تاریخ درج خبر : 1393/04/23
کد خبر : ۲۹۹۸۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

جهان آرا: چرای بی رویه گونه های گیاهی را از بین می برد

سایت استان: مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اثرات تخریبی چرای بی‌رویه بر مراتع گفت: حفظ تعادل بین دام و مرتع در وهله اول به نفع دامداران است.

سیدمحمد‌رضا جهان‌آرا با اشاره به اهمیت حفظ تعادل بین دام و مرتع اظهار داشت: رعایت تعادل دام و مرتع در وهله اول به نفع دامداران خواهد بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: چرای بی‌رویه باعث از بین رفتن گونه‌های گیاهی در مراتع و کوه‌ها خواهد شد که علاوه بر آسیب‌پذیر شدن مراتع در مقابل باران و عوامل طبیعی باعث از بین رفتن چراگاه‌ها نیز می‌شود.

جهان‌آرا با بیان اینکه قانونمند کردن دامداری در استان می‌تواند موثرترین عامل در رشد و پویایی مراتع استان باشد، تصریح کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان بنا به وظیفه‌ای که بر عهده دارند بر اجرای این قانون از سوی دامداران و عشایر نظارت می‌کنند تا در سایه آن مراتع ما حفظ و تقویت شوند.

این مسئول در منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ما معتقدیم حفظ و تقویت عرصه‌های طبیعی در گرو ارتقاء دانش و آگاهی بهره‌برداران است که امیدواریم با آموزش‌ها و برنامه‌ریزی های لازم این امر بیش از پیش گسترش یابد.

وی یادآور شد: در همین راستا منابع طبیعی با هرگونه تخطی از قانون و چرای بی‌رویه برخورد قاطع خواهد داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد