تاریخ درج خبر : 1393/04/21
کد خبر : ۲۹۹۵۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

فقر، ساختار اجتماعی را دچار تعارض و نابرابری می‌کند

سایت استان: نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ریشه بسیاری از ناهنجارهای اجتماعی را ناشی از فقر دانست و گفت: فقر ساختار اجتماعی را دچار تعارض و نابرابری و آسیب پذیری می کند.13920428100751513855083

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در همایش خیرین و نیکوکاران کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: خداوند از اعطای روزی به بندگان خود دریغ نورزیده و لطف خدا در هستی سرازیر شده ولی جنگ و برخی پدیده های اجتماعی توازن هستی را بر هم می زند و فقر و بی عدالتی را بوجود می آورد و وظیفه نظام دینی برگرداندن این توازن به جامعه است.
وی با بیان اینکه با توزیع فقر در جامعه فحشا و زشتی ها زیاد می شود، افزود: بسیاری از آسیب ها و جرایم اجتماعی از جمله سرقت،اعتیاد و دیگر مفاسد اجتماعی از پیامدهای فقر است.
ملک حسینی به اهمیت انفاق در دین مبین اسلام اشاره کرد و آیات و روایاتی را در این مورد بیان داشت و گفت: با انفاق چیزی از مال انسان کم نمی شود بلکه بیشتر هم می شود.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد  خاطرنشان کرد: وقتی که روح کرامت یک انسان به جوشش در می آید و دیگران را در مال خود شریک می گرداند خداوند او را مورد ستایش قرار می دهد و چیزی برای انسان بالاتر از این وجود ندارد که مورد مدح و ستایش خداوند باشد.
ملک حسینی اهمیت انصاف، احسان، نیکوکاری، عدالت و انفاق در جامعه را یادآورشد و تصریح کرد: خداوند متعال مظهر کرامت ،برکت وانفاق است و به نیکوکاران و افراد خیر رحمت وافر عطا می کند.
وی ماه رمضان را ماه رحمت و مغفرت عنوان کرد و گفت: ماه رمضان ماه حیرت انگیزی است که روح کرامت را به انسان تزریق می کند و یکی از رازهای این ماه مبارک راز کرامت است.
نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با دعوت از خیرین و متمکنین در کمک به مردم بی بضاعت و نیازمند بخصوص در ماه مبارک رمضان، ابراز کرد: بسیاری ازمردم برای معیشت خود به حمایت افراد غنی نیاز دارند و هر انسان غنی که نیازمندی را در ثروت خود شریک کند ، رضایت خداوند را جلب نموده است.
ملک حسینی با بیان اینکه در برخی از استان ها مردم با تشکیل انجمن های خیریه پیشقدم کمک به تهیدستان هستند، اما در استان ما که پیشینه مردم آن به سخاوت، مهمان نوازی و گذشت شهرت دارند، فرهنگ انفاق و مشارکت در امر کمک به نیازمندان پایین است، از مسئولین، مردم و خیرین و همه کسانی که می توانند به هر نحوی کمک کنند، خواست تا خانواده وسیع کمیته امداد و جامعه هدف این نهاد مقدس را بیش از پیش یاری کنند.
نماینده ولی فقیه در استان به لزوم اعتماد سازی کمیته امداد در توزیع عادلانه کمک های مردمی اشاره کرد وگفت: باید تلاش شود که در امر توزیع کمک ها و نذورات مردم به نیازمندان شفاف سازی شود، تا مردم اعتماد بیشتری نسبت به این نهاد پیدا کرده و در امر خیر کمک رسانی به محرومان مشارکت بیشتری داشته باشند.
منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد