تاریخ درج خبر : 1393/04/20
کد خبر : ۲۹۹۱۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در اعتراض به ورود غیر مجاز به محوطه دانشگاه/ استاندار هم پادرمیانی کرد/ چم گنجشکی همچنان برای علوم پزشکی باقی ماند

سایت استان: صبح روز پنجشنبه حوالی ساعت 8 صبح مدیرعامل آب و فاضلاب شهری به همراه همکارانش به سمت پردیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج حرکت کردند؛ وسایل لازم از جمله جرثقیل و نیروی انسانی لازم را به همراه برده و حتی برای برش درب ورودی پردیس دانشگاه! نیز امکانات لازم را مهیا کرده بودند.

کمی بعد؛ جمعی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی نیز که از ماجرا مطلع شدند؛ خود را به ورودی پردیس دانشگاه رساندند. درب ورودی را بستند، ماشین های خود را به ردیف و پشت ورودی پردیس دانشگاه به موازات یکدیگر پارک کرده و اجازه ورود به مدیرعامل که در کنار سمند سفید(تصویر زیر) ایستاده بود را، ندادند!

mmm1

این عکس تنها عکسی است که خبرنگار ما موفق شد از صحنه حضور کارکنان هر دو دستگاه اجرایی استان بگیرد. عکسی که با حمله ور شدن یک نفر از کارکنان آب و فاضلاب شهری استان برای برخورد فیزیکی با خبرنگارمان، همراه شد و پس از آن امکان تصویربرداری بیشتر برای جلوگیری از درگیری مهیا نشد!

پس از این بحث های لفظی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه معاون عمرانی و مدیرکل حوزه استاندار به سمت دانشگاه علوم پزشکی حرکت کردند.

ورود دکتر خادمی فضای مشتنج ایجاد شده توسط مدیرعامل و همراهانش را تا حدود زیادی آرام کرد. دکتر چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز به جمع کارکنان دانشگاه پیوست و خواهان خویشتنداری همکارانش شد. خواسته ای که تا حدود زیادی محقق شد و کارمندان دانشگاه ترجیح دادند در آرامش ماجرا را پیگیری کنند.

استاندار به همراه دکتر چمن، مدیرعامل آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری به سمت “چم گنجشکی” حرکت کردند و از نزدیک وضعیت چاه ها را بررسی نمودند و پیشنهاد تشکیل جلسه ای در استانداری را مطرح نمود.

قصه ” چم گنجشکی” ماجرایی طولانی دارد. موضوع اصلی مورد مناقشه بین دانشگاه علوم پزشکی استان و متولیان آب (آب و فاضلاب شهری و آب منطقه ای استان) به سال ها قبل بر می گردد و همچنان استمرار دارد و آن هم این است که مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مدعی اند اولا ساختمان های بیمارستان امام سجاد(ع) و دانشکده های بالادست چم گنجشکی قبل از احداث چاه های آب و فاضلاب شهری احداث شده اند؛ و ثانیا همواره تاکید داشته اند که این محل حفر چاه مکان مناسبی از نظر بهداشتی محسوب نمی شود.

از طرفی متولیان آب استان نیز بحث موقتی بودن و نداشتن اعتبار را پیش کشیده اند و مسئولین علوم پزشکی هم در شرایط اضطراری و فقط به خاطر مردم حاضر به همکاری شده اند؛ در حالی که منطقه مذکور به طور مستند از طرف منابع طبیعی به دانشگاه علوم پزشکی استان واگذار شده است.

در نهایت ظهر روز پنج شنبه جلسه ای در استانداری تشکیل شد و مسئولان علوم پزشکی نیز حکمیت مدیر ارشد استان را پذیرفته و تلاش نمودند در حد امکان با آرامش نظرات دکتر خادمی را مد نظر قرار دهند.

در نهایت استاندار موضوع را جمع بندی کرده و مقرر شد با توجه به ادله و شواهد ارائه شده از سوی مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و دعاوی مسئولین آب و فاضلاب؛ منابع طبیعی فضای مناسب جهت توسعه سایت دانشگاه در اختیار علوم پزشکی قرار دهد.

همچنین محدوده چم گنجشکی کماکان در اختیار این دانشگاه باقی مانده و به وسیله آب و فاضلاب شهری در نقطه انتهایی محدوده مرزی چم گنجشکی یک حلقه چاه موقت به منظور رفع مشکل کم آبی شهر یاسوج حفر گردد.
(عکسهای پایین از دیگر منابع به دست آمد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مها جر گفت:

  امور آب و آب وقاضلاب همیشه در استان ما با سوء مدیریت همراه بوده ، ببینید استان جند درصد مساحت و حمعیت کشور و جند درصد منابع اب کشور را دارد و اگر ما به حای یکی از استانهای کویری بودیم جه میشد تخصیص اعتبار و حذب واستفاده بهینه از ان و برنامه های میان مدت و بلند مدت حداقل کاری است که هر بی سوادی میداند باید در این دو اداره انجام شود واین حداقل وظیفه مدیران است . اگر حتی به عنوان ارباب رجوع به این دو اداره بروید متوجه میشوید چه خبر است . البته تا روند انتخاب مدیران در کشور ما بدین منوال است که مختص یک دولت خاص هم نیست و تقصیر نمایندگان و مجلسیان از دولت ها بیشتر است ، در همین حد هم لطف خداوند است

 • عمرانی گفت:

  حق با علوم پزشکی بوده . باید اب سالم تحویل مردم بدهند

 • مجید گفت:

  دم کارکنان علوم پزشکی گرم.

 • عزیز گفت:

  چرا چند سال پیش که آبفا به دانشگاه یاسوج حمله کرده بود ساکت بودید.
  شما براتون فضای دانشگاه مهم نیست که. بلکه صرفاً قدرت طلبی سیاسی باعث پوشش این اخبار شده.

  • ناشناس گفت:

   اگر قبلا درست اطلاعرسانی نمیشده دلیل نمیشود الآن هم همانگونه برخورد شود

 • محمد گفت:

  هجوم وتجاوز کارکنان آبفای شهری به محوطه دانشگاه علوم پزشکی محکوم است.سعی صدر پرسنل علوم پزشکی قابل تقدیراست.

 • منصف گفت:

  واقعیت موضوع اینه که آب وفاضلاب شهری استان قدرت مالی و مدیریتی برای تامین آب کافی و بهداشتی برای شهر یاسوج نداره و نتیجه اش این مشکلات جانبی هم هست! منطقه ما هم که شرایط تنش زایش پیشینه تاریخی دارد و خیلیها از درگیری خوششان می آید.

 • ناشناس گفت:

  آب و فاضلابی که نمیتواند به حل مشکل کمبود آب بپردازد اسمش همان ….. باشد کافیست.مگرمیشود آب مردم را از منطقه ای که احتمال آلودگی به فاضلاب هست تامینکرد

 • ناشناس گفت:

  زمین معلوم صاحبش معلوم ، مدعی با ادعای کذب معلوم ،کارغیر اصولی زدن چاه در محوطه زیر تاسیسات بیمارستان هم معلوم ،دیگرماجرای پیداکن پرتقال فروش هم دربین نیست که ماجرا پیچیده باشد تاسف برای امور عمرانی استانداری که مدیریت در زمان غیر بحران راهم نمیدانند بیچاره استاندارباید شخصا وارد شود به ماجراتافیصله یابد عجب روزگاری است خوب است آقایان بفکر نان حلال سرسفره افطار وسحرشان باشند مدیریت نمیدانند خودشان محترمانه کنار بروند

 • ناشناس گفت:

  اشغال زمین صاحب داره درروز روشن ؟ آب و فاضلابیها روی اشغالگران را سفید کرده اید؟

 • ناشناس گفت:

  معلوم شد که استانداری مدیریت خوبی نداشته که کار به اینجا رسیده شده مگر معاون عمران /آب /راه یا چه میدانم معاونتی که بتواند امورمربوطه را پیگیری کند ندارند اصلا چرا اجازه چاه زدن در پایین دست بیمارستان زده اند که آب آلوده تحویل مردم بدهند

 • دکتر م گفت:

  آفرین بر تعصب و غیرت مسولین و کارکنان علوم پزشکی. مسولین آب استان متاسفانه با وجود اینهمه منابع آبی اطراف شهر یاسوج از توان لازم برای تامین آب سالم برای مردم شهر عاجزند و قادر به پاسخگویی هم نیستند.

پربازديد