تاریخ درج خبر : 1393/04/23
کد خبر : ۲۹۹۷۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

استانداری و … هم حریف کارخانه های شن و ماسه نشدند / برداشت غیرقانونی از بشار، عدم پرداخت بدهی برق و دستور تعطیلی که از سال 88 مسکوت ماند

سایت استان: جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی با حضور مسئولان قضایی و اجرایی استان و با ریاست دکتر جمادی رئیس شورای قضایی استان برگزار شد.

* مدیر کل دفترفنی استانداری: کارخانه های متخلف علاوه بر برداشت غیرقانونی از کف رودخانه بدهی برق خود را به دولت نمی دهند و این مایه شرمساری ما دولتی هاست.
* کاظمی: با وجود همه پیگیری ها، رسانه ای کردن معضل پل بشار و دستور تعطیلی این کارخانه ها از سال 88 تا کنون، هنوز کارخانه ها اقدام به بهره برداری شن و ماسه از کف رودخانه می کنند.
* وی افزود: با وجودی تلاشهای دستگاه قضایی برای حل این مشکل، سازمان صنعت و معدن استان اعتنایی به مصوبات جلسات ندارد و این یکی از مشکلات اصلی پل بشار است.
* معاون راه و شهرسازی: می بایست اسناد زمین های مساله دار شمال شهر باطل شود تا جلوی تصرف های غیرقانونی گرفته شود.

در این جلسه حسین کاظمی مدیر کل فنی استانداری گفت: ما فقط در ثبت مصوبات موفق بودیم ولی در عمل راه زیادی برای حل مسائل استان داریم و می بینیم که اقدام مناسبی در حل مشکلات انجام نمی شود.
1_DSC_0013
در این جلسه نگین تاجی معاون اداره راه وشهرسازی استان نیز با ابراز نگرانی از حل نشدن مسأله زمین‌های شمال شهر گفت: می‌بایست اسناد این زمین ها باطل شود تا جلوی تصرف های غیرقانونی گرفته شود.

وی گفت: مشکل زمین های شمال شهر یاسوج را ادارات بازرسی، ثبت اسناد و مسکن و شهرسازی بایستی هر چه سریعتر حل کنند.

در پایان این جلسه فاضلی، معاون پشتیبانی اداره بهزیستی استان در پاسخ به نگرانی های حجت الاسلام موسوی اعظم درباره اجاره ساختمان موقوفی که در اختیار بهزیستی قرار دارد گفت: اموری همچون مشاوره برای جلوگیری از طلاق و حل مشکلات آن، ساماندهی کودکان خیابانی و دیگر معضلات اجتماعی استان در این ساختمان انجام می شود و بنابراین انتظار داریم از مسئولان استان به ویژه اداره اوقاف اهمیت مسأله را در نظر بگیرند.

وی گفت: بودجه کافی برای مقدار پیشنهادی اداره اوقاف استان در اختیار بهزیستی قرار داده نشد و امیدواریم همان مبلغ توافقی سال 88 مورد توافق قرار گیرد.
منبع: روابط عمومی دادگستری کل استان

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد