورد می کنیم

وی افزود: بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی با هرگونه کوتاهی و سهل انگاری کادر پزشکی و درمانی در زمینه مرگ زنان باردار و نوزدان برخورد قاطع خواهد داشت و هیچ بهانه و توجیهی در این راستا را نخواهد پذیرفت.

دکتر وفایی با اشاره به بسته خدمتی حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان ها، اظهار داشت: قبل از طرح متخصص زنان به صورت 24 ساعته حضور داشته و با اجرای طرح تحول نظام سلامت متخصصین بیهوشی و اطفال نیز در بیمارستان اضافه شدند.

سرپرست بیمارستان امام سجاد(ع) کمبود نیرو و فضای فیزیکی بیمارستان را یکی از مشکلات این بیمارستان عنوان کرد و گفت: طراحی این ساختمان آموزشی، پژوهشی نبوده به طوریکه طراحی اولیه آن 96 تختخوابی بوده و در حال حاضر نیز 132 تختخوابی و 217 تخت فعال می باشد.

در ادامه این نشست خبرنگاران حوزه سلامت از بخش های مختلف بیمارستان امام سجاد(ع) بازدید و از نزدیک با نحوه اجرای طرح تحول نظام سلامت آشنا شدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد