تاریخ درج خبر : 1393/04/20
کد خبر : ۲۹۹۲۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: مدیرانی که اعتبارات را جذب نکنند جایی در استان ندارند

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مدیرانی که در زمینه جذب و هزینه اعتبارات ضعیف عمل می‌کنند گفت: مدیر ضعیف در استان جایی ندارد و باید تاوان ضعف مدیریتش را بپردازد.

سید موسی خادمی در نشست ساماندهی حاشیه رود بشار با اشاره به ضرورت هماهنگی دستگاه‌ها در ساماندهی هرچه سریع‌تر رود بشار اظهار داشت: نباید این موضوع به صورت فرسایش دنبال شود و وقت و هزینه مضاعف به دنبال داشته باشد.

IMG_1901

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به کم‌کاری برخی از مدیران در ارتباط با جذب و هزینه اعتبارات دستگاه‌های تحت مدیریت آنها عنوان کرد: چنین رویه‌ای به هیچ وجه قابل قبول نیست و با مدیران ضعیف به صورت جدی برخورد می‌شود.

خادمی با بیان اینکه در مقطعی که با کمبود اعتبارات مواجه هستیم چنین رویه‌ای خیانت به استان خواهد بود بیان کرد: مدیری که توانایی ارائه طرح و جذب اعتبارات را ندارد جایی در راس مدیریت‌ دستگاه‌های استان ندارد.

وی با بیان اینکه هیچ توجیهی برای عدم جذب اعتبارات پذیرفتنی نیست خاطرنشان کرد: اگر مدیری نتواند پول و اعتبار جذب کند جای خود را به کسان دیگر خواهد داد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مدیران برای جذب اعتبار باید طرح و برنامه داشته باشند تاکید کرد: عملکرد مدیران زیر نظر خواهد بود و هیچ کم‌کاری در این زمینه از سوی مدیران پذیرفتنی نیست.

نگه داشتن اعتبارات تا دقیقه نود

در سالهای گذشته برخی مدیران با نگه داشتن اعتبارات تا دقایق آخر و انجام دادن برخی کارهای غیرقانونی مشکلاتی را به وجود آورده اند.

تاریخ 31 تیرماه هر ساله اعتبارات جذب نشده باید به خزانه دولت برگشت داده شود و برخی مدیران در سالیان گذشته با نگه داشتن این اعتبارات به صورت عمدی، و با توجیه نبود وقت، ترک تشریفات کرده و اعتبارات را به صورت دلخواه به افراد و شرکتهایی داده که مدنظر است پرداخت می کردند.

IMG_1769

یکی از مدیران در دولت گذشته که بخشی از این اعتبارات را با به همین دلیل به حساب شخصی خود واریز کرده بود با برخورد قاطع سازمان بازرسی مواجه شد و ضمن جریمه مجبور به پرداخت پول در وجه دولت شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد