تاریخ درج خبر : 1393/04/18
کد خبر : ۲۹۸۷۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

دام مرگ در پارکهای گچساران کودکان را تهدید می‌کند/ تصاویر

دام های مرگ زیر پوست شهر های کوچک و بزرگ بارها حادثه ساز شده است و این در حالی است که با کمی توجه مسئولان می شود از کلید خوردن ترادژی های تلخ جلوگیری کرد.

به طور حتم بارها در پارک های شهر گچساران به سیم های برق در هم پیچیده ای که از داخل تیرهای فلزی یعنی همان لوله های فلزی چراغ های روشنایی بیرون مانده است روبرو شده اید.

139304171343278173162713

مردم گچساران بارها وقتی با خانواده در فضای سبز یا پارکهای شهر بوده اند از کنار پایه های روشنایی عبور کرده اند که در قسمت پایین لوله فاقد دریچه بوده و سیم های برق آن مشخص است.

یا شاید بتوان در کنار این ها از چاله هایی سخن گفت که شاید به نوعی سلامت کودکان و فرزندان را در پارک ها به خطر می اندازد و روشنایی پارک های گچساران وضعی شبیه به هم دارند و با یک نگاه به روشنایی یک پارک می بینید که بسیاری از آنها ایمن نیستند و سیم های پایه های روشنایی بدون حفاظ رها شده اند.

وای به روزی که کودکی کنجکاو و بازیگوش دستش را درون محفظه این سیم‌های برق فرو کند، که فقط با چسب برق روکش شده اند و …

هیچ کس نیست که بگوید دریچه های بدون در پایه های روشنایی را ندیده است و احساس خطر نکرده است .

هیچ کس نیست که بگوید چاله ای را که در کنار وسایل بدنسازی پارک دوستی گچساران است ندیده است که هر آن امکان دارد کودکی به درون آن بیافتد.

بی شک همه می دانیم اینها تنها گوشه ای از دام های مرگی هستند که تنها با کمی توجه و مسئولیت پذیری ایمن می شوند و اما متاسفانه مسئولین تنها زمانی دست به کار می شوند که حادثه ای رخ دهد و زیر سؤال باشند.

معاون عمرانی شهردار دوگنبدان در این زمینه می گوید: واحد ایمنی و بهداشت، تاسیسات و عمران این شهرداری در شرف راه اندازی است و در مراحل ابتدایی کار هستیم.

کوروش فرمانی با اشاره به اینکه هرجا نیاز باشد وارد عمل می شویم، خاطرنشان کرد: اگر کسی گزارش یا اعتراض داشته باشد و اعلام نماید ما سریعاً پیگیری می کنیم و پیمانکار مربوطه را احضار می‌کنیم و اگر نیاز به تذکر و … باشد به طور حتم اعمال می شود.

منبع: خبرنما – آیدا طاهری

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد