تاریخ درج خبر : 1393/04/20
کد خبر : ۲۹۹۲۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد تند دکتر چمن از برخورد نسنجیده شرکت آب و فاضلاب یاسوج

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از نحوه برخورد آب و فاضلاب در قضیه تنش مربوط به منطقه چم‌گنجشکی انتقاد کرد.

دکتر رضا چمن در نشست تعیین تکلیف وضعیت سایت چم‌گنجشکی اظهار کرد: ما نیز در دانشگاه علوم پزشکی استان دغدغه آب مردم شهر یاسوج را داریم.

chaman

وی گفت: ابنیه دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان امام سجاد (ع) در سال‌های دهه 70 ساخته شده است و موضوع واگذاری زمین چم‌گنجشکی به همان سال‌ها برمی‌گردد.

این مسئول ادامه داد: متأسفانه آقایان در آب و فاضلاب نتوانستند در جایی دیگر از این شهر آب مردم را تأمین کنند به همین خاطر به این تنش دامن زدند.

این مسئول گفت: نحوه وارد شدن مأموران آب و فاضلاب به محوطه دانشگاه علوم پزشکی نیز در نوع خود جای سؤال دارد که چرا این‌گونه و با این وضعیت و بدون اجازه وارد محوطه دانشگاهی شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از این نوع حرکت آب و فاضلاب که موجب ایجاد تنش شد، افزود: دانشگاه با آن‌ها همکاری لازم را کرد کما این که اگر دانشگاه به دنبال فضاسازی بود می‌توانست این موضوع را مطرح کند که آب منطقه چم‌گنجشکی بهداشتی نیست.

وی با ابراز این سخن که آب و فاضلاب باید به دنبال مکانی بهتر برای تأمین آب شهر یاسوج باشد، گفت: جای آسیب‌پذیر برای بلندمدت نمی‌تواند جوابگوی آب مورد نیاز شهر باشد.

چمن با اظهار این مطلب که ساخت استادیوم فوتبال با مکاتبه با استانداری و تأیید دفتر فنی استانداری صورت گرفت، تصریح کرد: دانشگاه در آن محل هیچ‌‌گونه کار غیر قانونی انجام نداده است.

وی با انتقاد از این که منابع طبیعی هکتارها زمین در اختیار سایر دانشگاه‌های استان قرار داده اما کمکی در این خصوص به دانشگاه علوم پزشکی استان نشده است، خاطرنشان کرد: آیا این همه واگذاری در طول سالیان گذشته بدون مشکل بوده که تنها واگذاری سایت چم‌گنجشکی به دانشگاه غیر قانونی بوده است.

چمن با بیان این که ما نیز به دنبال کار غیر قانونی نیستیم از مسئولان خواست تا هم هزینه کارهای انجام شده در این سایت را در صورت تملک به دانشگاه بپردازند و هم این که در نقطه‌ای دیگر از شهر یاسوج زمین به اندازه این سایت در اختیار علوم پزشکی قرار دهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • hosin گفت:

  1*دانشگاه اگر خوب بود مردم این استان برای یک بیماری کوچک نمی رفتن به استانهای همجوار
  2-دانشگاه علوم پزشکی کبیش ازتوان مدیریتی آن زمین دراختیار داردونمی تواند روی آنها برنامه ای داشته باشد فقط درفکر تصرف است
  3-رئیس دانشگا از واگذاری گفته اند چم گنجشکز مخدوده پارک بود وبرای آن هزینه های کلانی هم شد ومردم شهر یاسوج در آنجا وقت بیکار یزواستراحت خودشان را سپر ی می کردند اما پارتی خوش خدمتی این پارک راغیرقانونی منابع طبیعی به دانشگاه در سال 81دادنه درسال 71.این درحالی بود که واگذاری پارکها وجنگهای دستکاشت درقانون مطلقا ممنوع است.
  4-رئیس دانشگاه باید بیشتر به فکر سلامت ورفاه مردم باشد
  5-آقای رئیس دانشگاه این درست است که درپارک ساحلی جمعیت بیش ازاندازه ودرهم لول بخورند شما از توسعه وجلب گردشگر حرف بزنید ؟
  آقای استاندار شما آب شرب مردم برایتان مهم است یااینک دانشگاه زمین اختصاصی برای خودداشته باشد وبرای زمینهای خود برنامه نداشته باشد ؟
  آقای استاندار شما از تمام مدیران استان سوال کنید عیراز دانشگاه علوم پزشکی کدامشان زمین خالی دارنداین بی عدالتی درحق مردم نیست

 • معلومی گفت:

  احسنت برراستگویی مدیران بایدبا مردم روراست بود اداره آب هم یه فکر اساسی واسه وضعیت آب بکند این همه بارندگی سال گذشته . بارش حداقل 4 برف سنگین

 • رضا -یاسوج گفت:

  زحمات شبانه روزی پرسنل بهداشت و درمان برای کمک به حفظ جان مردم که از هر دستگاه دیگری بالاتر و بیشتر است و از طرفی اونها باید مراقب سلامت آب و غذا و محیط و مدرسه و…هم باشند. پس بی جهت مزاحم کارشون نشیم وسعی کنیم که با همدلی کمکشون کنیم. آبفای شهری را هم باید کمک کنند تا بلکه بتونه مشکل آب شهر را اصولی حل کنه.

 • م.محمدی گفت:

  دوستان محترم چرا الکی قضاوت میکنید و ندانسته چیزهایی مینویسید اخه کدام یک از شما اطلاع دارید که مجهز ترین ازمایشکاه اب مرجع در اب وفاضلاب استان وجود دارد ودر تمام روزهای سال اب شهر یاسوج مورد ازمایش قرار میگیرد زحمتکشانی که شب وروز حتی روزهایی که شما عزیزان درارامش کامل هستید جهت رفع مشکل کم ابی تلاش مکنند خواهش میکنم زحمات انهارا زیر سئوال نبرید ونمک نشناس نباشید

 • مجید گفت:

  از نظر علمی کاملا نظرعلو،م پزشکی منطقی است

 • کاردان گفت:

  حق با علوم پزشکی است چون چندین سال است که در انجا ساخت وساز نموده اند لابد اگر کسی حقی داشت در این چند سال مراجعه می کرد ویا از طریق مراجع ذیصلاح ادعای حق می کرد.

 • میرزا گفت:

  مسئولین دانشگاه حق دارند هم نگران سلامت مردم هستند که نباید در این زمینها چاه زده شود هم اینکه این زمینها برای فضاسازی دانشگاه و دانشجویان لازم است

 • N گفت:

  اگر درزمینهای علوم پزشکی چاه میزنند باید معادلش به آنها زمین واگذار شود تاطرح توسعه دانشگاه با مشکل مواجه نشود

 • عنایت گفت:

  کاملا حق با علوم پزشکی است هم از نظر کارشناسی و لزوم تامین آب سالم

 • مجید گفت:

  باید همینطور منطقی حرکت های نسنجیده را تقبیح کرد انشاالله که درس عبرتی باشد.

 • ملک گفت:

  درود بر دکتر چمن

 • ناشناس گفت:

  سایت استان جای تشکرازشما وجود دارد که به موقع و خوب اطلاع رسانی می کنید. پیشنهاد می کنم که یک گزارش جامع از منابع آب شهری استان و مشکل کمبود آب در شهر یاسوج توسط یک تیم کارشناس خبره در امور آب که از سایر استانها بیایند تهیه شود و بهتر است که استانداری این کار را انجام دهد چراکه کارشناسان و میران آبفای شهری و امور آب استان توان این کار را ندارند.

 • ناشناس گفت:

  تشکر از رسانه برای اطلاع رسانی اماکاش درمورد اینکه چآاه زدن برای تامین آب سالم در چم گنجشکی از نظر علمی صحیح است یانه گزارشی دقیق وعلمی تهیه کند و به اطلاع برساند .حالا غصب زمینهای علوم پزشکی هم در جای خودش پیگیری شود

 • نگران گفت:

  احسنت بر اقای دکتر چمن و موضع گیری درست وشفاف ایشان در برابر حرفهای غیر منطقی وکم کاری مسئولین اب استان

 • ناشناس گفت:

  تشکر از سایت استان و تشکر فراوان از مدیریت علمی و شجاعانه علوم پزشکی.

 • یاسوج گفت:

  چاه زدن در منطقه ای که بالای آن بیمارستان وجود دارد از لحاظ بهداشتی عقلی ومنطقی کاملاغلط است!

 • محمد گفت:

  واقفند

 • محمد گفت:

  آب منطقه چم گنجشکی غیر بهداشتی است همه بر این واقف دارند

 • دانشگاهی گفت:

  بسیار منطقی و مستدل گفته اند و جا دارد که همه مدیران ارشد همینجوری شجاعانه و علمی صحبت کنند و واقعیت ها ابه مردم بگن . اگه مسولین آبفای شهری بیان و صادقانه بگن توان پولی و امکانات برای تهیه آب سالم برای شهر یاسوج را ندارند و اونوقت نتظارشون این باشه که حالا موقتی یه جایی یه چاهی حفر کنند خیلی بهتره تا اینکه دست به کارای پرحاشیه بزنن.

 • ناشناس گفت:

  احسنت بر دفاع از حق مردم آب و فاضلاب باید جای مناسبی را برای حل مشکل آب پیداکند

 • در جریان گفت:

  سخنان رییس علوم پزشکی کاملا درست بوده و معلومه که حق با او و همکارانش هست. استاندار و دیگران باید از این اینگونه بحث های علمی و کارشناسی حمایت کنند و جلوی تضییع حقوق نهادهای علمی و تاثیرگذار استان را بگیرند.

  • ناشناس گفت:

   واقعا اگر استانداری یا اداره آب برنامه مدون یا نظرات کارشناسی و درستی ندارد لااقل از نظرات افراد وارد استفاده کنند تامشکل مردم حل شود

  • ناشناس گفت:

   حق با علوم پزشکی است باید فقط بفکر سلامت مردم بود نه اینکه بابرنامه های پرتنش آرامش همه را بهم ریخت تامقصری برای کمبود آب پیداکنیم

 • محمد کارمند گفت:

  واقعا برای مدیر یت مسولین آب استان متاسفم که در تامین آب شرب شهر مرکزاستان با اینهمه فراوانی آب خداداد عاجزو ناتوان مانده اند و بعدش هم کارای غیر فرهنگی می کنند.

  • ایثارگر گفت:

   باسلام لطفا برای خودت متاسف باش که ازهیجاخبرنداری جهت اطلاع میزان بارش امسال کم ترازسال قبل بوده .باتشکر ازفعالیت وتلاشهای شبانه روزی پرسنل شرکت آبفای شهری

  • منصف گفت:

   این مشکل باید در سالهای قبل حل میشد نه فقط امسال.امسال باید مدیریت شود برای سالهای بعد.

 • رضا گفت:

  احسنت بر این موضع گیری شفاف و قاطع.

 • ناشناس گفت:

  زمین مال دانشگاه باشد یا نباشد حفر چاه در محیط پایین بیمارستان برای آب مردم غیربهداشتی است چرا آب و فاضلاب بجای رسیدگی به حل مشکلات آب در سرزمینی که امسال اینقدر بارندگی داشته ضعیف است بحران آب برای مناطق کویری و خشک است نه یاسوج

پربازديد