تاریخ درج خبر : 1393/04/18
کد خبر : ۲۹۸۸۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

حاشیه‌ های نشست شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد

 سایت استان: همواره در نشست‌های اداری حواشی مطرح می‌شود که بیان آن‌ها بسیار شنیدنی‌تر از متن است و گاه میزان اثرگذاری بیشتری نسبت به متن دارد.

66441871995757466676.gif

نشست شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد هم از این دست نشست‌های اداری بود که  برگزار شد و در آن سخنرانان به فراخور مسئولیت و عضویت خود در این شورا موضوعاتی جالب را مطرح کردند.

حجت‌الاسلام سید علی‌صالح موسوی‌اعظم که در نشست شورای فرهنگ عمومی مانند همیشه آرام نشسته و به دقت گوش می‌داد وقتی نوبت بیان دیدگاه را پیدا کرد به موضوعی مهم اشاره کرد و گفت: همه درباره بدحجابی و دلایل آن سخن گفتند اما من همه این ادله‌ها را در یک کلمه خلاصه می‌کنم و آن هم بی‌نمازی است.

امام جمعه موقت یاسوج در همین خصوص با بیان داستانی در خصوص بی‌توجهی مدیران استانی به این مقوله گفت: یادم می‌آید که یک روز جلسه‌ای با حضور برخی از مدیران استانی و تعدادی از ریش‌سفیدان در دفتر مرحوم آیت‌الله ملک‌حسینی داشتیم.

وی گفت: در آن روز مرحوم آیت‌الله ملک‌حسینی پیام دادند که به هر دلیل نمی‌توانند در جلسه شرکت کنند و به همین خاطر جلسه به گونه‌ای دیگر مدیریت شد در حالی که به اذان ظهر نیز نزدیک شده بودیم.

حجت‌الاسلام موسوی‌اعظم افزود: مدیران تا شنیدند که حضرت آیت‌الله ملک‌حسینی آن روز در این جلسه نیستند یکی یکی جلسه را ترک کردند تا این که به غیر از چند نفر معدود دیگر خبری از آن‌ها نشد.

این عضو شورای فرهنگ عمومی استان گفت: در همان جلسه پدر شهیدی که در کنار من بود با صدای بلند سه مرتبه کلمه اوه، اوه، اوه را بر زبان آورد که یعنی فلسفه حضور مدیران در آن جلسه واقعاً چه بوده است و نماز در نزد آن‌ها چه جایگاهی داشته است.

مدیرکل صدا و سیمای استان هم به انتقادات برخی از حضار در جلسه پاسخ داد آن‌جا که مدعی بودند یکی از دلایل ترویج بدحجابی در جامعه برخی تولیدات رسانه ملی است.

یوسف افشارنیا پخش سریال‌های خارجی با وضعیت حجاب کنونی را یکی از مواردی دانست که علما و به خصوص حضرت امام راحل فتوا داده داده‌اند.

وی گفت: اگر سریال‌های کره‌ای و چینی و ژاپنی را با روتوسکوپی کنونی به نمایش نگذاریم آن وقت است که مردم باید این سریال‌ها را به حالت عریان از جاهای دیگر تماشا کنند.

ستار هدایت‌خواه نماینده بویراحمد و دنا در مجلس هفتم و هشتم برنامه‌ای تحت عنوان بارانک را یکی از مصادیق برنامه‌های نامطلوب از صدا و سیمای مرکز استان ذکر کرد و گفت: برای این که برنامه‌های صدا و سیما چه در شبکه‌های ملی و چه شبکه استانی را نقد کنیم نیاز به ده‌ها برنامه مانند نشست امروز شورای فرهنگ عمومی داریم.

یکی دیگر از معترضان اصلی به وضعیت بدحجابی در استان کهگیلویه و بویراحمد حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی مدیرکل تبلیغات اسلامی بود که نسبت به مصادیق بدحجابی در برخی ادارات گلایه‌مند بود.

وی گفت: چند شب پیش برای خون‌دهی به یکی از مراکز مراجعه کردم که دخترکان فوکل‌زده و با وضعیت پوششی نامناسب مشغول به کار بودند که این در شأن یکی مرکز دولتی خدمات‌رسان در جمهوری اسلامی و این استان نیست.

این مسئول گفت: جالب اینکه بروشورهایی را برای فرهنگ‌سازی در همان جا به ما دادند که از نظر من مصداق بارز فرهنگ‌سازی منکرات بود.

منبع: بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد