تاریخ درج خبر : 1393/04/20
کد خبر : ۲۹۹۳۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

دلواپسان منافع شخصی، رسانه ها را بر نمی تابند

سایت استان: مدیرمسئول نشریه ندای ایل گفت: مطبوعات و رسانه ها به عنوان رکن چهارم دمکراسی سخنگو و چشم مردم گسترده ترین نقش را در ارضای نیازهای اطلاعاتی و اجتماعی و نظارت بر عملکرد مدیران بخش های مختلف برعهده دارند.

به گزارش سایت استان، محمود مومن نسب در نشست رسانه ها با استاندار افزود: در جامعه مدنی، اساسا جنس رسانه‌ای، کثرت‌گرا و متنوع است و صداهای گوناگون را که مبین خواسته‌ها، نیازها، علایق … مختلف است، بازگو می کنند.

khabar-negara-9

وی بیان داشت: مخالفین کم شمار رسانه ها با طرح ادعاهایی چون رسانه هراسی و دروغ های غیر واقع سعی دارند رسانه ها را جنجال آفرین و طرفدار هرج مرج و بی نظمی معرفی کنند و باید گفت اینها دلواپسان منافع و مصالح مردم نیستند اینها دلواپس منافع خود هستند و قصد دارند آتش رسانه هراسی دروغین را برای بهره برداری و سر پوش گذاشتن بر اهداف کذب شعله ور سازند.

مومن نسب خاطرنشان ساخت: مدیران ارشد استان می بایست ضمن شناخت نقش انواع رسانه و قدرت آنان در میان مخاطبان، زمینه استفاده و تقویت بیش از پیش این حوزه را برای مردم در دستور کار قرار دهند.

این فعال فرهنگی در ادامه گفت: غالبا رسانه ها در اظهار نظرهها بیشتر وارد حوزه اجرایی میشوند و خیلی کمتر موفقیت ها و آسیب های احتمالی مترتب بر حوزه های قضایی و انتظامی و…. را مورد بررسی و کنکاش قرار میدهند و نباید فراموش کرد قانون اساسی آزادی بیان را به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب تا جایی که مصالح نظام “نه مصالح یک فرد” به خطر نیافتد امری محترم شمرده و این حق برای هرکس محفوظ دانسته است.

مدیرمسئول نشریه ندای ایل افزود: بنابراین لازم است رسانه ها با رویکرد فرهنگی و ارتقای سطح پاسخگویی و فضا سازی مثبت و رعایت صداقت و بی طرفی کارکرد مثبت یا منفی این حوزه ها را برای مردم معرفی و یا حتی به چالش و نقد منصفانه، واقع بینانه و مسلم بکشند و صرفا در حوزه اجرایی دور نزنند.

مومن نسب یادآور شد: البته این گفته به معنایی آن نیست مدیرانی که شبانه روز در این حوزه ها در حال تلاش برای خارج کردن استان از توسعه نیافتگی هستند و نیاز به حمایت همه جانبه دارند مورد بی مهری قرار گیرند و یا پشت آنان را در پیگیری امور مردم خالی کرد.

وی بیان داشت: مدیران بجای شکایت بردن علیه مطبوعات، شرایط گفتگو، مفاهمه، پرورش بردباری و شکیبای اجتماعی را فراهم کنند.

این فعال رسانه ای ادامه داد: همه میدانیم ادبیات تهدید، برخورد و زور در جامعه اسلامی کاربرد ندارد لذا با زبان تهدید و زور نمی شود با رسانه ها صحبت کرد. بلکه باید با زبان احترام و تکریم با رسانه صحبت نمود.

وی افزود: مطبوعات و رسانه‌های استان مورد اعتماد و باور دانشگاهیان، کارشناسان ادارات، اهالی قلم و اقشار مختلف مردم هستند.

مومن نسب تصریح کرد: رسانه ها با هر سلیقه اهل جوسازی و غرض ورزی نیستند – رسانه ها خطوط قرمز را زیر پا نمی گذارند – رسانه ها اهل گفتگو بر سر منافع مردم و توسعه منطقه هستند – رسانه ها درون نظام فعالیت می کنند نه خارج از نظام – رسانه های ما دارای هر سلیقه سیاسی از جنجال آفرینی و افراط بیزارند – رسانه ها بجای نقش آینه، نقش نورافکن را در جامعه دارند.

وی در پایان گفت: امیدوارم شخصیت های دلسوز رسانه ای با اجماع و نگرش عمومی جنبشی اعتدالگرایانه در قبال خدمت به نظام، دولت و مردم را پایه گذاری کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ياسوج گفت:

    اگر این مطالب در حضور استاندار و مدیران گفته شده برای خبرنگاران مایه فخر است اگرچه که در همین سایت و سایت ها و خبرگذاریهایی دیگر استان خواندم آقایان آرام وکیلی علی بازی دانش حاج پیشوا خانم رحمانپور خانم رخش هم در نشست صحبت کرده اند

پربازديد